Baigėsi kūrybinis projektas „Neformaliojo vaikų švietimo paslaugų plėtra“

2018-03-14, Projekto vadovė Sonata Vilčiauskienė
Projekto dalyviai džiaugėsi galimybe lavinti kūrybinį mąstymą ir gebėjimus. Autorės nuotrauka.
Projekto dalyviai džiaugėsi galimybe lavinti kūrybinį mąstymą ir gebėjimus. Autorės nuotrauka.
Žemaičių Naumiesčio mokykla-darželis pernai teikė nemokamų edukacinių programų paraišką Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centrui ir dalyvavo  organizuojamame projekte „Neformaliojo vaikų švietimo paslaugų plėtra“.  Projekto edukacijos sudarė sąlygas vaikams ugdyti (-s) netradicinėse aplinkose (muziejuose, parkuose, teatruose) ir susipažinti su kultūros, meno, istorijos, kūrybinių industrijų galimybėmis.

Jos lavino mokinių bendrąsias ir dalykines kompetencijas. Edukacinės programos buvo suskirstytos į tris temines kategorijas – kultūrinės-meninės, technologijų ir kūrybinių industrijų, gamtinės ir ekologinės krypties.  Pirmoji technologijų ir kūrybinių industrijų krypties edukacinė programa „Vėjo energetikos paslaptys“ vyko 2017 m. gegužės 29 d. Lietuvos energetikos institute, Kaune. Mokiniai buvo skatinami  domėtis energetika ir gamtos mokslais, sužinoti elektros energijos paslaptis, vėjų jėgainių veikimo principus ir taikymo galimybes. Jie turėjo progą patys gaminti vėjo jėgaines ir jas išbandyti.

Kita kelionė vyko 2017 m. rugsėjo 15 d., pradinukai keliavo į  Kalvystės muziejų Klaipėdoje. Čia 1–4 klasių mokiniai susipažino su kultūrinės-meninės krypties  edukacine programa „Nepažintoji baltų kultūra“, turėjo galimybę išgirsti Lietuvos kultūrinio paveldo paslapčių ir ugdyti gebėjimus mokytis menų.   2017 m. lapkričio 14  d. projekto dalyviai važiavo į Vilnių ir dalyvavo net dviejuose gamtinės ekologinės krypties edukaciniuose užsiėmimuose, kurie vyko Lietuvos edukologijos universitete. Čia edukacijoje „Paslaugos gamtai“
 mokiniai buvo mokinami tinkamai rūpintis gamta ir atlikti praktines užduotis,  patys gamino  inkilus paukščiams, įgijo biologijos, zoologijos ir ekologijos žinių.  Universiteto oranžerijoje  įvyko edukacinis užsiėmimas „Tropiniai ir subtropiniai augalai“Mokiniai buvo supažindinami su tropinio ir subtropinio klimato juostos augalais, jų svarba žmogui, mokomi prižiūrėti ir auginti juos, skatinami domėtis ir mylėti gamtą, galėjo augalus paliesti ir pauostyti.   

2017 m. lapkričio 21  d. mokiniai turėjo dar vieną galimybę nuvykti į Vilnių ir dalyvauti kultūrinės-meninės krypties edukaciniame užsiėmime „Prisijaukink pasaką“. Užsiėmimas vyko Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje. Mokinukai klausėsi ir patys skaitė pasaką „Jaučio trobelė“, kūrė jai scenografiją, piešė personažus, viską sudėjo į vieną knygą, kuri buvo parodyta interaktyviuoju pasakų sekimo būdu „Kamišibai“. 

Paskutinė edukacija „Jaunasis tyrinėtojas“ 2018 m. sausio 19  d. vyko Kaune, Vytauto Didžiojo universitete. Užsiėmimo tikslas – populiarinti mokslą, supažindinti su įvairiais įdomiais mokslo reiškiniais, atskleisti praktines tyrinėjimų galimybes. Mokiniai užsiėmimą baigė pasisodindami į indelius žirnių, garstyčių, laurų lapų, pipirų sėklų ir išsivežė savo bandymus į namus pažadėję, kad laistys, prižiūrės ir stebės, kas indeliuose išdygs.

Projektas „Neformaliojo vaikų švietimo paslaugų plėtra“ - galimybė lavinti mokinių kūrybinį mąstymą ir gebėjimus, estetinį supratimą ir pasaulėvaizdį, ugdė emocinį suvokimą, mokė intuityviai mąstyti ir veikti netradicinėje aplinkoje, skatino bendruomeniškumą, iniciatyvumą, savarankiškumą. Visos kelionės į edukacines programas buvo nemokamos. Projekto dalyviai, Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio ugdytiniai ir mokytojai, dėkingi Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centrui už galimybę tobulėti.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar reikėtų siųsti Lietuvos karius į Ukrainą?