Lietuvos lengvosios atletikos jaunimo ir jaunių rinktinėse - šilutiškiai

2018-03-02
Jaunimo trišuolio varžybų nugalėtojas O. Guščius.
Jaunimo trišuolio varžybų nugalėtojas O. Guščius.

Šventinį savaitgalį Klaipėdoje surengtas Lietuvos jaunimo ir suaugusiųjų lengvosios atletikos čempionatas atnešė džiugių žinių ir Šilutei – į šalies jaunimo rinktinę pakviesti sporto mokyklos trenerės Linos Leikuvienės auklėtiniai. Tai bėgikas Jokūbas Tubutis ir šuolininkė Kristina Jašauskaitė, kurie vyks į tarptautines varžybas Minske (Baltarusija), o penkiolikmetis Osvaldas Guščius gins Lietuvos garbę Baltijos šalių komandų čempionate Estijoje.

Lietuvos jaunimo ir suaugusiųjų lengvosios atletikos čempionate Klaipėdoje galėjo dalyvauti tik sportininkai, įvykdę savo rungčių nurodytus normatyvus. Tai -   pajėgiausiųjų lengvaatlečių varžybos. Šilutės sporto mokykla (direktorius Aivaras Lileikis) delegavo 5 lengvaatlečius. Trys iš jų tapo jaunimo čempionais.

Labai sėkmingai trišuolio varžybose pasirodė K. Jašauskaitė ir O. Guščius. Kristinai kovo pabaigoje sukaks 18 metų, o Osvaldas 16-ąjį gimtadienį švęs rugpjūčio pradžioje. Abu iškovojo čempionų vardus. K. Jašauskaitė trišuoliu nušoko 12,32 metro, O. Guščius – 14,09 m. Osvaldas pagerino asmeninį rekordą ir aplenkė gerokai vyresnius konkurentus. Kovo 3 dieną jis su Lietuvos jaunių rinktine važiuos į Voru miestą (Estija), kur vyks Baltijos šalių lengvosios atletikos komandų čempionatas.

Jaunimo čempionu tapo ir 19-metis J. Tubutis, bėgęs 400 metrų. Distanciją įveikė per 51,16 sekundės. Vyrų varžybose šis rezultatas buvo trečias. J. Tubutis ir K. Jašauskaitė pakviesti į šalies jaunimo rinktinę startuoti tarptautinėse varžybose Minske (Baltarusija). Lietuvos rinktinės konkurentais bus Baltarusijos, Azerbaidžano, Latvijos, Estijos, Ispanijos, Izraelio, Turkijos, Ukrainos sportininkai.

Kiti du šilutiškiai, startavę varžybose uostamiestyje, pasirodė kukliau, aukštų rezultatų nepasiekė, tačiau varžydamiesi su  Lietuvos lengvosios atletikos elitu įgijo geros patirties.

 


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?