Šilutės mero anketoje nesąžiningu būdu atsirado 2461 vertinimas

2018-02-22, Lijana JAGINTAVIČIENĖ
Tarp išryškėjusių pavardžių, kurių darbą nesąžiningi balsuotojai itin aktyviai „vertino“,  ir mero V. Laurinaičio pavardė.
Tarp išryškėjusių pavardžių, kurių darbą nesąžiningi balsuotojai itin aktyviai „vertino“, ir mero V. Laurinaičio pavardė.

Portalas „Alfa.lt“ jau kelios savaitės visus kviečia rinkti „Metų merą“.  Šia iniciatyva siekiama paskatinti diskusiją, kokios mero asmeninės ir dalykinės savybės lemia gerus rezultatus, atkreipti dėmesį į galbūt tyliai, bet efektyviai dirbančius merus, palyginti gyvenimo kokybę, verslo aplinką savivaldybėse, paskleisti gerąją vadovų patirtį, atrasti nesėkmių priežastis, silpnąsias vietas. Nuodugniai patikrinus merų reitingavimo procesą, paaiškėjo, kad 33 792 vertinimai buvo pareikšti nesąžiningu būdu. Todėl išryškėjo kelios pavardės, kurių darbą nesąžiningi balsuotojai itin aktyviai „vertino“. Tarp jų – Šilutės mero V. Laurinaičio pavardė. 

Baigiantis antrajai portalo Alfa.lt „Metų mero" rinkimų savaitei, galima būtų buvę pasidžiaugti, mat 60 Lietuvos merų veikla sulaukė 172 332 vertinimų. Tačiau nuodugniai patikrinus merų reitingavimo procesą, paaiškėjo ir negražių dalykų, kad 33 792 vertinimai (tai sudaro 19 proc. visų vertinimų) pareikšti nesąžiningu būdu. Juos „Metų mero“ rinkimų štabas kuo skubiausiai anuliuoja.

33 792 vertinimai merų anketose pateikti pasinaudojus anoniminio naršymo per tarpinį (proxy) serverį paslauga, leidžiančia pakeisti savo IP adresą. Balsuojant per šį serverį, žmogaus IP adresas tampa proxy serverio adresu. Tai atveria nesąžiningą galimybę „Metų mero“ rinkimuose teikti daugiau vertinimų nei sąžiningiems skaitytojams.

Metų mero rinkimų štabas įdėmiai išanalizavo per tarpinius serverius pareikštus merų vertinimus. Paaiškėjo iš pirmo žvilgsnio keista tendencija: didžioji dalis visų nesąžiningu būdu pareikštų nuomonių ( 20 866 balsų ) buvo - „vertina neigiamai“. O išanalizavus, kuriems merams per tarpinius serverius reiškiamas palaikymas, tarp 12 926 balsų išryškėjo kelios pavardės, kurių darbą nesąžiningi balsuotojai itin aktyviai „vertino“. Tarp jų – Šilutės mero V. Laurinaičio pavardė. Jis  iš tarpinių serverių „sulaukė“ 2307 teigiamų ir 154 neigiamų vertinimų. Iš viso V. Laurinaičio anketoje nesąžiningu būdu atsirado 2461 vertinimas. Praėjusią savaitę Šilutės savivaldybei pavaldžių įstaigų vadovai gavo laiškus, kuriuose visi raginami „Metų mero“ rinkimuose palaikyti V. Laurinaitį. Šio teksto autorė - Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Greta Ulevičiūtė.

Apie nesąžiningus vertinimus kalbėjome ir su pačiu V. Laurinaičiu. Pasak jo, apie tai jis nieko nežino. „Nei domiuosi. Neturiu net ką pasakyti“, - sakė meras. Anot jo, išsiųsti raginimai į elektroninius paštus palaikyti merą – nieko blogo, mat žmonės renkasi patys – palaikyti ar ne?


Straipsnio komentarai

Hadis2018-02-26
Norėjo pabūti protingesniu už visu, gavosi kaip visada. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
augustina2018-02-24
Nejaugi nera normalaus zmogaus i Silutes miesto merus.Laikas vyt lauk sita vedara!!!!!!!!

Komentaras patinka Komentaras nepatinka
augustina2018-02-24
Nejaugi nera normalaus zmogaus i Silutes miesto merus.Laikas vyt lauk sita vedara!!!!!!!!
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Nesvarbu2018-02-24
Jau didesnio loxo,kaip tad meras nerasi visoj Lietuvoj Komentaras patinka Komentaras nepatinka
as2018-02-23
jie neturi ką veikti,visokiais niekais užsiima. Pradėkit dirbti mere,o ne šiltą kėdę apžergės laikyk, Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Viktoras2018-02-23
Tegu pirma Padaro rusnės estakada tada už ta mera galiesam balsuoti Komentaras patinka Komentaras nepatinka
fffffffffuuuuuuuu tokį M E R A G Ė D A Š I L U T E I 2018-02-23
už verslininkų ir gamtosaugininkų tariamus supuvusius medžius palaikyt tai čia normalus reiškinys už tai reikia medalį kabint o po to tik balsuokit tik kiek mes darbo padarėm kiek liaudžiai gero padarėm o kiek komskiui be muilo į gera vieta lenda ir vis ten lekia kaip prie leliuko per darbo valandas tai jis masto savo galva ar komskis už ji masto ir mus visus kaip marionetes reguliuoja tai ar mes mera turim ar tik lėlę Komentaras patinka Komentaras nepatinka
A not jo2018-02-22
raginimai palaikyti melą - nieko blogo?
Antai režisierius ragino palaikyti dešrą.
Jauna scenografė užsimerkusi palaikė.
Ir ką?
Ogi nieko.
Pakikeno ir tiek.
Mat nematė.
Todėl nesirinko.
Čia visai kitas reikalas.
Mat čia galima rinktis.
Jei galima, tai reikia rinktis.
Jeigu jau rinktis tai tiktai tikrą.
Šįsyk visišką melą.
Pasak jo, apie Tai jis nieko nežino.
Anei domisi.
Neturi net ką pasakyti.
Reikia.
Tas Pats?
Čia gi-visai kitoj rankoj.
A ne?
Jo.
Oho!
#Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Tai juokinga2018-02-22
Kvaili privatus rinkimai. Cia kaip vienas silutiskiu internetinis puslapis kaip kad buvo sumanes daryti sexualiausios tarybos nares rinkimus. Nu ir prasidejo nesamone. Komentaras patinka Komentaras nepatinka