Mero atvirukai atsidūrė opozicijos akiratyje

2015-01-07, Romas MALINAUSKAS
Š.Laužikas demonstravo mero „nusikaltimų įrodymus” – kalėdinius atvirukus.
Š.Laužikas demonstravo mero „nusikaltimų įrodymus” – kalėdinius atvirukus.

Sausio 2 d., penktadienį, rajono tarybos opozicija surengė spaudos konferenciją, kurioje žiniasklaidos atstovams pareiškė, kad kompetentingoms institucijoms apskundė prieš Kalėdas daugelio rajonų gyventojų pašto dėžutėse pasirodžiusius mero Vytauto Laurinaičio kalėdinius sveikinimus.

Kvietimuose žiniasklaidai įvardinta „opozicijos spaudos konferencija” virto Tarybos nario Šarūno Laužiko individualiu pasirodymu. Kitų opozicinių frakcijų vadovai V. Pozingis ir S. Stankevičius spaudos konferencijoje nedalyvavo. Tiesa, Š. Laužikas žurnalistams teigė, kad apie spaudos konferenciją ir jos temą pastarieji buvo informuoti.

Davė darbo VTEK ir VRK

Spaudos konferencijoje labiausiai kliuvo rajono žiniasklaidos aprašytiems kalėdiniams mero sveikinimams ir kviestiniams svečiams skirtiems vakarėliams, kuriuos finansavo paslaptyje panorėję likti rėmėjai. „Neįvardinti rėmėjai”, opozicijos teigimu, finansavo bei organizavo ir mero kalėdinių sveikinimų platinimą.

Artimiausiu metu opozicija rengia oficialų paklausimą Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai (VTEK) su klausimu: ar „neįvardintų rėmėjų” egzistavimas ir jų lėšų naudojimas nesukelia viešųjų bei privačiųjų interesų konflikto. Vyriausiosios rinkimų komisijos bus prašoma ištirti, ar kalėdinių mero sveikinimų pasirodymas nėra asmeninė politinė reklama, kuriai naudojamos Savivaldybės biudžeto lėšos.

Meras žadėjo pasiaiškinti

Šioje spaudos konferencijoje pasirodė ir Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis. Jis žurnalistams teigė „nemanąs, kad pasveikindamas rajono žmones persistengė”. Į kitus klausimus meras neatsakinėjo ir žadėjo išsamų komentarą pateikti vėliau.

Pirmadienį „Šilokarčemos“ redakcija sulaukė mero V. Laurinaičio pranešimo. Jame meras atmetė opozicijos kaltinimus lėšų švaistymu ir rinkimų kampanijos vykdymą už savivaldybės biudžeto lėšas. Pranešime V. Laurinaitis ir toliau atsisakė įvardinti, kokie „neįvardinti rėmėjai“ apmokėjo Savivaldybės rengto kalėdinio vakarėlio išlaidas.

 


Straipsnio komentarai

2015-01-07
Nejaugi dar kam nors neaišku, kad du ožiai mūsų sąskaita darosi sau nemokamą reklamą. Viskas baigsis niekuom. Visiems gerų ožio metų. Komentaras patinka Komentaras nepatinka