Nekaišiokime pagalių į savo ratus

2018-02-19, KĘSTUTIS JOČYS
Spaudos konferencijos metu (iš kairės): A. Bekeris, V. Laurinaitis ir V. Pozingis.
Spaudos konferencijos metu (iš kairės): A. Bekeris, V. Laurinaitis ir V. Pozingis.

Nors ir vėliau nei įprasta, dėl susiklosčiusių aplinkybių rajono vadovai neatsisakė tradicijos ir šiais metais pakvietė žiniasklaidos atstovus į mažąją Savivaldybės salę, kad papasakotų, kokie darbai buvo padaryti sausio mėnesį, kokias problemas teko spręsti, kaip sekėsi arba atvirkščiai.

Išvykos, susitikimai, pasitarimai

Administracijos direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pozingis dalyvavo susitikime su verslininkais, gaudančiais žuvis Baltijos jūros priekrantėse ir Kuršių mariose. Be diskusijų, tiesiogiai susijusių su žvejyba, buvo kalbama ir apie prieplaukų įrengimą sugautų žuvų pridavimui. Šilutės savivaldybė turi jas suregistravusi, ne visos yra geros kokybės, tačiau balandžio mėn. bus teikiamos paraiškos. „Mes irgi pateiksime dvi paraiškas dėl prieplaukų įrengimo Atmatos upėje ties Uostadvariu ir Šyšoje, kairėje pusėje nuo Šilutės.“, - sakė pavaduotojas.

Jis paminėjo, kad dalyvavo dar viename pasitarime Žemės ūkio ministerijoje, kur buvo diskutuojama apie polderius ir jų priklausomumą. Nors Aplinkos ministerija nori juos pasilikti savo žinioje, bet V. Pozingio nuomone, jie turėtų priklausyti Žemės ūkio ministerijai, o žuvų apsaugai prie sraigtų bus tvirtinami apsaugos tinklai. Gera žinia ta, kad pirmą kartą bus skirti 2 mln. eurų polderių rekonstrukcijai.

Meras Vytautas Laurinaitis sausio 10 d. kartu su kitų šalies savivaldybių merais dalyvavo priėmime pas LR Prezidentę Dalią Grybauskaitę prezidentūros kolonų salėje. Jame kalbėta apie emigrantus ir jų sugrąžinimo į Lietuvą galimybes. Prezidentė pasiūlė iš vidinių resursų įsteigti savivaldybėse etatus, kad į juos paskirti specialistai rūpintųsi būtent šiais klausimais.

Nauji paskyrimai ir etatai

Meras konstatavo, kad tai jau pavyko padaryti sumažinus vieną etatą sekretoriate, o jo darbuotoja Dovilė Pauparytė ir užsiims šia veikla ( tinklalapio kūrimu, kontaktais, informacija apie darbo vietas, mokyklas, darželius ir t. t.). Anot V. Laurinačio, niekas ir nesitiki, kad greitai emigrantai autobusais ims važiuoti namo, bet ir keleto sugrįžimas, jau būtų nedidelis laimėjimas. Turizmo informacijos centre, panaikinus finansininko pareigybę, įkurtas naujas ornitologo-gido etatas. Jį užėmęs specialistas turės mokėti keletą užsienio kalbų, sugebėti turistams ar ekskursantams papasakoti apie paukščius, teikti kitą informaciją. Šiuo metu susidomėjimas ornitologija yra gerokai padidėjęs, todėl reikės plėsti infrastruktūrą, kviesti į pamarį daugiau ornitologų. Balandžio mėn. į Ventės ragą stebėti paukščių sugrįžimo atvažiuos JAV ambasadorė Lietuvoje.

Galimos rokiruotės ir LIDL atėjimas į Šilutę

Aviatoriai, sklandymo, parašiutizmo entuziastai nori susigrąžinti Šilutės aerodromą, kuris dabar priklauso Krašto apsaugos ministerijai. Meras šiuo klausimu bendravo ir su aeroklubo, ir su Karinių oro pajėgų vadovais. Atrodo, kad susitarimas bus pasiektas, tik kariškiai pageidauja naujų patalpų Šilutės mieste. Pasikeitus„Kelių direkcijos“ vadovui vėl įstrigo Ramučių gatvės renovacija, kadangi iš naujo ketinama atlikti paskaičiavimus, darbus paskirstyti etapais (kelio danga, apšvietimas, šaligatviai ir pan.). V. Laurinaitis buvo susitikęs su „Lietuvos geležinkelių“ atstove ir kalbėjo apie galimą traukinių maršruto Klaipėda-Šilutė-Sovetskas arba Tauragė atnaujinimo galimybes. Abi pusės nusprendė į kitą pasitarimą pakviesti ir seniūnijų, kurių teritorijoje yra geležinkelio bėgiai, atstovus.

