Urologas Edgaras Padimanskas:„Šilutės rajono gyventojams vis dažniau diagnozuojamas šlapimo pūslės vėžys”

2018-03-09, Parengė Viktorija Skutulienė

Šiuo teiginiu pokalbį pradėjo VšĮ Šilutės ligoninės gydytojas Edgaras Padimanskas. Urologas perspėja, kad šia liga susirgę asmenys, nejaučia jokių simptomų. Jo teigimu, šlapimo pūslės vėžys dažniausiai nustatomas per vėlai, todėl gydytojas ragina tiek vyrus, tiek moteris bent kartą per metus pasitikrinti savo sveikatą.

Vasarį – 4 operacijos

Šiuo metu gydytojas pastebi, jog Šilutės raj. gyventojams bent kartą į mėnesį yra nustatomas šlapimo pūslės vėžys. Šią tendenciją E. Padimanskas stebi jau daugiau nei metus. Pasak urologo, ne tik besiskundžiantiems, bet ir apsilankiusiems profilaktiškai randama auglių šlapimo pūslėje. Deja, daugiausia piktų navikų. Per vasarį nustatyti nauji 4 augliai ir visi jau išoperuoti gydytojo E. Padimansko Šilutės ligoninėje. Urologas dar kartą patvirtina, kad iš šių 4 atvejų, 2 navikai buvo diagnozuojami atsitiktinai konsultacijų metu. Vienos jų metu gydytojui apžiūrint paciento prostatą, buvo patikrinta ir šlapimo pūslė, kurioje rastas auglys. Kiti 2 asmenys skundėsi, jog šlapinasi krauju.

„Man nieko neskauda”

„Ši liga paslaptinga tuo, kad žmogui nieko neskauda. Pagrindinis požymis – šlapimas su krauju. Jis nesiskundžia, nes jaučiasi sveikas. Žmogus nesupranta iš kur tas kraujas ir numoja ranka. Svarsto, kad burokėlių suvalgė daugiau ar kito. Deja, jei jau pamatėte kraujo šlapime, tai signalas, kad augliukas jau pažengęs”, - perspėja urologas. Gydytojas aiškina, jog augliuką rasti geriausia, kai kraujo dar nėra. Tai lengviau tiek operuojančiam gydytojui, tiek pacientui. Navikai randami planinių echoskopijų metu. Vyrams virš 50 metų net ir nesijaučiant blogai, E. Padimanskas ragina kartą metuose apsilankyti pas urologą.
„Kai nustatome pirmą kartą mes jį išpjauname ir išsiunčiame ištyrimui į Vilnių. Jei auglys yra labai agresyvus, peraugęs šlapimo pūslės raumenis, tai tada jau yra atliekama antroji operacija šalies trečio lygio ligoninėse. Tada yra šalinama visa pūslė, kad auglys neplistų. Jei augliukas yra mažiau agresyvus, tada paždaug po 6 savaičių, po pirmos operacijos, yra kartojama operacija be išorinio pjūvio”, - apie šlapimo pūslės vėžio gydymą aiškino urologas E. Padimanskas.
Žinoma kraujas gali pasirodyti ir dėl kitų priežasčių, pavyzdžiui dėl insktų akmenligės, tačiau būna jau kiti skausmai. Taip pat dėl šlapimo pūslės ūmaus uždegimo, bet juntamas skausmas pilvo apačioje ir kiti simptomai.
Taip pat urologas ragina ir moteris nebijoti kreiptis pas gydytoją dėl šlapimo nelaikymo. „Nebijokite, tai yra liga, kurią galime sutvarkyti”, - kreipėsi gydytojas E. Padimanskas.

Nuolat taiko naujoves

Jau dešimtmetį Šilutės ligoninėje dirbantis gydytojas E. Padimanskas nuolat dalyvauja įvairiose mokymuose, seminaruose ar programuose. Tokiu būdu gydytojas tobulėja ir naujoves taiko Šilutėje. Anot urologo, jam atvykus dirbti gydytoju į Pamario kraštą prasiplėtė urologija. „Ligoninėje buvo tik atviros prostatehtomijos, vėliau dalyvavau programoje – „Ankstyvo prostatos vėžio dignostika”. Nuo tada įstaigoje pacientams atliekame prostatos biopsiją”, - prisiminė gydytojas E. Padimanskas. Vėliau įsigijus naują laparoskopą buvo sukomplektuota visa urologinė laparoskopinė dalis. Kaip jis pats paaiškino, tai leido be išorinio pjūvio atlikti tiek prostatos, tiek netoli pažengusias šlapimo pūslės vėžio operacijas. Be to, Šilutės ligoninėje gydytojas pradėjo ir inkstų operacijas, o po ilgų mokymosi E. Padimanskas jau operuoja ir moteris nuo šlapimo nelaikymo. Prieš du metus ši operacija buvo naujovė.
Prieš keletą mėnesių gydytojas E. Padimanskas buvo išrinktas Lietuvos gydytojų sąjungos Šilutės skyriaus pirmininku. Ankščiau aktyviai dalyvavo Lietuvos gydytojų profsąjungos veikloje. Už profesionalų darbą jį gerbia pacientai, džiaugiasi ir pasitiki kolegos, todėl, anot gydytojo, jis ir nusprenė dalyvauti konkurse užimti vyriausiojo gydytojo pavaduotojo medicinai pareigas.

Gerb. gydytojau, kalbama, jog dalyvausite konkurse užimti vyr. gydytojo pavaduotojo pareigas?

„Prieš keletą metų pirmą kartą susimąsčiau apie šias pareigas. Vėliau, man tapus pirmininku bendradarbiai palaikė dar labiau. Tai paskelbus šį konkursą, kolegos, kurie tikėjo ir tiki manimi, mano sumanymais paskatino jame dalyvauti“, - atviravo gydytojas E. Padimanskas.
Iš Marijampolės kilęs gydytojas, kaip jis pats sakė, priprato prie šio krašto, jam gera čia gyventi, turi gerų draugų ir puikius kolegas. „Aš norėčiau, kad mūsų įstaiga ir toliau gyvuotų, kad tobulėtume drauge ir ją išsaugotume. Mūsų ligoninė daugeliui suteikia reikalingą pagalbą. Daug žmonių emigruoja, pensininkai, vyresnio amžiaus žmonės lieka vieniši, todėl jiems pasidaro sunku nuvažiuoti iki Klaipėdos ar didesnių miestų. Tai kuo daugiau galėsime jiems pagalbos suteikti ir platesnio spektro kvalifikuotą medicinos pagalbą, tuo daugiau turėsime specialistų. To aš ir stengsiuosi siekti, kad gydymo įstaiga išliktų, kad dirbtume kokybiškai ir taikytų kuo daugiau naujovių“, - trumpai apie savo planus papasakojo E. Padimanskas.


Straipsnio komentarai

Pacientas2019-11-20
Vien gražūs žodžiai ir pagyros , o žmoniškumo ir profesionalumo visiškai nėra. Važiuokit į Klaipėdą kol nenugydė. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
taip2018-03-17
velniai baltai chalatais Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2018-03-15
cžv gestapas negali necžvistuoti. brexit brexit natistinės ESesininkų padugnių šlykštynės. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar namuose jau pasipuošėtė Kalėdų eglutę?