Švėkšna turi naują suvenyrą

2018-03-13, Saulis SODONIS
Paieškos atvedė prie suvenyrinių padėkliukų puodukams.
Paieškos atvedė prie suvenyrinių padėkliukų puodukams.

Idėjų nestokojantis fotografas Vytautas Marcinkevičius sumanė naujovę – pagamino ir norintiems siūlo originalų suvenyrinį padėkliuką  su išskirtinais Švėkšnos vaizdais. Ir ne tik jais.   

Kaip sakė V. Marcinkevičius, dažnai į jį kreipiasi miestelio bei apylinkių gyventojai, kuriems kur vykstant ar svečius pas save priimant, prireikia nedidelio ir nebrangaus suvenyro. Ir ne tokio mažo, kaip kad magnetukas su Švėkšnos vaizdais, skirtais kabinti ant šaldytuvo.

Paieškos ir atvedė prie suvenyrinių padėkliukų puodukams. Tam reikėjo ne tik pačią suvenyro mintį subrandinti, pritaikyti medžiagas, bet ir nemažai įvairių techninių dalykų išspręsti. Tačiau visa tai jau praeitis ir šiandien, užsukus į Švėkšnos degalinę, kurioje įvairiais suvenyrais prekiaujama, galima įsigyti ir tokių padėkliukų. O ant jų ir miestelį garsinęs grafų Pliaterių dvaras, parko puošmenos, Dianos skulptūra ir 1928 metais statyti Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos rūmai. Yra ir ypatingoji Švėkšnos bažnyčia. Ji ir šonu, ir iš priekio, ir iš aukštai – kiekvienas vaizdas vis kitokią šios šventovės nuotaiką atskleidžia. Prieš darant padėkliuką su Švėkšnos Šv. Jokūbo bažnyčia, V. Marcinkevičius konsultavosi su klebonu, ar jos vaizdavimas ant tokio suvenyro nėra  įžeidimas. Klebonas patikinęs, kad tai nėra joks nepagarbos ženklas – su pasaulio bažnyčiomis galima ir daugiau panašių suvenyrų įsigyti.

Dar vienas naujųjų padėkliukų išskirtinumas – kiekvienas jų turi giliaspaudį įrašą „Švėkšna“. Tad net jei šis suvenyras patektų į kurią kitą  šalį, jo turėtojas pagal įrašą žinos, iš kokio miestelio jis yra. Mintis pagaminti ir pasiūlyti švėkšniškiams bei svečiams tokį suvenyrą jau gyva – dabar belieka padėkliukus tiesiog gaminti. O V. Marcinkevičiaus mintyse jau gimsta naujas projektas. Tačiau kol ne viskas apgalvota ir techniškai išspręsta, apie tai plačiau šnekėti švėkšniškis fotografas dar nenorėjo.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!