Staigmenų čempionatas

2018-03-16
Matas Vilkas ir jį išugdęs treneris Jonas Piekautas. Netrukus prasidėsiančiose Žemaitijos stalo teniso komandų pirmenybėse Matas gins Šilutės „Varmo“ ekipos garbę (I lyga).
Lietuvos stalo teniso 88-asis asmeninis čempionatas Vilniaus sporto mokykloje „Tauras“ buvo turtingas staigmenomis. Gražu, kad vienu iš jų autoriumi tapo šilutiškis Matas Vilkas ketvirtfinalyje po atkaklios kovos įveikęs keturiskart šalies čempioną, klaipėdietį Alfredą Udrą. Matas pelnė bronzos medalį. Kaip visada, jam patarinėjo jį išugdęs treneris Jonas Piekautas, pamariškių stalo teniso klubo „Varmas“ vadovas.

Čempionatas vyko tris dienas. Žaidė pajėgiausieji šalies mažosios raketės meistrai: 32 vyrai ir 32 moterys. Tiesa, nedalyvavo Lietuvos moterų rinktinės pirmoji raketė kaunietė Rūta Paškauskienė. Užtat netrūko perspektyvaus jaunimo. Šilutės stalo tenisą atstovavo Belgijoje žaidžiantis Matas Vilkas. Jį remia garsi vokiečių stalo teniso firma „Andro“. M. Vilkas naudoja šios firmos raketę. Daug naudos jam duoda patirtis, įgyta žaidžiant Belgijos aukščiausioje lygoje. Vilniuje M. Vilkas nugalėjo du buvusius Lietuvos čempionus, laikytus favoritais. Įdomiai klostėsi jo partija su 2014 metų čempionu Arnoldu Domeika (Mažeikiai). Lemiamame  sete Matas pirmavo 4:0, bet Arnoldas išlygino rezultatą ir išsiveržė į priekį – 4:6. M. Vilkas nesutriko, susigrąžino žaidimo iniciatyvą ir parbloškė varžovą – 11:6. Ketvirtfinalyje M. Vilkas po septynių setų kovos įveikė Vokietijoje žaidžiantį Alfredą Udrą – 4:3. A. Udra šalies čempionu buvo 2012, 2015, 2016 ir 2017 metais. M. Vilkas šiemet sustabdė A. Udros įsibėgėjimą.  Deja, pusfinalyje Matas neatsilaikė prieš būsimą čempioną, 18-metį kaunietį Medardą Stankevičių. Krepšininko ūgio Medardas pastaruoju laiku padarė didelę pažangą ir yra Lietuvos vyrų rinktinės lyderis. M. Stankevičius finale šventė pergalę prieš Rimą Lesiv (Jonava) – 4:1 ir pirmą kartą iškovojo šalies čempiono titulą. R. Lesiv pusfinalyje pasiekė pergalę prieš 2013 metų čempioną, gynėją Tomą Mikutį – 4:2. Tai irgi nemaža staigmena.  M. Vilkas liko trečias. Bronzos medalis įteiktas ir jo treneriui J. Piekautui. Vyrų porų varžybose M. Vilkas kartu su kauniečiu Matu Skuču užėmė IV vietą. Čempionais tapo mažeikiečiai broliai Arnoldas ir Tonetas Domeikos.  Moterų varžybas laimėjo Ingrida Preidžiūtė (Panevėžys) finale įveikusi itin perspektyvią 15-metę kaunietę Korneliją Riliškytę.