Ramutiškiai pakiliai šventė atkurtos Lietuvos nepriklausomybės šimtmetį

2018-03-02, Lijana JAGINTAVIČIENĖ
Prie gausių renginių, skirtų paminėti Lietuvos šimtmetį, prisidėjo ir aktyvūs ramutiškiai.
Prie gausių renginių, skirtų paminėti Lietuvos šimtmetį, prisidėjo ir aktyvūs ramutiškiai.

Vasario 16-osios išvakarėse ramutiškiai ir bendruomenės svečiai iškilmingai paminėjo Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio sukaktį. Ta proga suorganizuotas šventinis vakaras „Lietuvai-100“, kuriam ruoštasi iš visos širdies ir ne vieną dieną.

Salė buvo pilnutėlė

Bendruomenėje dar prieš keletą savaičių pradėta ruoštis paminėti Lietuvos gimtadienį – vieni spalvino žibintus, kiti – darė vėliavėles ir dekoracijas, kuriomis buvo papuošta bendruomenės salė, treti – ruošė vakaro scenarijų, rūpinosi renginio vedimu.

Vasario 15-osios vakarą Ramučių bendruomenės „Navata“ salė buvo pilna ramutiškių ir svečių. Kiekvieną įeinantį pirmiausia stebino šalia durų „užaugęs“ medis, kurio lapeliai – trispalvės kūdikių kojinytės. Šio kūrinio autorė – Vilma Rogienė. Moteris jau antrus metus mielai dalyvauja akcijoje „Saulytės“ . Šiemet ji prisijungė ir prie akcijos „Šimtmečio mažyliams“, o kiekvieną atėjusį į renginį papuošė savo rankų darbo trispalve juostele. Daugelis nustebo sužinoję, kad aktyvi bendruomenės tarybos narė šiemet numezgė net 100 kojinyčių. „Kviečiu ir kitus prisijungti prie akcijos, prie gerų darbų ir megzti kojines naujagimiams“, - ragino V. Rogienė.

Kai visi susirinko, vakaras prasidėjo „Tautiška giesme“, kurią iš širdies atliko ir mažas, ir didelis, o po to mažieji Ramučių bendruomenės nariai apie meilę Lietuvai kalbėjo lietuvių poetų eilėmis. 

Su malonumu klausėsi

Netrukus vietos gyventoja, istorikė Vaida Sudeikienė priminė apie 1918-ųjų vasario 16-ąją – datą, kuri lyg tiltas sujungia 1253 metų liepos 6-ąją gimusią senąją Lietuvą ir 1990 metų kovo 11 dieną atkurtą nepriklausomą Lietuvą. „Be Vasario 16-osios nebūtų Kovo 11-osios ir jos sėkmės istorijos, - sakė V. Sudeikienė. Visi su malonumu klausėsi istorijos apie kelią, kurį teko nueiti mūsų šaliai per 100 metų.

Apie Sąjūdžio svarbą ir veiklą prisiminimais pasidalino  Šilutės Sąjūdžio iniciatyvinės grupės narys Jonas Purlys. „Kurkime Lietuvą gerais darbais, tikėjimu, viltimi ir maldomis“, - sveikinimo žodį tardamas linkėjo Šv. Roko bažnyčios klebonas Antanas Gylys.

Susirinkusiųjų širdis džiugino vietos muzikanto Jono Zalco, Gardamo moterų vokalinio ansamblio „Aušrinė“ atliekamos dainos.

Po renginio niekas neskubėjo skirstytis. Ilgai dar kalbėta apie istoriją prie arbatos puodelio. Renginio organizatoriai – Ramučių kaimo bendruomenė ir Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Ramučių filialas - džiaugėsi, kad jų įdėtas triūsas bei suorganizuotas vakaras visiems patiko.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!