Šįryt vykdyta prevencinė priemonė – tikrinti mokinius į mokyklas vežantys autobusai

2018-03-12, Tauragės AVPK informacija

Kovo 12 d. rytą nuo 6.30 val. iki 9.00 val. Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai aptarnaujamoje teritorijoje vykdė prevencinę priemonę, kurios metu buvo tikrinami autobusai, vežantys vaikus į mokyklas.

 

Sustabdžius autobusus, pareigūnai pirmiausia tikrino, ar mokiniai vežami laikantis Kelių eismo taisyklių reikalavimų, t. y. prisegus saugos diržus. Taip pat tikrinta, ar autobusai atitinka techninius reikalavimus, ar transporto priemonėms yra atlikta privalomoji techninė apžiūra, patikrinta padangų būklė, vairuotojų blaivumas.

Priemonės vykdymo metu buvo patikrinti 58 mokykliniai autobusai. Nustatyti 4 Kelių eismo taisyklių pažeidimai - 3 atvejai, kai vežti mokiniai, kurie nebuvo prisegti saugos diržais (visi pažeidimai nustatyti Tauragės rajone), ir 1 pažeidimas, kai buvo vežta daugiau mokinių nei autobuse įrengta sėdėjimo vietų (pažeidimas nustatytas Pagėgių savivaldybės teritorijoje). Nustatyta, kad visi autobusų vairuotojai buvo blaivūs.

Pareigūnai informuoja, kad ateityje vykdant įvairias prevencines priemones, tokias kaip vairuotojų naudojimosi mobiliojo ryšio priemonėmis kontrolė, vairuotojų blaivumo, apsvaigimo nuo narkotinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų kontrolė, privalomų saugos priemonių – saugos diržų, saugos šalmų, vaikams vežti skirtų prisegimo sistemų naudojimo kontrolė, bus pakartotinai vykdoma ir ši priemonė, kuomet tikrinami mokinius į mokyklas vežantys autobusai.


Straipsnio komentarai

kas2018-03-12
rizikuotų vežti moksleivius be TA, blogomis padangomis... tuo labiau su kvapeliu...juk bet kokiu atveju šunis ant vairuotojo sukartų... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kaip sekasi laikytis karantino reikalavimų?