Buvęs Seimo narys Kęstas Komskis švaistė mokesčių mokėtojų pinigus?

2018-02-21, Parengta pagal portalo 15min.lt informaciją
Automobilį K. Komskis nuomojosi iš parlamentinei veiklai skirtų lėšų.
Automobilį K. Komskis nuomojosi iš parlamentinei veiklai skirtų lėšų.
Seimo nariai masiškai pirko brangius automobilius, dalį kainos padengdami iš mokesčių mokėtojų pinigų. Politikai pradžioje nuomodavosi mašinas už parlamentinei veiklai skirtas lėšas, o pasibaigus sutartims – išsipirkdavo už likusią kainą. Partijos „Tvarka ir teisingumas“ narys Kęstas Komskis, pašalintas iš Seimo dėl balsų pirkimo, įsigijo pačią brangiausią mašiną iš sąrašo. Apie tai rašo portalas „15min.lt“.

15min tyrimas rodo, kad tai buvo masinis reiškinys, per kurį Seimo nariai apie pusę milijono eurų mokesčių mokėtojų pinigų pavertė savo nuosavybe.

Praktika, kai išrinkti politikai valstybės pinigais smarkiai susimažindavo nuomojamų brangių automobilių vertę, o tada juos nusipirkdavo – buvo visiškai įprasta. Portalas 15min.lt patikrino kelių dešimčių politikų, dirbusių Seime 2008–2016 metais, sandorius dėl automobilių nuomos. Beveik pusė iš patikrintųjų (30) vienaip ar kitaip įsigijo mašinas, kurių kainą susimažino parlamentinei veiklai skirtomis lėšomis. Tarp jų ir 8 dabartiniai Seimo nariai. 15min tyrimas rodo, kad tokia schema naudojosi beveik visų partijų atstovai. Vien iš 15min.lt patikrintų politikų iš valstybės biudžeto galimai pasisavino apie 547 tūkst. eurų. Galima daryti prielaidą, kad, patikrinus visų Seimo narių sandorius, ši suma būtų gerokai didesnė. Generalinė prokuratūra teigia, kad tai nepažeidžia įstatymo.

15min.lt patikrinę duomenis, kuriuos pavyko surinkti, rasta 30 esamų ir buvusių Seimo narių, kurie už mokesčių mokėtojų pinigus susimažino brangių automobilių vertę, o vėliau tas mašinas nusipirko. Į sąrašą įtraukė ir tuos politikus, kurių nuomotus automobilius vėliau įsigijo artimieji arba politiniai bendražygiai. Pagėgių krašto partijos „Tvarka ir teisingumas“ narys Kęstas Komskis, pašalintas iš Seimo dėl balsų pirkimo, įsigijo pačią brangiausią mašiną iš sąrašo – 57 tūkst. eurų pradžioje kainavusį visureigį „Audi Q7“. 2008–2012 metų kadencijoje šį automobilį K. Komskis nuomojosi iš parlamentinei veiklai skirtų lėšų. Kitą kadenciją – 2012–2016 metais – jis sudarė lizingo sutartį, kurios vertė buvo jau 18 tūkst. eurų. K. Komskis automobilio nuomai iš parlamentinei veiklai skirtų lėšų išleido vos 2,57 tūkst. eurų, bet jis išleido 38 tūkst. eurų mokesčių mokėtojų pinigų automobilio eksploatavimui. Tai tik vienas pavyzdys iš trisdešimties Seimo narių sąrašo.


Straipsnio komentarai

llll2018-02-25
Reikke kad sugrazintu 38 tuk,israsyti elementus lai moka Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Petras2018-02-24
Issaudyt tus komskius! Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Nesvarbu2018-02-23
Kada tie beždžionės "priės". Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Untans2018-02-22
Nu nepritekliui gyven žmuogus;a gaila!!! Komentaras patinka Komentaras nepatinka
??2018-02-21
Automobilį naudojo parlamentinei veiklai dvi kadencijas. Po to jis jau morališkai pasensta, taigi ir nupinga. Visi kas čia piktinasi patekę prie lovio elgtusi lygiai taip pat. Kas čia smerktino? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Pagegiskis2018-02-21
Šlykšti morda. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
@2018-02-21
Trūksta žodžių. Ir dar nori teisybės ieškoti Strasbūre. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
ar tai naujiena 2018-02-21
juk čia visų tokių politikėrių idėja vokt grobt o poto nežinau nemačiau čia tik politinis susidorojimas Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Xx2018-02-21
O kaip pragyvens vargšas Komentaras patinka Komentaras nepatinka
As2018-02-21
Naujiena... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar dalį sumokėto gyventojų pajamų mokesčio skiriate paramai?