Pamarys tampa žinių šaltiniu

2015-01-07, Saulius SODONIS
R. ir J. Jauniai papasakojo apie savo projektą ir pristatė naująją svetainę.
R. ir J. Jauniai papasakojo apie savo projektą ir pristatė naująją svetainę.
Gruodžio 30 dieną Šilutės F.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje Regina ir Jonas Jauniai žiniasklaidos atstovams pristatė savo sumanytą ir sukurtą (teisingiau, pradėtą kurti, - aut. pastaba) interneto svetainę infopamarys.lt – internetinę Šilutės enciklopediją.

Pagrindinis šio projekto sumanytojas (tai taip pat rašoma ir pačioje svetainėje) J.Jaunius sakė, kad prieš keletą metų jo, tuomet besidarbuojančio Šilutės r. savivaldybėje, paprašė padėti surinkti medžiagą apie Šilutės krašto sportininkus rengiamai Lietuvos sporto enciklopedijai. Tas prašymas bei jo įgyvendinimas davė mintį, kad mažai žinome apie savo kraštą. O tas, kas žino, galėtų pasidalinti savo informacija. Tai ir buvo kibirkštėlė, kuri atvedė į naują ir labai įdomų projektą.

Ši Šilutės krašto enciklopedija bus kuriama visų, panašiai, kaip gerai žinoma vikipedija. Tačiau tai bus galima daryti ne anonimiškai, o gautą medžiagą įvertinus šios enciklopedijos rengėjams – Jonui ir Reginai. Taip tiesiog siekiama, kad nebūtų klaidų ar netikslumų, o ne siekiant, kaip patikino rengėjai, ką nors cenzūruoti. Pateikiamai medžiagai keliami tam tikri reikalavimai, kurių vienas svarbiausių – šaltiniai. Taip pat ir kiti dalykai, apie kuriuos galima sužinoti pačioje svetainėje  infopamarys.lt.

Šiuo metu naujoje internetinėje enciklopedijoje dar mažokai įrašų. O jie daugiausiai iš sporto bei politikos srities – tai ką J. Jaunius žino bei apie ką jau turėjo medžiagos. Tačiau jau pristatant kilo mintis, kad būtų galima (o ir reikėtų) tokių rubrikų kaip „Rekordai“, „Upės“. Netrukus jos atsirado. Tačiau šių rubrikų pildymui reikės arba patiems šio projekto iniciatoriams rasti laiko, arba kas nors apie tai galėtų atsiųsti medžiagą. Taip turėtų atsirasti visų sričių enciklopediniai straipsneliai, kuriuose vienaip ar kitaip kalbama apie pamario kraštą. Todėl šio projekto rengėjai laukia pasiūlymų bei kviečia įsijungti į šios enciklopedijos rengimą.

Svetainė pasižymi kuklumu. O tai neblaško dėmesio ir leidžia susikoncentruoti į medžiagą. Taip pat patogi jos paieškos sistema, kuri leidžia labai greitai rasti norimą medžiagą. Tad belieka ją visiems pildyti, kad norintys sužinoti apie pamarį galėtų greitai rasti reikalingą medžiagą, arba surasti čia esančias nuorodas, kur informacija bus pilna ir išsami. Šilutės krašto enciklopedija pasiekiama adresu www.infopamarys.lt.


 


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!