Rusniškiai vėl gali likti be estakados ir be pinigų

2018-02-09, ve.lt
Rusniškių džiaugsmą, kad jau šiais metais gali pasibaigti dėl užliejamo kelio kasmet kankinantys vargai, lyg netikėtas potvynis nuplovė Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos pozicija. ve.lt nuotr.
Rusniškių džiaugsmą, kad jau šiais metais gali pasibaigti dėl užliejamo kelio kasmet kankinantys vargai, lyg netikėtas potvynis nuplovė Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos pozicija. ve.lt nuotr.

Nors jau šį pavasarį turėtų prasidėti pamario žmones nuo kasmetinių potvynių vargų išvaduosiančios milijonus eurų kainuosiančios estakados statyba, Rusnės gyventojai puolė skambinti pavojaus varpais. Visos rusniškių pastangos gali tapti niekinėmis, jei senus ir supuvusius pakelės medžius sauganti Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba neleis rekonstruoti iki šios estakados vedančio kelio.

Vakar ekstremalią situaciją paskelbusioje Šilutės rajono savivaldybėje vyko pasitarimas, kuriame ieškota sprendimų, galinčių padėti išvaduoti rajono žemupį nuo nesibaigiančių potvynių. Nors viešai skelbta, kad jame tarsis ministrai ar bent šešių suinteresuotų ministerijų atstovai, Rusnės gyventojai iš jo skirstėsi nusivylę.

„Mes išsakėme savo mintis, problemas. Bet norėjome, kad svečių būtų daugiau“, - lakoniškai situaciją dėl kviestų ministerijų atstovų neatvykimo komentavo Rusnės seniūnė Dalia Drobnienė.

Rusniškiams noras būti išgirstiems šiuo metu ypač rūpi. Nors jau pasirašyta sutartis, kad iki metų pabaigos kelyje Šilutė-Rusnė bus pastatyta 750 metrų ilgio dviejų eismo juostų estakada bei rekonstruota per keturių kilometrų ilgio kelio atkarpa, šie darbai pavasarį gali net neprasidėti, o projektui įgyvendinti skirti 9,46 mln. eurų paprasčiausiai „nuplaukti“.

„Didžiausia problema - Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba nori sustabdyti šį projektą. Kodėl? Todėl, kad tai kraštovaizdžio draustinis ir Nemuno deltos regioninis parkas. Kelio į Rusnę šalikelėje stovi seni ir supuvę medžiai, kurie, tarnybos teigimu, yra vertybė. Nors jie virsta ir kelia pavojų žmonėms. Tačiau VSTT rašte apie žmogų nerasite nė vieno žodžio, vien tik gamta ir kraštovaizdis. O visa tai jau daugiau nei 35 metus teršia per apsemtą kelią keliantys traktoriai, tralai ir amfibijos. Dėl estakados statybos VSTT jokių pretenzijų neturi. Bet dėl kelio tarp estakados ir Griniaus tilto rekonstrukcijos siekia, jog būtų atliktas poveikio aplinkai vertinimas. O tai reiškia darbų užtęsimą mažiausiai pusę metų. O 9,4 milijono skirti šiems metams. Jei darbai užsitęs, tai labai abejoju ar šios lėšos bus paliktos. Tikrai nesuprantame, kam ir iš kur toks didelis noras stabdyti šį projektą, iki kurio mes taip sunkiai ėjome. Turime Vyriausybės, rajono savivaldybės palaikymą, bet vis tiek vyksta nervų tampymas. Lyg neužtektų, kad per praėjusius metus net 97 dienas automobilius ir žmones per užlietą kelią teko kelti. O kur dar dienos, kai patys važiavome per vandenį“, - neslėpė nuostabos D.Drobnienė.

Rusnės bendruomenė paprašė Šilutės rajono savivaldybės išsiaiškinti, kas vyksta ir vietoj per kelio rekonstrukciją planuojamų iškirsti medžių pažadėjo pamario kraštui būdingais medžiais apsodinti bet kokio ploto žemės sklypą.

