Pagėgiuose lankėsi svečiai iš Sovetsko: aptartas naujo projekto vykdymas

2018-02-08, Pagėgių savivaldybės Vyriausioji specialistė kultūrai Ingrida Jokšienė
Susitikimo metu diskutuota apie paraiškos ruošimo detales, aptarti terminai ir abiejų pusių paruošiamieji darbai kitam susitikimui. Autorės nuotr.
Susitikimo metu diskutuota apie paraiškos ruošimo detales, aptarti terminai ir abiejų pusių paruošiamieji darbai kitam susitikimui. Autorės nuotr.

Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis, mero pavaduotojas Sigitas Stonys, Administracijos direktorė Dainora Butvydienė, direktorės pavaduotojas Alvidas Einikis bei strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėjas Petras Kuzmarskis priėmė svečius iš Sovetsko miesto (Kaliningrado sritis, Rusija). 

2018 metų sausio 10 dieną buvo paskelbta nauja 2018-2020 metų programa Lietuvos ir Rusijos bendradarbiavimo abipus sienos bendriems projektams teikti ir finansavimui gauti. Tą pačią dieną paskelbtas kvietimas teikti projektinius pasiūlymus. Pasak Administracijos direktorės, kartu su Sovetsko miesto administracijos specialistais bus rengiama bendra paraiška, kurios tikslas – vietos kultūros skatinimas ir istorinio paveldo išsaugojimas. Bendras numatomas projektas dar neturi pavadinimo, nes paraiškoms ruošti laiko duota iki balandžio 10-os dienos, tačiau jau galvojama, kad jis turėtų skatinti turizmo paslaugų plėtotę Pagėgių krašte ir įvairių, krašto svečiams ir vietiniams gyventojams įdomių veiklų bei edukacijų vykdymo bazės sukūrimą restauruotame sandėlyje Vilkyškių gyvenvietėje. Numatyta, kad Pagėgių savivaldybė bus vedančiąja partnere būsimo projekto įgyvendinime. Tai, pasak direktorės, didelė atsakomybė, tačiau ir  aukštas pagėgiškių specialistų kvalifikacijos įvertinimas.

Į darbinį posėdį dėl būsimos bendros paraiškos rengimo atvyko atstovai iš Sovetsko miesto administracijos: Administracijos direktoriaus pavaduotojas A. Burov, kultūros skyriaus vedėjas O. Vašurin, finansininkė I. Černaja. Diskutuota apie paraiškos ruošimo detales, aptarti terminai ir abiejų pusių paruošiamieji darbai kitam susitikimui. Svečiai išsakė draugiškus žodžius Pagėgių specialistų kompetencijai, minėjo anksčiau sėkmingai įvykdytus ir daug naudos Sovetsko miesto infrastruktūrai atnešusius bendrus projektus.


Straipsnio komentarai

Vytautas2018-02-09
saunuoliai Pagegiskiai, su kaimynais reikia bendrauti- sekmes! Komentaras patinka Komentaras nepatinka