Administracijos direktorė D. Butvydienė: „Tegul padaro išvadas kiekvienas skaitytojas“

2018-03-22, Kalbėjosi Lijana JAGINTAVIČIENĖ
D.Butvydienė.
D.Butvydienė.

Daug dėmesio sulaukė istorija apie tai, kad Pagėgių savivaldybės administracijos direktorės pavaduotojas Alvidas Einikis už savo nuosavo automobilio naudojimą iš Pagėgių savivaldybės administracijos kiekvieną mėnesį gauna apie 400 eurų dydžio išmoką. Administracijos direktorė Dainora Butvydienė sutiko atsakyti plačiau į keletą klausimų, susijusių šia tema. „Opozicijos lyderis Edgaras Kuturys komentuoja, kad pats niekada nematė, jog automobilį naudoja pavaduotojas darbo reikmėms. Tačiau kaip jis gali matyti, jei pats gyvenamą vietą deklaruoja Pagėgių savivaldybėje, o realiai gyvena Šilutėje ir dirba Klaipėdos rajono administracijoje Gargžduose“, - kalbėjo pašnekovė.

- Kiek Pagėgių savivaldybė turi automobilių? Kiek kainuoja išlaikymas kiekvienos atskirai ir kas jomis naudojasi?

- Visa informacija, kokiais automobiliais naudojasi savivaldybė, yra paskelbta viešai Savivaldybės tinklalapio skyrelyje „Administracinė informacija“. Administracija naudoja  10 automobilių, iš kurių: vienas autobusiukas, keturi automobiliai yra skirti valstybės priskirtoms funkcijos atlikti (vaikų teisė, žemės ūkio, civilinės saugos), du mero institucijai.  VW PASSAT naudojasi meras,  išlaidos per metus 10 520 eurų. iš jų nuoma 6669 eurai. Škoda SUPERB naudojasi mero pavaduotojas. Šios transporto priemonės išlaikymas kainuoja 8337 eurus, iš jų nuoma - 4845 eurai.  Škoda OKTAVIA naudojuosi aš ir Administracija. Juo vykstame į Vilnių ir kt. Išlaikymas kainuoja 7390 eurų., iš kurių 4513 eurų sumokama už nuomą. VW PASSAT priskirtas tik Administracijai. Juo naudojasi visų Savivaldybėje esančių skyrių darbuotojai. Jo išlaikymas atsieina  9530 eurų. Iš jų  5775 eurai kainavo automobilio remontas. VW PASSAT naudojasi Ūkio skyrius. Jo išlaikymas kainavo 2750 eurų.

- Kiek transporto priemonių Pagėgių savivaldybė nuomoja? Iš ko?

- Atlikus viešuosius pirkimus, Administracija nuomoja keturis automobilius UAB „ALD Automotive“.

- Kokios patiriamos išlaidos automobilių išlaikymui?

- Palyginkime - automobiliui VW PASSAT (JNL 709) mėnesiui išleidžiama vidutiniškai 875 eurai, ŠKODA SUPERB (HFM 633) -  695 eurai, ŠKODA OKTAVIA (HGO 437) -  620 eurų, VW PASSAT (DRD 593) – 794 eurai. Į šias lėšas dar nėra įskaičiuotas vairuotojų darbo užmokestis.

- Jūsų pavaduotojas A. Einikis nuosavą mašiną naudoja tarnybos reikmėms. Už tai jam mokama apie  400 eurų kas mėnesį. Tai daug ar mažai?

- Taip, A. Einikis nuosavą automobilį naudoja tarnybos reikmėms. 400 eurų – tai daug ar mažai palyginus su kitomis automobilių išlaikymo išlaidomis? Tegul padaro išvadas kiekvienas skaitytojas.

- Jei patiriamos tokios išlaidos Savivaldybės automobiliams išlaikyti, kodėl A. Einikio istorija taip viešinama ir tiek dėmesio ji sulaukė spaudoje?

