Pavojus Pamaryje: sparčiai kyla potvynio vanduo

2018-03-14

Nors buvo pranešta, kad potvynis Pamaryje vėl prasidės tik kovo pabaigoje, vandens lygis kilti ėmė mėnesiui dar neįpusėjus.

„Antradienį Jūros upėje buvo fiksuotas galingas ledonešis, vanduo stipriai pakilęs, ledai pajudėjo su trenksmu. Nemunas sparčiai kyla ties Kaunu. Jau dabar ant kelio į Rusnę vandens lygis siekia 10 cm. Vanduo kyla akyse, o ledas, kuris buvo nugulęs ant žvyro, vėl plūduriuoja“ , – teigė Šilutės rajono gyventojas Andrius.

Pasak jo, vienas žvejas, bandęs savo automobiliu važiuoti per ledą, įlūžo. „Ledas jau nebepatvarus, pavojinga“, – tikino liudininkas.

Potvynis ties Rusne kyla dėl ledo sankaupų ties Ragininkų sala. Ten vanduo sunkiai prateka. Automobiliai keliu Šilutė-Rusnė kol kas pravažiuoja, vandens lygiui pasiekus 15 cm transportą perkėlinės speciali technika.

Kaip teigė Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos hidrologas Aleksandras Kajutis, Nemunas dar tvins, tuo tarpu kitos upės jau senka.

„Nemuno baseine buvo daugiau sniego ir ten jo dar liko. Tad Nemunu dar atplauks daugiau vandens, turėtų kilti vandens lygis ir jo žemupyje, Pamaryje. „Nemuno žemupyje vanduo kyla, vanduo ant kelio jau pasirodė. Ten laukai buvo pilni vandens jau nuo anksčiau.

Dabar dar tirpstantis sniegas prisidėjo ir jau keli centimetrai vandens semia kelią. Kitose Lietuvos upėse vanduo taip pat pakilęs. Šešuvyje – 4 metrus. Tačiau ši upė nepavojinga, ji neišsilieja. Visur kitur upių lygis pakilo apie 2-2,5 metro. Venta pakilo apie 1,1 metro ir jau pradėjo kristi. Iki 2 metrų pakilo Mūša ir jau nebekyla“, – tikino A. Kajutis.

Primename, kad šiandien patvino ir Neris ties Vilniumi. „Neries vandens lygis dabar sieka 455 cm. Vanduo pakilęs apie 195 cm virš matavimo vidurkio (260 cm) – stoties nulio”, – teigė A. Kajutis.

lrytas.lt 


Straipsnio komentarai

Viktoras2018-03-17
Kaškos asilas parašė toki pagauti nuplugdyti į vidurio pėvos kur nėra vandens tegu kapstos! Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Pisliakas2018-03-14
reik reik biški vandens, žemelė išdžiuvo Komentaras patinka Komentaras nepatinka
To 1 am komentarui2018-03-14
Tai eik asilyne ir pagyvenk savanoriu pusę metų uztvinusioj Rusnėje. Ir paskui pasakysi,gerai ar ne? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
na cia aisku2018-03-14
tvirtai galim pasakyt būtent sito( HA)nacionalinis patiekalas yra ne cepelinai,o lietuvis.Ar tie paprasti rusnės gyventojai yra kalti,kad valdininkai tyciojasi iš jų.Nu ar pirmi metai,kai jie tvinsta?jau senai turėjo būti sutvarkyta,bet kiekvienas esantis valdžioj,kad tik nuo saves nustumti,to paprasto žmogaus problemą.Priviso velnių valdžioj,kurie sparčiai dauginasi.Matome kraujuojančią Lietuvėlę. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
2018-03-14
koks tavo reikalas HA... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Ha2018-03-14
Vėl šitų rusniškių dramos ir verksmai prasidės Komentaras patinka Komentaras nepatinka