Pasak D.Drobnienės, nerekonstravus planuojamo pakelti kelio, vien tik pastatyta estakada potvynio problemos neišspręs. Nuo praėjusių metų spalio vidurio besitęsiantis potvynis tai įrodė. Vanduo apsėmė ne tik įprastą kelių šimtų metrų kelio ruožą, bet ir apie 5 kilometrų atkarpą.

Vakar VSTT tarnybos direktoriaus pavaduotoja Rūta Lapinskienė patvirtino, jog tarnyba dėl estakados statybos neprieštarauja, tačiau problemų kyla dėl kelio rekonstrukcijos techninio projekto sprendinių.

„Vieninteliame vykusiame pasitarime nusprendėme, jog kelio rekonstrukcijai nepritariame. Nemuno deltos regioninio parko tvarkymo plane šalia kelio auganti medžių alėja įvardyta, kaip saugotinas būdingas kraštovaizdžio elementas. Racionaliausia būtų šį projektą atskirti į du atskirus - estakados ir kelio rekonstrukcijos. Aš net nežinau, kodėl jie suplakti į vieną. O liks ar ne pinigų, aš negaliu komentuoti, nes nežinau, iš kur jie gauti, nei kas juos skyrė“, - „Vakaro žinioms“ sakė R.Lapinskienė.

Anot VSTT direktoriaus Alberto Stanislovaičio, planuojamo rekonstruoti kelio projektiniai pasiūlymai iš esmės prieštarauja veiklą Nemuno deltos regioniniame parke reglamentuojančių teisės aktų reikalavimams. VSTT teigimu, numatytus nukirsti 290 medžių išsaugoti ir eismo sąlygas pagerinti galima neplatinant esamo kelio, o tik pagerinant jo dangą ir atsisakant dviračių tako įrengimo šiame kelyje.

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“

 

