Triukšmadarys, išspyręs policijos automobilio langą, pabėgo

2014-08-26, Stasys BIELSKIS
Asociatyvi de.wikipedia.org nuotrauka
Asociatyvi de.wikipedia.org nuotrauka

Policininkai jo nepavijo, nespėjo nustatyti asmenybės, bėglys ieškomas
 
Triukšmadarys paspruko išspyręs policijos automobilio langą, tai atsitiko Šilutėje. Tarvydų kaime nutrūkus vairo traukei automobilis „Renault“ atsidūrė griovyje. Praėjusią savaitę Šilutės rajono policijos komisariato pareigūnai užregistravo nemažai įvykių ir nusikaltimų, dėl kurių pradėti ikiteisminiai tyrimai.
 
Išspyrė policijos automobilio langą
 
Rugpjūčio 20-sios vėlų vakarą, apie 23 val. 30 min., Šilutės miesto Žalgirio gatvėje nenustatytas asmuo, sulaikytas už viešosios tvarkos pažeidimą, išspyrė tarnybinio automobilio „Nissan NV 200“ lango stiklą ir pasišalino.
 
Policija praneša įtariamąjį sulaikiusi dėl triukšmo. Vyriškį pareigūnai įsodino į tarnybinį automobilį ir buvo bevažiuojantys policijos komisariato link, tačiau pažiro mašinos lango stiklo šukės.
 
Aišku tik tiek, kad sulaikytasis kojomis išspyrė langą ir paspruko. Policija taip ir nespėjo nustatyti jo asmenybės. Vyriškis ieškomas.
 
Nutrūko vairo traukė
 
Sekmadienio rytą, apie 7 valandą, vienos moters kelionė į darbą baigėsi pakelės griovyje. Tarvydų kaimo ribose automobilis „Renault Scenic“ tapo nevaldomas, nuvažiavo nuo kelio ir apsivertė ant stogo.
 
Vairuotoja pasakojo nesupratusi, kas gi atsitiko - staiga automobilis tapo nevaldomu, jį pradėjo nešti į dešinę. Išsiropšti iš automobilio moteriai padėjo pro šalį važiavęs vyriškis. Vairuotoja nesusižeidė, bet išgąsčio neišvengė.
 
Tik kai atvyko techninės pagalbos automobilis, paaiškėjo, kad yra nutrūkusi priekinio kairiojo rato vairo traukė.
 
Pavogė gėles, auksinius papuošalus...
 
Rugpjūčio 20-ąją pastebėta, kad Žemaičių Naumiestyje buvo pavogtos seniūnijai priklausančios gėlės, pasodintos gėlynuose Klaipėdos bei Dariaus ir Girėno gatvėse.
 
Rugpjūčio 23 dieną, apie 12 val. 30 min., O. L. (gim. 1973 m.) pastebėjo, kad įsibrovus į jai priklausančią sodybą, esančią Prycmų kaime, buvo pavogtas televizoriaus priedėlis ir 50 metrų elektros kabelio.
 
Rugpjūčio 24-ąją, apie 4 val. 30 min., K. R. (gim. 1982 m.) pastebėjo, kad buvo įsibrauta į prekybinį vagonėlį, esantį Šilutėje, Lietuvininkų gatvėje. Įvykio vietoje sulaikyti įtariamieji nepilnamečiai, gimę 1999 ir 1996 metais.
 
Sekmadienį, apie 10 val., R. J. (gim. 1943 m.) pastebėjo, kad įsibrovus į jai priklausantį sandėliuką, esantį Šilutėje, Taikos gatvėje, buvo pavogti įvairūs daiktai.
 
Rugpjūčio 20-ąją, apie 9 val., G. V. (gim. 1982 m.) pastebėjo, kad įsibrovus į jam priklausantį sandėliuką, esantį Šilutėje, V. Kudirkos gatvėje, buvo pavogtas benzininis pjūklas ir krūmapjovė.
 
Dvi vagystės policijoje buvo užregistruotos rugpjūčio 18-ąją. Apie 16 val. Šilutėje, Laisvės alėjoje, išgertuvių metu vyriškis T. K. iš moters J. A. (gim. 1966 m.) pavogė mobiliojo ryšio telefoną bei auksinius papuošalus. Apie 20 val. V. Z. (gim. 1977 m.) pastebėjo, kad iš gyvenamojo namo, esančio Šilutėje, Kęstučio gatvėje, laiptinės buvo pavogtas vaikiškas dviratis.
 
Kiti nusikaltimai
 
Sekmadienį, rugpjūčio 24-osios vakarą, apie 22.30 val. Šilutės rajone, Akmeniškių kaime prie tvenkinio susibūrusi trijų nuo alkoholio apsvaigusių jaunuolių grupė, kilus konfliktui, užpuolė bei sumušė taip pat prie tvenkinio poilsiavusį jaunuolį. Negana to, įsisiautėjusi trijulė atėmė vaikinui priklausančio automobilio „Citroen XM“ raktelius. Panaudodami fizinę jėga, užpuolikai įsisodino pagrobto automobilio savininką kartu ir išvažiavo.

