Svarstė paramos už nuo liūčių nukentėjusius pasėlius teikimo principus

2018-02-15, zum.lrv.lt

Šią savaitę Žemės ūkio ministerijos specialistai kartu su socialiniais partneriais svarstė paramos už nuo potvynių ir liūčių 2017 m. rugpjūčio–spalio mėn. nukentėjusius žieminius pasėlius teikimo principus.

Savivaldybių pateiktais duomenimis, pernai dėl liūčių ir potvynių Lietuvoje žuvo arba buvo nepasėti 291 772 ha žieminių pasėlių. Europos Komisija šiai žalai kompensuoti Lietuvos ūkininkams skyrė 9 mln. 120 tūkst. eurų. Paramą galės gauti ūkininkai ir juridiniai asmenys, kurių žieminiai pasėliai žuvo arba negalėjo būti pasėti dėl 2017 m. rugpjūčio–spalio mėnesiais iškritusio gausaus kritulių kiekio. Šių žuvusių pasėlių plotas turi sudaryti ne mažiau kaip 30 proc. viso 2017 m. žieminiams pasėliams sėti skirto ploto. Paramą galima gauti, jei minimai žalai kompensuoti negauta jokia kita nacionalinė parama, draudimo išmokos arba ES finansinė parama.

Vėliausia paramos išmokėjimo data yra 2018 m. rugsėjo 30 d., todėl Žemės ūkio ministerija nori kuo anksčiau parengti paramos teikimo taisykles. Žemdirbiai kartu su ŽŪM specialistais  sutarė, kad labai svarbu neprikurti sudėtingų „skaičiavimo slenksčių“. Susitikimo metu buvo svarstoma galimybė paraišką kompensacijai teikti pasėlių deklaravimo metu iki birželio 4 d.

Susitikimo metu buvo svarstoma, ar pareiškėjams, skaičiuojant kompensacinę išmoką už pernai negalėtą pasėti žieminių pasėlių plotą, bus mokama tik už tą plotą, kuris neviršija trejų metų deklaruoto žieminių pasėlių ploto vidurkio.

Socialiniai partneriai diskutavo ir dėl kompensacinės išmokos dydžio diferencijavimo, atsižvelgiant į tai, ar pareiškėjo žieminiai pasėliai žuvo ar buvo nepasėti, pavyzdžiui, 100 proc. kompensacijos mokėti už žuvusius, o 50 proc. – už negalėtus pasėti žieminius pasėlius.

Susitikime atkreiptas dėmesys, jog svarstoma galimybė, kad Lietuva skirs lėšų ir 2017 m. dėl liūčių bei potvynių žuvusių pasėlių (javų, bulvių, daržovių, sodų ir  uogynų) patirtiems nuostoliams kompensuoti.


Straipsnio komentarai

nebukit naivūs ar jūs visai 2018-02-24
ar jūs tokie naivuoliai esat ar visai nebesuprantat juk visa parama yra pasidalinta mūsų ponuliu tiek komsių nagai prikišti o trupiniai atiteko tariamui musu merui padlaižunui Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kiek Jums tenka laukti vizito pas šeimos gydytoją?