Sienos apsaugai pradedami rengti keturi jauni belgų aviganiai

2018-02-25, Pasienis.lt
Dviejų mėnesių keturkojai įsigyti iš veislyno Lietuvoje.
Dviejų mėnesių keturkojai įsigyti iš veislyno Lietuvoje.

Pasieniečių tarnybinių šunų būrį papildė keturi jauni belgų aviganiai: Neymaras, Nemo, Nika ir Niko. Jie buvo perduoti naujiesiems šeimininkams – Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pasieniečiams-kinologams. Centrinėje pasieniečių įstaigoje Vilniuje šuniukai buvo perduoti trims Pagėgių rinktinės kinologams bei VSAT kinologijos centro instruktoriui.

Dviejų mėnesių keturkojai įsigyti iš veislyno Lietuvoje. Kiekvienas šuniukas kainavo po 700 eurų. Iš būrio pretendentų belgų aviganiai buvo atrinkti kreipiant dėmesį į darbui sienos apsaugoje būtinas fizines ir psichines keturkojų savybes: motyvaciją paieškai, socialumą, atsparumą stresui, baimei ir kt. Neymarą ir Nemo pasieniečiai įsigijo iš Nacionalinio vidaus saugumo fondo Specialiosios tranzito schemos finansuojamo projekto lėšų, o Nika ir Niko – iš Lietuvos biudžeto lėšų.

Nuo šiol Neymaras, Nemo, Nika ir Niko bus mokomi pėdsekystės ir žaliosios juostos apsaugos paslapčių, taip pat jie bus rengiami asmenų paieškai ir sulaikymui, įkalčių aptikimui ir kitoms užduotims, kurias vykdo tarnybiniai pasieniečių keturkojai. Neymaras ir Nemo bus naudojami Specialiosios tranzito schemos veiklos funkcijoms vykdyti. Šie jaunučiai belgų aviganiai papildė daugiau kaip 160 VSAT tarnybinių šunų būrį.

 

 

 


Straipsnio komentarai

kontra2018-02-25
Is Komskiu ginklus atimkit. :) Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kiek planuojate išleisti pinigų kalėdinėms dovanoms?