Tarybos nariai antradienį paskyrė darbui komitetuose

2018-02-21, KĘSTUTIS JOČYS
Posėdžių salėje – projektų rengėjai. Teritorijų ir kaimo reikalų komiteto nariai. K. Jočio nuotr.
Posėdžių salėje – projektų rengėjai. Teritorijų ir kaimo reikalų komiteto nariai. K. Jočio nuotr.

Kai šiuo metu kaimas gyvena ramiame priešvegetaciniame laikotarpyje (su kai kuriais potvynio kataklizmais), tai atrodytų, kad ir Šilutės rajono tarybos Teritorijų ir kaimo reikalų komitetas darbo turėtų mažiau. Bet kur tau! Posėdžiui buvo pateikti 28 projektai, kuriuos rankų pakėlimais patvirtino ir pasiūlė juos teikti svarstymui Taryboje keturi iš penkerių komiteto narių (vienas posėdyje nedalyvavo).

Ataskaitos

Pirmuoju klausimu darbotvarkėje buvo įrašytas punktas „Dėl Šilutės rajono savivaldybės 2018 m. biudžeto patvirtinimo“. Detaliai apie jį „Šilokarčema“ jau rašė. Švietimo skyriaus vedėja Birutė Tekorienė siūlė pritarti rajono švietimo įstaigų 24 vadovų 2017 m. veiklos ataskaitoms. Buvo pateikta ir aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios programos 2017 m. priemonių ataskaita su surinktomis ir panaudotomis lėšomis, pvz. surinkta virš 60 tūkst. eurų už teršalų išmetimą į aplinką, o tarp panaudotų – virš 55 tūkst. eurų UAB „Šilutės polderiai“ už prišiukšlintų teritorijų tarp Pievų ir Inkaro gatvių bei melioracijos griovių išvalymą (išvežta 2 tūkst. tonų atliekų).

Lėšos projektų realizavimui

9 jaunimui skirtų projektų įgyvendinimui iš Savivaldybės prašoma 7 tūkst. 720 eurų, papildomai 1,5 tūkst. – „Lietuvininkų vilties“ premijai ir jos įteikimo renginiui organizuoti. Sporto programos realizavimui reikėtų 268tūkst. 300 eurų, kurie būtų panaudoti sporto bazių renovacijai ir išlaikymui, futbolo komandoms, vyrų krepšinio komandai, rajono pirmenybių organizavimui.  Numatoma toliau tęsti du tarptautinius projektus: „Miestų bendradarbiavimo tarp Alanijos (Turkija) ir Šilutės miesto“, keičiantis gerąja patirtimi, internetinės svetainės atnaujinimu, viešųjų erdvių paslaugų stotelės kūrimu, atsinaujinančios energetikos atstovų, vaikų, neįgaliųjų delegacijoms (projekto vertė – 130 tūkst. eurų, iš jų 50 tūkst. tenka Šilutei, kurie bus 90 proc. kompensuojami iš ES fondų) ir „Viešųjų miesto teritorijų atkūrimas Šilutėje ir Saldus mieste (Latvija). Pagal jį bus išvalyta Šyšos upės senvagė, esanti Darbininkų kvartale. Sutvarkius teritoriją, bus suprojektuotas dviračių-pėsčiųjų takas, jungiantis dabartinio Šyšos pylimo tako pabaigą ties Verdainės tiltu su dviračių taku, esančiu Žemaičių Naumiesčio gatvėje.

Kultūra

Kultūros centrai pagal dabar galiojančius įstatymus vėl gali jungtis į asociacijas ir dalyvauti jų veikloje. Vertinimo komisija, išnagrinėjusi paraiškas, rekomenadavo 2018 m. skirti finansavimą 33 rajono mėgėjų meno kolektyvams (iš viso 80 tūkst. 125 eurus). Didžiausia pyrago riekė numatoma folkloro kolektyvui „Verdainė“ – 3 tūkst. 156 eurai, Juknaičių vyresniųjų šokių grupei „Juknaičiai“ – 3 tūkst. 154 eurai, o mažiausios sumos siekė 1 tūkst eurų. Šilutės miesto garbės piliečio vardą siūloma suteikti ilgamečiam įvairių chorų vadovui ir dirigentui, maestro Vytautui Jovaišai.

Turto dalybos

Pagal panaudos sutartį neatlygintinai valdyti Savivaldybė perduoda savo turtą kelioms suinteresuotoms įstaigoms ir bendrijoms, tarp jų ir Švėkšnos seniūnijos Inkaklių bendruomenei „Ašva“ – administracines patalpas (bendras plotas 134,24 kv. m). O kiti nori atsisakyti nebereikalingo turto, pvz., Kintų Vydūno kultūros centras – dvisienės kuro talpyklos, kurią siūlo perduoti Kintų seniūnijai. UAB „Jūros vėjas“ susitarė su Savivaldybe dėl automobilių stovėjimo aikštelės, esančios Rusnėje, prie Krantinės gatvės 2, sklypo projektavimo ir statybos darbų. Dar vienas pasiūlymas, kuriam pritarė Teritorijų ir kaimo reikalų komitetas – suteikti Draugystės gatvės pavadinimą Juodžių kaime, esančiame Žemaičių Naumiesčio seniūnijoje.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

xxx2018-02-22
RImkui, tik su mergom pasėdėti ir papletkinti...., na ir nusifotkiti :) Komentaras patinka Komentaras nepatinka
darbininkai tik prie širdies dėk 2018-02-21
Stulgienė kažkada buvusi tik bibliotekininkė o dabar komisijos narė pasedėt ir tušinuka palaikyt va per tokias fyfas ir gaunasi bardakas tik nuo kada ir turgaus direktorius iš bedniokų pralobo ir tipo mes elitas mes darbštuoliai Komentaras patinka Komentaras nepatinka