Šilutiškiui – valstybinis apdovanojimas

2018-02-26, Parengta pagal portalų „Lrp.lt“ ir „15min.lt“ informaciją.
D. Pancerovas ir Prezidentė D. Grybauskaitė. R. Dačkaus nuotr.
D. Pancerovas ir Prezidentė D. Grybauskaitė. R. Dačkaus nuotr.
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė valstybės atkūrimo 100-mečio proga už nuopelnus Lietuvai ir mūsų šalies vardo garsinimą pasaulyje valstybinius apdovanojimus įteikė 100 Lietuvos ir užsienio valstybių piliečių. Tarp apdovanotųjų – šilutiškis, buvęs „Šilokarčemos“ korespondentas Dovydas Pancerovas.

„Jau rytoj įžengsime į naują, atkurtos Lietuvos šimtmetį. Mūsų šalis skaičiuoja tūkstančius metų savo istorijos, tačiau būtent šiandieninė Lietuva yra girdima, matoma, gerbiama ir, kaip niekada, turi daug draugų. Ir tai įrodė savo darbais mūsų partneriai ir draugai, kai iškilo grėsmė išorėje, kad mes esame ne vieni. Didžiuojuosi, kad Lietuva būtent tokia, kad Lietuva gali pasitikėti savo ateitimi, savo žmonėmis, nes jūs ir esate visa Lietuva“, – sakė apdovanojimų metu Prezidentė.

Tądien ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžius įteiktas ir žurnalistui D. Pancerovui. Jis apdovanotas drauge su internetinio portalo 15min.lt Tyrimų skyriaus redaktoriumi Šarūnu Černiausku. Atsiimdamas apdovanojimą, D. Pancerovas sakė, kad šitaip įvertinta ir visa kokybiška žurnalistika. „Tiriamoji žurnalistika yra svarbi ir demokratijai, ir piliečiams. Labai džiaugiuosi šiuo garbingu įvertinimu, nes tai atkreips Lietuvos visuomenės – o ypač jaunų žmonių – dėmesį į tiriamąją žurnalistiką. Mes jau kelerius metus siekiame sukurti šio amato tradiciją Lietuvoje, nes tai yra labai svarbu demokratijai ir piliečiams. Galima sakyti, tiriamosios žurnalistikos tradicija yra mūsų idėja Lietuvai, kurią įgyvendiname kasdieniu darbu. Džiaugiuosi, kad tai vertinama“, – komentavo D. Pancerovas.

Šilutiškis pernai atliko ir paskelbė žurnalistinį tyrimą, kuriuo suabejojo praėjusioje kadencijoje Šilutės ir Pagėgių gyventojus atstovavusio Artūro Skardžiaus „verslo sėkme“ ir skaidrumu  Šilutės rajone, ir plačiau Lietuvoje. D. Pancerovas yra parašęs ir praėjusiais metais išleidęs knygą „Kiborgų žemė“, kurioje įspūdžiai iš jo apsilankymo karo zonose Ukrainoje. Šio leidinio gautas pelnas buvo skirtas Lietuvos karių gerovės gerinimui: už šiuos pinigus įrengta biblioteka ir poilsio zona viename iš atokiai įsikūrusio Lietuvos kariuomenės pėstininkų batalionų.

 


Straipsnio komentarai

Linkiu Stiprybės2018-02-27
manau su gilia mintimi Dovydas sako, kad ,,šitaip įvertinta visa kokybiška žurnalistika". Ach, kad daugiau tokių vaikinų. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
ir vel 2018-02-26
pasenusi slamsta perspauzdinat. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kiek Jums tenka laukti vizito pas šeimos gydytoją?