Irkluotojai sezonui ruošiasi kilnodami svorius ir bėgiodami

2018-02-09
Heralas Kairys – Lietuvos atviro BFP čempionato II vietos laimėtojas.
Lietuvos baidarių ir kanojų irkluotojai prieš naująjį sezoną visada išbando jėgas bendrojo fizinio pasiruošimo (BFP) varžybose. Juk geras fizinis pasirengimas – pamatas būsimoms pergalėms. Sausio 27 dieną Panevėžyje vykusiame atvirajame čempionate varžėsi kelių amžiaus grupių dalyviai iš Lietuvos, Latvijos, Lenkijos ir Rusijos. Šilutės sporto mokykla (treneris Nedas Bartušis) pasiuntė septynis irkluotojus. Tarp jaunučių (15-16 m.) sidabro medalį iškovojo pamariškis Heraldas Kairys.

Irklavimas – sporto šaka, kurioje lietuviai apdovanojimus pelno olimpinėse žaidynėse, pasaulio ir Europos čempionatuose, nors fanų dėmesio nėra pernelyg lepinami. Daugiausia audringų sveikinimų ir pagyrų susirenka krepšininkai, bet irkluotojai dėl to neverkia, nes visai užmiršti nėra. Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) šiemet baidarių ir kanojų irklavimui skyrė 273 tūkstančius eurų - tai yra ketvirta finansavimo eilutė. Labiausiai „pamylėtas“ krepšinis – 341 tūkst. eurų. Antroji pagal gautą sumą yra lengvoji atletika (339 tūkst.), trečias – irklavimas (324 tūkst.), ketvirtas – jau paminėtas baidarių ir kanojų irklavimas. LTOK pinigai skirti dešimčiai sporto šakų (dviračiai, plaukimas, imtynės, šiuolaikinė penkiakovė, sunkioji atletika, boksas).

Panevėžyje varžėsi apie 300 baidarių ir kanojų irkluotojų. Per varžybos reikėjo bėgti trumpas ir ilgas distancijas, kilnoti štangą, atlikti prisitraukimus prie skersinio, atsilenkimus. Gerai šias užduotis atliko pernykštis čempionas Heraldas Kairys. Šiemet konkurencija buvo didesnė ir trenerio N. Bartušio auklėtinis tarp jaunučių liko antras. Nugalėtoju tapo Kaliningrado sr. (Rusija) atstovas Vitaly Makarov, III vietą užėmė panevėžietis Eimantas Trepekas. Šilutės sporto mokyklos (direktorius Aivaras Lileikis) garbę dar gynė Iveta Tomaševskytė, Lidija Rimkutė, Matas Palekas, Matas Petrauskis, Dovydas Rimšas ir Norbertas Vaitkus.

Marius2018-02-26
Dovydas Rimšas savo amžiaus grupėje 2004 m.laimėjo 1vietą Komentaras patinka Komentaras nepatinka