Šilutės rajone paskelbta ekstremali situacija šešiose seniūnijose

2018-02-03, Parengta pagal BNS ir „Šilokarčemos“ informaciją
Rusnės gyventojai perkeliami amfibijomis.
Rusnės gyventojai perkeliami amfibijomis.

Šilutės rajone dėl potvynio paskelbta ekstremali situacija. Paskutinės sausio mėnesio dienos vakarą vanduo ant Rusnės kelio siekė 105 centimetrus. Salos gyventojai namus pasiekti gali tik persikėlę amfibija, automobiliai specialia technika nebekeliami.

Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pozingis ekstremalią situaciją paskelbė šešiose seniūnijose: Usėnų, Juknaičių, Šilutės, Rusnės, Saugų bei Kintų. Potvynis Šilutės rajone pasidėjo pernai, rugsėjo pabaigoje ir iki šiol jis „kankina“ vietos gyventojus. „Kėlimas mašinų baigėsi, nebegalima jų kelti, tokiame gylyje keliame tik gyventojus“ , – BNS sakė V. Pozingis. Pasak jo, pagalbos Savivaldybė kreipėsi į kariuomenę, prašydama papildomai duoti technikos, kuri galėtų važiuoti per tokį vandens gylį, jeigu prireiktų privažiuoti iki gyventojų, kuriems prireiks skubios pagalbos, taip pat prireikus - sraigtasparnio. „Prašome sraigtasparnio, kad, iškilus problemai, galėtų arba pas mus bazuotis, arba iš  kitur atskristi, lauksime atsakymo, kuo jie galėtų mums padėti“, – sakė jis.

Trečiadienį teritorija apžiūrėta iš oro, siekiant nustatyti, dėl ko kyla vandens lygis. „Mums yra nesuprantama, kai paskutiniu metu kritulių Lietuvoje daug nebuvo nuo šeštadienio, sekmadienio - tai iš kur tas vandens kiekis atėjo“, – kalbėjo V. Pozingis, kuris svarstė, kad, galbūt, didesnis vandens kiekis buvo išleistas iš Kauno hidroelektrinės. Kitą savaitę į Šilutę kviečiami atsakingų ministerijų atstovai, su jais norima aptarti rajone dėl potvynio kylančias problemas. V. Pozingis sakė nepamenantis metų, kad gyventojus dėl potvynio kelti reikėtų tokį ilgą laiką.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!