Devyniasdešimtmetė iš Gaidelių džiaugiasi gimusi Vasario 16-ąją

2018-02-23, Lijana JAGINTAVIČIENĖ
B. Naujokienė ir jos vaikai – Irena ir Algirdas. L. Jagintavičienės nuotr.
B. Naujokienė ir jos vaikai – Irena ir Algirdas. L. Jagintavičienės nuotr.

Ramiame gamtos kampelyje, kur žaliuojantis miškas ranka pasiekiamas, gyvena Bronislava Naujokienė. Ji Vasario 16-ąją atšventė 90-ąjį savo gimtadienį.  „Aš myliu Lietuvą. Kaip jos nemylėsi“, - kalbėjo jubiliatė ir pasidalino savo ilgaamžiškumo receptu.

Nori dar pagyventi

Gaidelių kaimo gyventoja džiaugėsi jai parodytu valdžios vyrų ir artimųjų dėmesiu – nuoširdžiai šypsojosi ir kiekvienam svečiui dėkojo už tai, kad aplankė. Neslėpė džiaugsmo, kad gimė tokią gražią dieną – Vasario 16-ąją. „Aš myliu Lietuvą ir kaip jos nemylėsi. Dar norisi pagyventi. Gera man čia“, - pradėjo pokalbį B. Naujokienė.

Susirinkusiesiems ji mielai papasakojo apie save. Bronislava gimė netoli Sovetsko. Turėjo brolį ir keturias seseris. Šiandien iš šios gausios šeimos ji beturi tiek vieną sesę. „Nuo mažens daug dirbome – laukuose, fermoje. Viską dirbome – ir karves melžėme, ir ravėjome“, - kalbėjo jubiliatė.  Baigė ji tris klases. Nors krimsti mokslo šaknis jai patiko, to daryti toliau negalėjo – reikėjo padėti tėvams ūkyje, nes šeima augino gyvulius, turėjo šiek tiek žemės.

Tapusi panele, pradėjo į šokius vaikščioti. Vieną dieną namuose sulaukė piršlių su jaunu vaikinu. „Atvažiavo pirštis. Atėjo visai nepažįstamas vyras“, - prisimena pašnekovė. Pasak jos, šiek tiek padraugavę jaunuoliai sukūrė  šeimą. Sutuoktiniai susilaukė trijų vaikų – Irenos, Vyto ir Algirdo. Po kurio laiko Naujokai įsikūrė Pagryniuose. Dar vėliau Bronislava apsigyveno Gaideliuose, kur iki šiol ir gyvena. Čia ji daugelį pažįsta. Jos nuomone, Gaideliuose  ne tik gamta graži, bet ir kaimynai  geri. Jie dažnai pas senolę užsuka pasiteirauti, kaip  sekasi, gal  reikia pagalbos. B. Naujokienė džiaugiasi, kad ir jos vaikai geri. Gyvena ji drauge su sūnumi.  „Gyvenime viską dirbau. Dabar džiaugiuosi savo anūkais, kurių net dešimt turiu, ir šešiais proanūkiais. Gerai su jais sutariu“, - tvirtino jubiliatė.

Pasidalijo receptu

Dukra Irena tikino, kad jos mama taip pat labai gera. „Ji namuose vis juda, kruta. Pati tvarkosi, skalbia ir valgyt gamina, mėgsta  arbatas. Kiekvieną rytą valgo medų su citrina ir česnaku“, - kalbėjo duktė. O  senjorė pasidalino receptu, kuris stiprina imuninę sistemą: „Reikia šešių valgomųjų šaukštų medaus, trijų citrinų ir šešių skiltelių česnako. Česnaką ir citriną reikia susmulkinti ir viską sumaišyti su medumi. Suvalgau kiekvieną rytą po arbatinį šaukštelį gautos masės ant tuščio skrandžio. Labai gerai ir sveika tai valgyti. Apsaugo nuo ligų. Šiaip viską valgau, ko noriu, ką turiu“.

Patinka senolei ir televizorių pažiūrėti. Nepraleidžia žinių, orų prognozės.„Žiūriu ir kriminalus. Bet jai kas nepatinka, paimu ir išjungiu televizorių. Nežiūriu to, kas man nepatinka“, - pabrėžė gaideliškė. 

Atsipalaiduoja močiutė poteriaudama. Kiekviena vakarą malda jos lūpose – už vaikus, anūkus, artimuosius, pažįstamus ir mirusiuosius.  Nors daug vargo Bronislavai teko patirti, dar daugiau ašarų, netekus visų artimiausiųjų, išlieti, liko pragyventų metų sukauptas turtas – išmintis, santūrumas, širdies gerumas, kuriuo ji dalinasi su savo artimaisiais. Juk širdis taip atsiliepia, kaip ji kalbinama.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar pavargote nuo karantino?