Policijos pareigūnams apie įvykį pranešė kartu su nuketėjusiuoju buvęs draugas, paskambinęs bendruoju pagalbos telefonu. Nedelsiant į įvykį sureagavę Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šilutės rajono policijos komisariato pareigūnai mažiau nei per valandą rado automobilį kartu su jo savininku pagrobusius asmenis, kurie buvo sulaikyti Žemaičių Naumiestyje (Šilutės r.) esančioje degalinėje. Sulaikyti trys šilutiškiai - E.Z. (vyr.), gim. 1987 m., E. F. (vyr.), gim. 1991 m., bei T. F., gim. 1991 m., policijai puikiai žinomi asmenys.
 
Plėšimu įtariamiems jaunuoliams gresia baudžiamoji atsakomybė, kuri užtraukia areštą arba laisvės atėmimą iki šešerių metų.
 
O štai policijos pareigūnai rugpjūčio 20-ąją, apie 12 val. 50 min., atlikdami patikrinimą L. F. bute, esančiame Šilutėje, Tilžės gatvėje, rado ir paėmė 5 kg 260 g augalinės kilmės narkotinės medžiagos (aguonų ir jų dalių). Sulaikytas įtariamasis E. F.
 
Dar didesnis radinys pareigūnų buvo aptiktas Pašiliškių kaimo miške. Rastas aparatas, skirtas stiprių namų gamybos alkoholinių gėrimų gamybai, bei 4 tonos raugo. Iš tokio kiekio raugo būtų buvę išvirta apie 400 litrų naminukės. Sulaikyti įtariamieji E. J. (gim. 1989 m.) ir B. B. (gim. 1954 m.).
 
Rasti 5 negyvi žmonės
 
Praėjusią savaitę buvo rasti ir penki negyvi žmonės. Rugpjūčio 18-ąją, apie 4 val., savo namuose, Rusnės miestelyje, rastas A. R. (gim. 1955 m.) lavonas be išorinių smurto požymių. Taip pat pirmadienį, apie 17 val. 45 min., savo namuose, Šilutės m. Melioracijos gatvėje, rastas T. K. (gim. 1990 m.) lavonas su nubrozdinimais ant kaklo. Rugpjūčio 19-ąją, apie 14 val., savo namuose, Pašyšių kaime, rastas J. K. (gim. 1934 m.) lavonas be išorinių smurto požymių. Rugpjūčio 22-ąją, apie 20 val., Lankupių kaime, Minijos upėje, rastas nuskendusios T. T. (gim. 1949 m.) lavonas be išorinių smurto požymių. Rugpjūčio 23 dieną, apie 16 val., Šilutėje, Dariaus ir Girėno gatvėje, rastas moters V. B. (gim. 1966 m.) lavonas be išorinių smurto požymių.
 
Sustiprintos kontrolės priemonės
 
Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas pranešė, kad pareigūnai, siekdami užkardyti neteisėtos akcizais apmokestinamų prekių apyvartos atvejus, Tauragėje, Šilutėje, Šilalėje ir Pagėgiuose nuo rugpjūčio 18 dienos vykdo sustiprintas galimų nelegalios prekybos vietų kontrolės priemones. Jų metu tikrinamos turgavietės, prekybos bei sandėliavimo vietos. Patruliuojančios ir eismo saugumą užtikrinančios pajėgos aktyviai tikrina transporto priemonėse gabenamus krovinius.
 
Buvo rasti 2 aparatai, skirti naminės degtinės gamybai, ir beveik 5 tonos raugo, taip pat apie 70 litrų jau pagamintos naminukės. Vienas iš naminės degtinės fabrikėlių veikė ir Šilutės rajone. Šiomis nusikalstamomis veikomis įtariamiems asmenims gresia baudžiamoji atsakomybė, kuri užtraukia baudą arba laisvės atėmimą iki penkerių metų.
 
Policijos pareigūnai taip pat rado 817 pakelių cigarečių, kurių daugiausia buvo aptikta nelegalios prekybos vietose Pagėgių savivaldybėje.
 
Taip pat iš nelegalios rinkos buvo išimta daugiau nei 200 pakuočių įvairių rūšių vaistų. Policijos pareigūnai Pagėgių savivaldybėje rado ir paėmė 50 buteliukų, kuriuose buvo po 100 g etilo alkoholio.
 
Pažeidėjams, neteisėtai disponavusiems akcizais apmokestinamomis prekėmis pradėtos administracinės teisenos. Pirmą kartą į policijos pareigūnų akiratį pakliuvusiems vaistų prekeiviams gresia baudos (priklausomai nuo prekių vertės) nuo vieno šimto iki trijų šimtų litų su prekių konfiskavimu. Pažeidėjams, vienerių metų laikotarpyje pakartotinai neteisėtai disponavusiems akcizais apmokestinamomis prekėmis, gresia baudos net iki penkiasdešimties tūkstančių litų su šių prekių ir transporto priemonės, kurioje jos buvo gabenamos, konfiskavimu.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Kaip sekasi laikytis karantino reikalavimų?