2015 metų pirmojo kūdikio laukėme 3 dienas

2015-01-07, Gerda BELOKOPYTOVA
Gimdamas mažasis Aironas atsinešė ypatingą titulą. Jis – pirmasis šių metų kūdikis, gimęs Šilutėje.
Gimdamas mažasis Aironas atsinešė ypatingą titulą. Jis – pirmasis šių metų kūdikis, gimęs Šilutėje.
2015 metų pradžia Šilutės ligoninėje pažymėta dviem įvykiais – Naujųjų metų kūdikio gimimo teko palaukti 3 dienas, o 4-ąją pasaulį išvydo trynukės mergaitės. Tai bent – tokio įvykio Šilutės ligoninėje jau seniai nėra buvę.

Pirmasis Naujųjų metų kūdikis

Šiemet Naujųjų metų naktis Šilutės ligoninės Akušerijos-ginekologijos skyriaus medikams buvo rami – negimė nė vienas kūdikis. Tačiau ilgai laukti nereikėjo, sausio 3-iosios rytą į pasaulį atkeliavo Liudos ir Andriaus Apyvalių sūnus. Šis berniukas nors ir gimė ne Naujųjų metų dieną, vis dėlto pelnė pirmojo 2015-ųjų kūdikio titulą. Tėvai mažyliui išrinko Airono vardą. Atlikus cezario pjūvio operaciją 8.14 val. jaunieji tėveliai džiaugėsi 3,910 kg, 54 cm ūgio sūnumi. Šilutiškių šeimai tai jau antroji atžala. Liuda ir Andrius augina 5-erių metų sūnų. Moteris pasakojo, kad sūnaus gimimo laukė per Kalėdas, tačiau, matyt, iš aukščiau jau buvo suplanuota kitaip.

2015-ųjų stebuklas – trynukės

Dar vieną šeimą Šilutės ligoninėje aplankė naujų metų stebuklas. Tiesa, šis stebuklas buvo netikėtas ne tik tėveliams, bet ir medikams. Viso nėštumo metu medikai tvirtino, kad moteris nešiojanti dvynukus. Štai sausio 4-ąją paaiškėjo, kad į pasaulį atkeliaus ne dvynukės, o trynukės. Galima tik įsivaizduoti jaunosios mamos 20-metės Agnės Rapalavičienės nuostabą.

Sausio 4 dieną 3.55 val. nakties gimė pirmoji Rapalavičių dukrytė. Mergaitė svėrė 2,130 kg. 4.45 val. pasaulį išvydo ir antroji atžala, svėrusi 2,340 kg. O štai praėjus vos 15 minučių gimė 2,5 kg sverianti trečioji mergaitė.

Trynukes priėmė akušerė-ginekologė Milda Strakšienė ir akušerė Dalina Gaubienė.

Jauna mama kartu su vyru jau augina ketverių metų dukrytę.

Anot Akušerijos-ginekologijos skyriaus vedėjo Gedimino Vaičiūno, jo darbo praktikoje nėra tekę priimti trinukų gimdymo. Štai ketvertukas Šilutės ligoninėje gimė prieš 45-erius metus.

2014-aisiais – 25 kūdikiais daugiau

Akušerijos-ginekologijos skyriaus vedėjas G. Vaičiūnas pasakojo, kad praėjusiais 2014 metais Šilutės ligoninėje gimė 25 kūdikiais daugiau nei 2013-aisiais. Iš viso 2014-aisiais pasaulį išvydo 264 mažyliai: 135 berniukai ir 129 mergaitės. 


Foto galerija

Gimdamas mažasis Aironas atsinešė ypatingą titulą. Jis – pirmasis šių metų kūdikis, gimęs Šilutėje.Trynukių mama sulaukė ir Šilutės valdžios dėmesio.

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!