Kelias į Miniją (Mingę) – vėl remontuotinų sąraše

2018-03-22, Saulius SODONIS
Dar šiemet žadama sutvarkyti kelią į Mingę. S. Sodonio nuotrauka.
Dar šiemet žadama sutvarkyti kelią į Mingę. S. Sodonio nuotrauka.

Nors praėjusių metų pabaigoje jau buvo suderintas ir aptartas šių metų darbų planas, tačiau, pasikeitus Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos vadovybei, vėl iš naujo buvo peržiūrėtas žvyrkelių sąrašas, kuriuos numatyta tvarkyti ir asfaltuoti 2018 metais. Ir be galo džiugu, kad tame darbų plane yra didelę gėdą rajonui ir nepatogumus gyventojams bei turistams keliantis kelias į Mingės kaimą. 

Kelias iš Kintų arba, kaip sako vietiniai, Povilų į Mingę remonto laukia jau daugelį metų. Jis eina Stankiškių žiemos polderiu, todėl ne kartą žiemos metu yra buvęs apsemtas ir nepravažiuojamas. Istoriniame Mingės kaime gyvena ne tik jau daug žmonių, kad jiems, kaip kad rusniškiams, susisiekimas būtų organizuotas amfibijomis. Todėl be jų pačių, Kintų seniūnijos gyventojų bei rajono valdžios nedaug kas apie tai ir žinojo. Po daugkartinio kreipimosi į Susisiekimo ministeriją, Automobilių kelių direkciją vis tik buvo parengtas projektas, kad šis penkių su puse kilometrų ilgio kelias nuo Povilų iki Mingės būtų ne tik asfaltuotas, bet ir šiek tiek praplatintas bei „pakeltas“, kad nebūtų vandens užliejamas.

Projektas buvo parengtas jau prieš keletą metų. Tačiau visuomet atsirasdavo svarbesnių kelių, tad šis remontas laukė „rezerve“, jei netikėtai atsirastų lėšų jo remontui. Tačiau jų vis nelikdavo…Tuo tarpu kelias į Mingę jau tiek sudilo, kad juo atsisakydavo važiuoti turistiniai autobusai, nors pamatyti abipus Minijos upės esantį pamario kaimą norėjo ir Lietuvos, ir užsienio turistai. Dėl to Šilutės rajonas prarasdavo ne tik dalies savo patrauklumo, bet ir  pinigų, kuriuos svečiai kaime ar, vykstant į jį, galėjo palikti.

Lietuvos automobilių kelių direkcija neseniai paskelbė du sąrašus. Viename yra keliai, kuriuos numatyta asfaltuoti iki 2020 metų. Jame – 73 Šilutės rajono keliai, kurių bendras remontuotinas ilgis yra beveik 226 kilometrus. Antrasis sąrašas gerokai trumpesnis, nes čia – „Valstybinės reikšmės rajoniniai keliai su žvyro danga, kurie bus pradėti asfaltuoti 2018 m.“. Tame sąraše ir yra pusšešto kilometro ilgio kelias nuo Povilų iki Mingės. Jame taip pat nurodyta, kad taip pat bus tvarkomi ar pabaigti tvarkyti keliai  Galzdonai – Usėnai – Degučiai (0,562 kilometro) bei 1,134 kilometrų kelias Užliekniai – Paleičiai. Belieka viltis, kad pagaliau darbai nebebus atidėliojami ir šiais metais numatytas sutvarkyti rajono patrauklumą menkinantis kelias į Lietuvos Venecija vadinamą Mingės kaimą bus ne tik pradėtas, bet ir pabaigtas tvarkyti.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar baiminatės, kad iš Kinijos plintantis mirtinas koronavirusas gali pasiekti Lietuvą?