Girtas žmogų pražudęs Komskių darbuotojas teisme patvirtino: K. Komskio sūnus leido neblaiviam sėsti prie vairo

2018-03-14, D. Griežė
Tauragės rajono apylinkės teismas vasario 28 dieną išnagrinėjo buvusio Komskių šeimos bendrovės darbuotojo Ramūno Baužos, neblaivaus prie vairo sukėlusio mirtiną avariją, bylą.
Tauragės rajono apylinkės teismas vasario 28 dieną išnagrinėjo buvusio Komskių šeimos bendrovės darbuotojo Ramūno Baužos, neblaivaus prie vairo sukėlusio mirtiną avariją, bylą.

Tauragės rajono apylinkės teismas vasario 28 dieną išnagrinėjo buvusio Komskių šeimos bendrovės darbuotojo Ramūno Baužos, neblaivaus prie vairo sukėlusio mirtiną avariją, bylą. Kaltinamasis pripažino savo kaltę ir teigė, kad buvęs jo darbdavys pro pirštus žvelgė į neblaivius važinėjančius darbuotojus, leido jam vairuoti išgėrusiam.

R. Bauža baudžiamojon atsakomybėn buvo patrauktas po avarijos, įvykusios 2017 m. liepos 17 d. Pagėgių savivaldybėje esančiame Lumpėnų kaime. Tądien prieš 18 val., jau pasibaigus darbo dienai, nuo alkoholio apsvaigęs R. Bauža kartu su trimis keleiviais, kuriems taip pat buvo nustatytas girtumas, lėkė savo darbdavio bendrovei „Agrolira“ priklausančiu automobiliu „VW Passat“. Dideliu greičiu važiavęs automobilis trenkėsi į ta pačia kryptimi važiavusį kitą tokios pat markės mašiną, o ši nuo smūgio išvažiavo į priešpriešinio eismo juostą ir susidūrė su motociklu „KTM 690 Enduro“. Šio vairuotojas Vytis Šulinskas skriejo apie 70 metrų – smūgio būta tokio stipraus, kad vyras žuvo.

Mirtiną avariją sukėlęs vairuotojas, užuot padėjęs nukentėjusiam motociklininkui, paliko savo keleivius ir spruko. R. Baužą pareigūnai surado tik kitą dieną – namuose aptiktas vyras vis dar (arba jau) buvo girtas, jam nustatytas 1,26 prom. girtumas. R. Bauža pripažįsta savo kaltę, tačiau prokuroras neblaiviam žmogų pražudžiusiam vairuotojui prašo skirti didesnę nei penkerių metų laisvės atėmimo bausmę. Atidėti šios bausmės nesiūloma. Nuosprendį teismas planuoja paskelbti kovo 20 d.

Kaltinamasis anksčiau žiniasklaidai pripažino, kad avarijos metu buvo išgėręs alaus, kartu su apgirtusiais bendradarbiais važiavo keisti ratų, kai užsikalbėjęs nepastebėjo priekyje važiuojančio kito automobilio, į kurį trenkėsi. „Užsišnekėjau, pasukau galvą, žiūriu – automobilis sukasi“, – sakė R. Bauža. Tragišką avariją padaręs vairuotojas kaltinamas ir tuo, kad, užuot padėjęs sužalotam vyrui, pabėgo, teisinosi dideliu sutrikimu. „Persigandau. Gyvenime pirmas toks dalykas įvyko. Kad kas būtų mane tuo momentu sulaikęs, aš nebūčiau pasišalinęs. Aš tiesiog tuo momentu persigandau ir pats nežinojau, ką darau, kur einu. Tiesiog norėjau eiti pasikarti“, – sakė R. Bauža.

Matė, kad išgėręs, bet leido vairuoti

Automobilis ir vairuotojas, sukėlęs avariją, susiję ne su bet kuo, o su Pagėgiuose itin žinoma ir įtakinga Komskių gimine: „VW Passat“ priklauso bendrovei „Agrolira“, o R. Bauža tuo metu joje dirbo. Šios statybos įmonės direktorius yra Algirdas Komskis, o ją valdo ne kas kitas, o A. Komskio tėvas, buvęs Seimo narys Kęstas Komskis. Pastarasis „Agrolirą“ valdo netiesiogiai – per laidojimo paslaugomis ir statybomis užsiimančią bendrovę „Rembuta“. Jis yra vienintelis šios įmonės akcininkas ir vadovas. Mirtina avarija Komskių verslui garbės nedaro – kadangi darbo valandos buvo ką tik pasibaigusios, tikėtina, kad „Agroliros“ darbuotojas su kolegomis galėjo gerti darbo metu, o darbdavys nesužiūrėjo, kad R. Bauža, būdamas neblaivus, sėdo prie vairo. Dabar ši nelaimė Komskiams gali pridaryti ir nuostolių, kadangi K. Komskiui priklausanti bendrovė atsakinga už tai, kaip jos darbuotojas kelyje elgiasi su patikėtu tarnybiniu automobiliu, atsakomybę ji turi prisiimti ir teisme, atlygindama žalą, kurią padarė jos darbuotojas.

R. Bauža bylos nagrinėjimo metu teigė, kad avarijos dieną dirbo greideriuotoju, kai į darbovietę „VW Passat“, kuriuo vėliau buvo sukelta avarija, atvažiavo girtas kolega. Anot kaltinamojo, jis tuo metu jau buvo išgėręs alaus, tačiau bendrovės direktorius jam, kaip blaiviausiam darbuotojui, liepė nuvežti bendradarbius namo, kartu nuvežti vieną padangą.

alfa.lt


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gavote SMS žinutę, raginančią skiepytis nuo COVID-19?