Daug nereikalingo  triukšmo, anot mero, buvo sukelta dėl užteršto grunto buvusioje autobusų parko teritorijoje, Valymo darbai jau buvo vykdomi, bet per žiniasklaidos priemones paskelbus vos ne apie ekologinę katastrofą, darbai buvo sustabdyti beveik dviem mėnesiams. O kas  dėl to laimėjo? Niekas. Tik investuotojai ėmė gailėtis, kad atėjo į Šilutę. Tačiau LIDL-as savo planų nekeičia – prekybos centras ir nauja autobusų stotis turėtų atsidaryti gruodžio 10 d.. Visi spaudos konferencijos dalyviai apgailestavo, kad tarp mūsų yra tokių šilutiškių, kurie, bet kuriai progai pasitaikius, ima kaišioti „pagalius į ratus“. Taip atsitiko su autobusų parku, su pasenusiais pakelės medžiais, taip gali atsitikti pradėjus Ramučių gatvės remonto darbus.


Straipsnio komentarai

kaip tik į rinkimus mes gražus ir gražesniu nerasit bet tokie fotogeniški 2018-02-21
ir prasidės vėl papirkinėjimai bobučiu bei bomželiu silkiu bei medaus ir bambaliu alaus ir kaip visuomet visi šventi visi geručiai nei vieno kalto Komentaras patinka Komentaras nepatinka
xhshudg2018-02-20
Alia ir snukiai fotografijoje..... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Buvęs dar. 2018-02-20
Prisisteigė etatų , kad žmonės emigruotų , dabar dar steigia etatus , kad grįžtų . p.s Pas mus net penkiadešimtmečiai atvažiuoja , pasilieka ir apie Šilutę nebegalvoja , asiliukai jūs iš Lietuvininkų 1 . Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Buvęs2018-02-20
Žvejų uostas Šilutėje. Labai reikalingas objektas. Galėsite tunus ir lašišas krauti refrežeratoriais. Tik geležinkelio bėgių atšakos nepamirškite ir G . Macijauską uosto kapitonu . O dėl internetinio puslapio emigrantams , geriau socialinį tiklą kaip Facebook kurkite. Mes visi emigracijoje tokio laukiame. Nes rimtai , kam pasiskambinti tėvams ar draugams ir pasiklausti kaip viskas "žydi ie klesti " , jeigu bus galima rasti informaciją apie laisvas vietas darželyje ir darbo vietas . Tik nepamirškite parašyti kiek darželio vedėjai įbraukti reikia , kaip ir iš mūsų kažkada paprašė vienam darželyje už vaiką , kad 500 litų paremtume Komentaras patinka Komentaras nepatinka
UONE2018-02-19
Kas ty trys vyra any moni jauna buva nuskriaude..... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
AŠ MANAU,KAD NIEKADA NIEKO NEBUS2018-02-19
Be sansu kad Silute kada nors pasivytu, gerbuviu pirmaujancius salies rajonus.
Problema ne tvarkieciuos ar valstieciuos,ne Laurinaity ar kokioj Zebelieniej,o rajono zmonese. Tiksliau ne rajono,o sitos " ex vokiskosios "jo dalies. Kodel ? O todel kad zmones cia ne vietiniai, cia nera ju seneliu kapu,o daznai net ir ju paciu teviske yra kitur- dzukijoje,suvalkijoje ar kitur- ten ,kur jie tikrai neisdrystu taip sakant kakoti ant savo proseneliu zemes. O cia prasau,kodel gi ne. Cia negeda skusti,stabdyti projektus, daryti idiotiskus projektavimus... Cia visi jauciasi kaip studentai bendrabuty.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Anupras2018-02-19
Kas gali gryzti jei savivaldybes priklausanciai imonei valandinis atlygis 2.50€ tai kiek valandu reikia dirbti kad bent 800€ uzdirbtumei jus pacius i emigracija reikia nusiusti be atgalinio bilieto namo. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
žmonės ir toliau vargs 2018-02-19
kol tokie sedės poste ir žiurės tik į pinigus ir savo kišenių tol iš tokio jų valdymo nieko nebus Komentaras patinka Komentaras nepatinka