Nuteisti kanapes auginę šilutiškiai

2018-03-14, Mindaugas Radvila, Tauragės apylinkės teismo teisėjo padėjėjas ir atstovas ryšiams su visuomene

Tauragės apylinkės teis­mo Šilutės rūmuose nuo­spren­dį iš­gir­do trys Šilutės miesto gy­ven­to­jai: 20 me­tų V. A., 24 me­tų I. M. ir 19 metų V. P. Jie pripažinti kaltais dėl neteisėto ka­na­pių au­gi­ni­mo ir ne­tei­sė­to dis­po­na­vi­mo narkotinėmis medžiagomis siekiant jas platinti. Šilutiškiams  paskirtos laisvės atėmimo bausmės. Nuteisti ir iš minėtų asmenų narkotinių medžiagų įgiję 25 metų  V. S.  ir  33 metų D. V.. Teismas už narkotinių medžiagų įsigijimą jiems skyrė baudas.

Baudžiamosios bylos duomenimis, V. A. ir V. P. augino kanapes V. P. motinai priklausančio gyvenamojo namo rūsyje. Dalį užauginto „derliaus“ jaunuoliai siekė parduoti, o likusią sunaudoti savo reikmėms. Narkotines medžiagas platino ir I. M., kuris pirkdavo iš augintojų jau paruoštas naudojimui kanapes ir jas perparduodavo. Policijai įkliuvo dar du šilutiškiai, įsigiję kanapių.   Visi nuteistieji, išskyrus D. V., savo kaltę pripažino visiškai. Nors D. V. savo kaltę neigė teigdamas, kad kratos metu jo automobilyje rastos kanapės buvo įsigytos seniai, ne iš kaltinamojo V. A. Tačiau jis negalėjo paaiškinti, kaip ir iš kur jas gavęs, nes esą neprisimenantis. Teismas tokia kaltinamojo versija nepatikėjo, o surinkti įrodymai patvirtino jo ir kitų kaltinamųjų kaltę.

Narkotikus platinusiam V. A. teismas skyrė 3 metų ir 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmę, I. M. ir V. P. paskirtos 2 metų laisvės atėmimo bausmės. Teismas atsižvelgė, jog visi trys vaikinai yra dirbantys, mokosi, jauno amžiaus, charakterizuojami teigiamai, todėl nusprendė, kad bausmės tikslai gali būti pasiekti neskiriant realios laisvės atėmimo bausmės. Jiems laisvės atėmimo bausmių vykdymas atidėtas 2 metams, tačiau teismas įpareigojo jaunuolius dirbti arba mokytis, neišvykti už gyvenamosios vietos miesto (rajono) ribų be nuteistųjų priežiūrą vykdančios institucijos leidimo, nevartoti psichiką veikiančių medžiagų.

Už narkotinių medžiagų įsigijimą neturint tikslo jas platinti nuteisti V. S. ir  D. V. turės susimokėti 750 eurų baudas. Teismas taip pat konfiskavo V. A. priklausantį automobilį, kaip nusikalstamos veikos priemonę, bei pinigus, gautus už kanapių pardavimą. Nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Klaipėdos apygardos teismui.

 


Straipsnio komentarai

faktas2018-03-18
tas pats D.V veikejas is knygnesiu, prisisikes normaliai Komentaras patinka Komentaras nepatinka
canabis2018-03-15
LEGALIZUOT! Komentaras patinka Komentaras nepatinka
kanape2018-03-15
pasidomekit kaip jie isisgando to nuosprendzio.o ne miem pinigu kiekis uzgniauzia baimes jausma. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Hmm2018-03-14
Ten keli yra kuri turi omenyje? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Muse2018-03-14
D.V. ? Ar cia tik ne tas gangsteris is Knygnesiu kvartalo? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kaip sekasi laikytis karantino reikalavimų?