Medžiojamųjų gyvūnų apskaita – objektyvesnė ir tikslesnė

2018-02-18, am.lt

„Nuo šiol duomenys apie medžiojamųjų gyvūnų gausos pokyčius šalyje bus objektyvesni ir tikslesni, paremti skirtingais informacijos šaltiniais. Nauja ir tai, kad informacija apie vilkus ir kitus didžiuosius plėšrūnus bus kaupiama visus metus“, – sako aplinkos viceministras Martynas Norbutas. Tikslesnei medžiojamųjų gyvūnų apskaitai užtikrinti buvo pakeistos Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklės.

Kanopinių žvėrių ir didžiųjų plėšrūnų paplitimui, santykinei jų gausai visoje šalyje ir atskiruose regionuose nustatyti skirta medžiojamųjų gyvūnų apskaita pagal pėdsakus sniege. Pakeistosios taisyklės nustato, kad šią apskaitą medžioklės plotuose vykdo jų naudotojai, t. y. medžiotojai, o gamtiniuose rezervatuose – saugomų teritorijų direkcijos.

Apskaita turi būti atliekama kasmet pagal minėtųjų taisyklių 5 priede nurodytą metodiką ir tais pačiais nuolatiniais maršrutais. Ją privalu atlikti vieną kartą per medžioklės sezoną sausio-kovo mėnesiais. Konkretų laiką pasirenka apskaitos vykdytojas, kai yra ištisinė sniego danga.

Apskaitų vykdytojai suvestinius duomenis turi perduoti Valstybinei saugomų teritorijų tarnybai prie Aplinkos ministerijos. Ši tarnyba, išanalizavusi gautus duomenis, kasmet iki gegužės 1 d. apskaičiuos kiekvienos žvėrių rūšies pėdsakų dažnumo indeksą šalies mastu bei atskirose apskrityse ir skelbs savo tinklalapyje.


Straipsnio komentarai

Ievai2018-02-19
Paskui tokie vienas kitam i subines šaudo Pirma reiktu palakstyti po miška po taikiniu gal praeitu noras žudyti Komentaras patinka Komentaras nepatinka
lieva2018-02-19
Aš tai irgi norėčiau, bet be visų tų nesąmonių ten pirma pabūti varovu ir .t.t. Nesamonė tie būreliai. Gauni leidimą ir galėtum iškart bandyti, o ne žaisti būrelius - darželius. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
pirmiau2018-02-18
pabūk lojaliu amsiu vadovui, Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Tomui- Medžiotojas2018-02-18
Pradžiai pasidaryk ragatke pašaudyk varnas paskui matysim Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Tomas2018-02-18
kaip tapti medžiotoju? Visad norėjau pabandyti, žavingas vyriškas hobis Komentaras patinka Komentaras nepatinka