Straipsnio komentarai

As2018-02-11
Didžiausia problema - Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba nori sustabdyti šį projektą. Kodėl? Todėl, kad tai kraštovaizdžio draustinis ir Nemuno deltos regioninis parkas. Kelio į Rusnę šalikelėje stovi seni ir supuvę medžiai, kurie, tarnybos teigimu, yra vertybė. Nors jie virsta ir kelia pavojų žmonėms.
Ir vat negaliu suprasti kokia tu medziu kaina, kad ju negalima nuversti, as vaziuodamas i Rusne matau tuos medzius kaip 100 procentu nesaugius eismui. Be to jie ardo kelio grindini ir t.t.
NDRP saugoja visa augmenija ir krastovaizdi, bet manau reiktu paaukoti kelis nereiksmingus medzius trumpoje kelio atkarpoje, tam kad turistai galetu visa pirma davaziuoti iki daug didesniu vertybiu kurias saugo NDRP, o svarbiausia iki zmoniu kurie ten gyvena.
Paprasciausia prireikus medicinines pagalbos svarbi kiekviena minute, o cia atvaziuoji ir matai, kad traktorius neuzsiveda, o mokescius mokame visi vienodai. Po to kaltiname medikus, kad nieko nepadare :) o valdzia to net nezino.
Gerbiamieji valdantieji musu krasta, kartais pagalvokite ka reiktu daryt jums patiems gyvenantiems tokioje vietoje.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Ir dar2018-02-10
I klausima ".. del ko zmones i Rusne vaziuoja?".
Zinokit, pirmiausia del to, kad JIE TEN GYVENA! Ir tai svarbiausia. O tik paskui turistai, laikini poilsiautojai ir tt. Tai yra mano kategoriska nuomone ir ji matomai absoliuciai nesutampa su zaliuju architektu, grazinimo draugiju ir tt nuomone. Nu ka padarysi. Yra kaip yra.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Zinokit, jau nusibodo2018-02-10
Yra pats Vidrinskas, jis moka kalbeti, o rasyti moka dar geriau. Galetu isdestyti savo pozicija, galbut susvelnintu "atmosfera".Dabar mes matome tik tokius faktus:
Susirinkime buvo pasiulymas is jo zodziu.
Taciau sausio 16 d pasiulymas is jo buvo ir rastu. O raste buvo tokios eilutes: "Prasome ivertinti galimybe palikti senuosius medzius .....arba numatyti medziu aleju atsodinima".
"Pasiulyma patvirtinantys irodymai: Nemuno deltos regioninio parko tvarkymo planas...".
O tas planas,gerbiamieji, draudzia tokius darbus. Toki pasiulyma gavusi imone, yra tarsi perspejama kad jos darbai bus nelegalus.
Zodziu ziuri vienaip - pasiulymas. O ziuri kitaip - ... Ivertinkite patys.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
to Vertink pats2018-02-10
MELUOJI!!!!!!!!!!!!!!!
Vidrinskas pasiūlė įvertinti galimybę paikti senuosius medžius palei kelia arba projekte numatyti medžio alėjos atsodinimą.
Tai ne ultimatumas, ne reikalavimas, o tiesiog pasiūlymas pasvarstyti. Iš video medžiagos matyti, jam atsakė kad medžiai bus šalinami, o atsodinimas nenumatytas projekte. Viskas, baigta. Mano nuomonė vienareikšmiška, medžiai jau atgyveno savo, reikia šalinti, bet norėčiau kad atsodintų. Dėl ko žmonės į Rusnę važiuoja? Dėl žmonių, dėl siaubingos eklektiko ar dėl gamtos? Kažkoks balansas turi būti, nes tuoj tapsite nykiu kraštovaizdžiu kaip Šiaurės Lietuvoje. Reikia įsiklausyti į visų nuomonę.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Absurdas2018-02-10
kai dideles galvos sumaste deltos zabakstynus paskelbti regioniniu "parku", atrode kad tuoj patapsime mazaja Venecija. Laikas bego, o esama infrastruktura (gristi keliai, kanalai, pylimai, siurblines ir kt.) palengva sunyko, kaip kad viltys sulaukti lankytoju antpludzio. Jei teks apsilankyti, apart apsitriedusiu versiu, nieko nepamatysite. Iklimpe duobese keiksites is nevilties ir vargiai rizikuosit besilankyti. Nors sitam nevalyvumui valdzia pritaike "nepaliestos gamtos" uzuomina, tai dabar likimo ironijos istikti uzsikore virve su Rusnes estakada. Bus ji, ar nebus, bet nesant politikos perspektyvai, palaidosim ir tai kas bus islike ateinancioms kartoms... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Vertinkite patys2018-02-10
Sausio vidury per viesa susirinkima Silutes seniunijos saleje buvo pristatytas Rusnes kelio ir estakados projektas. Susirinkime dar buvo galima teigti siulymus, uzklausimus.
Ponas architektas E Vidrinskas, girdedamas per pristatyma, kad kelio plocio neuztenka medziams , vaziuojamai daliai ir dviraciu takui,o platinti kelio DAR LABIAU nei numatyta projekte negalima nes toliau yra privacios zemes o jas isperkant is privaciu asmenenu projektas nusikeltu maziausiai pora metu, vistiek atsistojo ir pasake, kad medziai turi buti issaugoti arba atsodinti nauji , nes tai Mazoji Lietuva cia taip turi buti.
Kiekvienas gali suprasti ir vertinti savaip. As sau pasidariau isvada, kad jam labiau rupi tie medziai salia kelio, o ne zmones kurie tuo keliu vaziuoja. O kaip kitaip as galeciau galvoti, jeigu zmogaus "nepramusa" net atsakymas kad projektas gali nusikelti ilgam o gal net neribotam laikui del tokiu reikalavimu.
Vertinkite patys.


Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Sveiku protu nesuvokiama2018-02-10
Bet kokios tvarkos, aprašai ar nuostatai turi būti keičiami, nes sukurti Vilniaus biurokratų, neįvertinus faktinių aplinkybių ir poveikio žmonių gyvenimui. Patrauklus kraštovaizdis, gali išlikti tik prižiūrint saugomas vertybes, kai tuo tarpu viskas palikta savieigai. Kad ir tie medžiai augantys kelio Šilutė - Rusnė kelio sankasoje, paveikti laiko ir ilgalaikių potvynių yra pavojingi eismui, žmonių gyvybei. O užmirkę pelkynai su išvirtusiais medžiais šalia kelio, labiau primena apsileidimą, o ne saugomą vertybę. Jei nebus valomos upių vagos, potvyniai ilgės ir bus dažnesni. Esant tokiam požiūriui, Nemuno Delta liks tik pamazgų duobė, kur žmogui gyventi nebus sąlygų... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
to Benas2018-02-10
Žinoma, bet tu bandyk tai pasakyti rusniškiams :) Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Benas 2018-02-10
Medžius galima ir atsodinti .... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Jonė2018-02-09
Už tuos pinigus, kurie išleidžiami kiekvienais metais per potvynius, būtų pastatytos 2 (o gal 3) estakados. Tik tam reikia būti atsakingam ir gebėti skaičiuoti ekonominę ir socialinę naudą. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Jonė2018-02-09
Juokinga net skaityti supuvę medžiai kur kas svarbiau už žmones. Reikėtų džiaugtis, kad dar čia nori gyventi žmonės, nes greitai puse Lietuvos ištuštės, o jeigu čia neliks žmonių tai kam gi tos teritorijos bus saugomos ir be saugojimo čia apaugs miškai, o žmogaus štai nesurasi. Įdomu kiek jie gali čia kentėti? Reikėtų tuos Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos valstybininkus apgyvendinti bent mėnesiui per rimtą potvynį, tada jie pradėtų staigiai kalbėti apie savo teises į normalų gyvenimą (gal tada inicijuotų estakados statybą). o čia gyvenantys žmonės neturi jokių teisių į jokį gyvenimą, bet iš jų mokesčius tai nepamiršta paimti. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Mes rusniskiai2018-02-09
Esame nacionaline vertybe,tautinis paveldas. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Mes rusniskiai2018-02-09
Esame nacionaline vertybe,tautinis paveldas. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Isterikui kurio postas žemiau2018-02-09
Juknaičiai, Saugos nėra regioninis parkas. Pastebėjau, rusniskiai ypatingai siauru pažiūrų. Ypač ypatingai! Komentaras patinka Komentaras nepatinka
ko mes prastesni už tuos darmajiedus juk mum gyvent reikia o ne pagal jų isterija šokinėt 2018-02-09
kai link juknaičiu medžius pjovė sveikutėlius ir kokius storus niekam neužkliuvo o kai tokie puvenos dar žmones ir ne viena užmus tai viskas ok bus svarbiausia kažkokiem isterikam pinugų į kišenę prikiš tai ko mes esam prastesni už kažkokius besočius bukim vieningi eikim vėl į piketa pasikviesdami žurnalistus ir patys viešinkim kiek galim Komentaras patinka Komentaras nepatinka
O YRA TAIP2018-02-09
Deka laiku sureagavusios Rusnes seniunes ir Rusnes bendruomenes,Silutes savivaldybes vadovu, ir Silutes TV laidu autoriaus M Budraicio, PROJEKTAS YRA ISGELBETAS. Bus ir estakada, ir naujas kelias BE MEDZIU,bet su saugiu dviraciu taku.
Sveikinu visus !
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Turi buti baudziamoji atsakomybe2018-02-09
Tokie pusdurniai, per kuriu aktyvuma nera nupjaunami persene medziai, turetu buti baudziami istatymo numatyta tvarka uz trukdyma vykdyti projektus, o taip pat jie turetu atlyginti nuostolius ,salygotus ju pasipriesinimo veiklos. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
!!!!!2018-02-09
Paziurekit, kas kemsa upes ir kanalus- neisvesti is pievu sieno ruliai. Dabar potvynis tuos rulius neaisku, kur nuplukdys...Bauskis apsileidelius, kurie neissiveza laiku sieno.

Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Ei, Silokarcema !2018-02-09
Tavo zinios paseno :) Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Neaiškus2018-02-09
Estakada atsipirktų per keletą metų, nes dabar, kai traktoriai kelia automobilius, jie gauna milžiniškus pinigus.
O ypač kai per metus yra tiek daug laiko kada ta kelio atkarpa yra patvinusi.
Kelių valdyba paskutiniu metu net neturėjo pinigų sumokėti traktoriais automobilius keliantiems žmonėms.
Estakada būtų daug geriau ir rusnės salai, ir valstybei.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Nerutis2018-02-09
Cia juk lietuva niekam nerupi kaip eilinis zmogiukas gyvena pauksciai gyvenantys supuvusiose medziose svarbiau Komentaras patinka Komentaras nepatinka
PSICHINIAMS2018-02-09
Taip taip. Apie "apsmeiztuju" "meile" rusniskiams jau pasisake D Drobniene. Kita vertus , kas galetu paneigti kad "apsmeiztieji "myli sala is tikruju. Va tik ten gyvenenciu zmoniu gal nelabai .... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
O YRA TAIP2018-02-09
Atsiprasau, netaip parasiau.
Deka laiku sureagavusios Rusnes seniunes ir Rusnes bendruomenes,Silutes savivaldybes vadovu, ir Silutes TV laidu autoriaus M Budraicio, buvo sukirsinta visuomene, apsmeizti besalygiskai musu sala mylytintis zmones, nusisuko pagalbininkai. nuo siol rusne pradejo vadintis Pamario Garliava.
Sveikinu visus.
Sveikinu visus !
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
O YRA TAIP2018-02-09
Deka laiku sureagavusios Rusnes seniunes ir Rusnes bendruomenes,Silutes savivaldybes vadovu, ir Silutes TV laidu autoriaus M Budraicio, PROJEKTAS YRA ISGELBETAS. Bus ir estakada, ir naujas kelias BE MEDZIU,bet su saugiu dviraciu taku.
Sveikinu visus !
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Pasenusios zinios2018-02-09
Situacija yra kita. Jeigu Silokarcema daugiau dirbtu patys, tai zinotu, jog yra kitaip nei parase vakaro zinios.
Linkiu daugiau dirbti
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
to jr2018-02-09
Ar rusniškiai yra kokia tai nacionalinė vertybė kuriuos reikia saugoti? Krutinkitės ir dauginkitės ir bujokite savo saloje. Ar kažkas už jumis turi klubus pakrutinti? Ar tam medžiai trukdo tam mostui padaryti? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
jr2018-02-09
Taip medzius svarbiau issaugoti, nei zmones saloje. Greitai Rusne taps negyvenama sala, bet uz tai bus galima geretis supuvusiais medziais. Labai "sveikintinas" sprendimas. Kuo toliau tuo labiau LR valdzios toleruojami sveiku protu nesuvokiami sprendimai. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Ignas2018-02-09
nakcia reik eit ir ipjaustyti tuos medukus nudziius greit ir be vargo gales keliuka daryt, nes kels griesme saugumui :) Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Nuomonė2018-02-09
Nenorįkite vienu metu kad pastatytų estakadą, nutiestų autostradą ir upių vagas išgilintų. Estakada stovės, o gal ne, priklausys nuo potvynio ilgio. Kelią kad nuties per metus mažai tikėtina, bet kitais metais turėsite autostradą. Iškart uždarys Rusnės mokyklą, nes likusius mokinius su pustuščių autobusų miestą greit pasieks. Trečiais metais gal ir upes pragilins. Turėsite fantastišką infrastruktūrą savo lūšnynus pasiekti. Pavydžiu jums. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
huhu2018-02-09
nu ir gerai ir nereikia laidyti valstybes pinigu ten kur ju nereikia.. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
...2018-02-09
#garliava Komentaras patinka Komentaras nepatinka
žmonės nepasiduokim bukim vieningi 2018-02-09
per kažkokius užgaidas mes turėsim kentėt viešinkim jų darbelius eikim į redakcija ne pas mūsų žurnalistus o vilniaus žurnalistus kreipkimės ko mes prastesni už kažkokius burundukus kurie neišlipa iš kėdžių ir tik žuvies atvažiuoja pavalgyt į rusne o mes tai gyvent turim visa gyvenima ir musu vaikai turi vargt nepasiduokim Komentaras patinka Komentaras nepatinka