Rajono krepšinio komandoms netrūksta noro nugalėti

2018-02-09

Šilutės rajono krepšinio pirmenybėse dalyvaujančios 8 komandos baigė pirmojo rato kovas ir įžengė į antrąjį etapą:  pasidalijo į du ketvertukus pagal pajėgumą. Pirmojo ketvirtuko komandos tęsia kovas dėl Didžiosios taurės, antrojo – dėl Mažosios taurės.

Pirmajame rate visos komandos žaidė po septynerias rungtynes. Lyderiu nuo pirmenybių pradžios  išliko Ž. Naumiesčio „Pilupis” (vadovas M. Lileikis), įveikęs visus varžovus. Naumiestiškių kraitis – 14 taškų. VšĮ Šilutės sportas direktoriaus D. Gricevičiaus nuomone, „Pilupis“ pagal žaidėjų sudėtį, žaidimą – rimčiausias pretendentas į čempionus. Ekipa net šešerias rungtynes laimėjo įmesdama į varžovų krepšį daugiau kaip 100 taškų. Tik rusniškiams (vadovas D. Vismantas), keliaujantiems į varžybas per potvynį, buvo atlaidesni  ir laimėjo rungtynes rezultatu 90:72. Pastarieji pirmojo rato pabaigoje  iškovojo dvi pergales. Rusnės komanda nugalėjo turnyrinės lentelės kaimynus, Vilkyčių „Vilkyčius” – 83:61 ir Sakūtėlių „Germaniką“ – 97:80. Salos komandos lyderiai – I. Giedraitis, A. Peteraitis, J. Čėsna, G. Januška. Tvanui dar labiau išsiliejus, kai vanduo kilstelėjo per metrą, Rusnės komandos rungtynės, numatytos vasario 1-ą su „Germanika“, nukeltos vėlesniam laikui. Potvynis nuslūgs, bet Rusnės komandos entuziazmas žaisti ir laimėti nedings. Tačiau panašių norų nestokoja ir kitos ekipos.

Anksčiau neskelbtų rungtynių pirmojo rato rezultatai: „Pilupis“ – „Draugystė“ – 106:76, Sporto mokykla (SM) – „Vandentiekis” – 95:91, „Fen team” – „Vilkyčiai” – 87:65, „Germanika“ – „Pilupis“ – 72:104, „Vandentiekis” – „Fen team“ – 106:95, SM – „Draugystė“ – 125:115.

Komandų rikiuotė po pirmojo rato: „Pilupis“ – 14 taškų, „Fen team“ – 12, „Vandentiekis” – 12, SM – 12, „Draugystė” – 9, „Rusnė“ – 9, „Germanika“ – 8, „Vilkyčiai“ – 8. Trims komandoms surinkus po 12 taškų, į aukštesnę vietą pakilo ekipa, turinti geresnį įmestų-praleistų taškų santykį. „Draugystei“ ir „Rusnei“ surinkus po 9 taškus, aukštesnę vietą lėmė pergalė tarpusavio rungtynėse. Tas pats faktorius „Germanikai“ leido aplenkti turnyrinėje lentelėje „Vilkyčius“. Bet tai tik tarpstotė, kova nebaigta. 8 komandos suskilo pagal pajėgumą į du ketvertukus ir tęsia pirmenybes atskirai. Dėl to gal net įdomiau, nes „pešasi“ panašaus lygio komandos. Ketvertukai žais  du ratus, tai yra kiekviena komanda žais po 6 rungtynes. O finale  I-II vietas užėmusios komandos kovos dėl taurių, aukso ir sidabro medalių, o komandos, užėmusios III-IV vietas, kibs į „atlapus“ viena kitai dėl bronzos medalių.

Sausio 30-31 dienomis komandos pradėjo antrojo etapo varžybas. Šilutės „Draugystė” įveikė „Vilkyčius” – 96:65, o „Vandentiekis“ pačioje rungtynių pabaigoje išplėšė pergalę prieš SM rinktinę – 93:85. „Vandentiekis“ atsirevanšavo už pralaimėjimą pirmojo rato varžybose – 91:95. Krepšininkai, sutelkti po „Vandentiekio“ vėliava (vadovas V.Urbonas) – kovinga, ambicinga rinktinė, pasiryžusi siekti pergalių ir kuo aukštesnės vietos. Niekam nėra lengva su jais kovoti. Šilutės rajono krepšinio pirmenybių antrasis etapas suteiks fanams daug įdomių akimirkų.


Straipsnio komentarai

Ir2018-02-24
Vis nerimsta Urboniukas Komentaras patinka Komentaras nepatinka