- Opozicijos atstovas Edgaras Kuturys paviešino informaciją apie A. Einikiui metų pabaigoje sumokėtą kompensaciją už daugiau negu metus laiko. Dėl ko ir pasirodė, kad tai didelė pinigų suma. Politikas „Lietuvos ryto“ televizijos laidoje „Reporteris“, nusižengdamas valstybės tarnautojo etikai, kalbėjo netiesą, kad direktoriaus pavaduotojas automobilį naudoja tik atvykimui į darbą ir komentuoja, pats niekada nematęs, kad automobilį naudoja darbo reikmėms. Tačiau kaip tarybos narys Edgaras Kuturys gali matyti, jei pats gyvenamąją vietą deklaruoja Pagėgių savivaldybėje, o realiai gyvena Šilutėje, dirba Klaipėdos rajono administracijoje Gargžduose  ir darbo metu į Pagėgius atvyksta  tik į posėdžius. Be to gaunamą 300 eurų Tarybos nario išmoką, kurią išleidžia transporto išlaidoms.

- Tai kodėl taip tirštinamos spalvos?

- Artėja rinkimai...

- Ačiū už pokalbį.


Straipsnio komentarai

gyvenimas tęsiasi2018-03-24
kaip ką užmajauskino,
kaip ką užpagėgino...
kaip kas pastoviai niurzgia...
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
gero pavasarinio savaitgalio !!!2018-03-24
amžini bambekliai... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
,,po darbo sėda į valdišką mašiną"2018-03-24
komentatorius matyt iš Zarasų arba aukšta temperatūra Komentaras patinka Komentaras nepatinka
linkim nenuleisti garo2018-03-23
Mūsų direktorė griežta, reikli, pirmoj eilėj sau, paskiau kitiems, aštraus proto, sąžininga, reikalui esant suprantanti ir atjaučianti. Apart viso to - energinga ir graži (nuotrauka viršuje). Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Pagėgiškis2018-03-23
Įdomu kur pati administracijos direktorė gyvena, ar tik ne Šilutėje, po darbo sėda į valdišką mašiną ir išvyksta namo ir jai visiškai tas pats kas tuose Pagėgiuose darosi. Mokesčių mokėtojų pinigų švaistytojai.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Savas2018-03-23
Nuoma 6667 eu per metus vienai masinai? Ir cia dar be vairuotojo??? Jus visai atsale ... as tiek neuzdirbu per metus... vagiu vagys geda juk ta masina 12000 eu nauja tekainuoja.. tai mergelei matyt geda buvo buti dukra..
Geda!!!
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
žmonės galvokit su galva o ne tik į pagėgius isikabinkit ten ir sava mafija sukasi KOMSKIŲ MAFIJA TEN VALDO IR VISI TURI KLAUSYT TIK JŲ 2018-03-23
o šilutėj kitaip kas visa ir visur valdo tiek seniunijoj ir savivaldybėj kas ką pasako po vieną dūdelę šoka visi LAURINAITIS PO KOMSKIO ISAKIMŲ O SENIUNIJOJ PO VYRIAUSIO GALVOS ISAKYMU VISI LAKSTO Komentaras patinka Komentaras nepatinka
žmonės galvokit su galva o ne tik į pagėgius isikabinkit ten ir sava mafija sukasi KOMSKIŲ MAFIJA TEN VALDO IR VISI TURI KLAUSYT TIK JŲ 2018-03-23
o šilutėj kitaip kas visa ir visur valdo tiek seniunijoj ir savivaldybėj kas ką pasako po vieną dūdelę šoka visi LAURINAITIS PO KOMSKIO ISAKIMŲ O SENIUNIJOJ PO VYRIAUSIO GALVOS ISAKYMU VISI LAKSTO Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Artūras2018-03-23
Politika yra neįdomu. Net neskaičiau. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
JOMAJO2018-03-22
NAIKINTI TAS BANDITU GAUJAS KAIP VILNIAUS BRIGADA, TAI CIA TOS PACIOS GAUJOS TIK KITOKIA FORMA APIPLESINEJA ZMONES. :( Komentaras patinka Komentaras nepatinka