Būtini darbai namuose ir sodyboje: kaip sklandžiai pasitikti pavasarį?

2018-03-21

Atsitraukiant šaltiems orams ir pamažu atkeliaujant pavasariui, šilutiškiai skuba įvertinti žiemos paliktus padarinius sodybose ir vasarnamiuose. Tačiau rūpinantis užmiesčio turtu, reikėtų nepamiršti skirti dėmesio ir butui ar gyvenamajam namui. Kokių darbų svarbu nepraleisti namuose ir sodyboje? Patarimais dalijasi Vida Norkūnienė, „Compensa Vienna Insurance Group“ Klaipėdos skyriaus vadovė.

Šildymo sistema

Pasibaigus šildymo sezonui derėtų nuodugniai patikrinti visą žiemą namuose sėkmingai tarnavusią šildymo sistemą – įjungti, patikrinti visas jungtis, daviklius, nuorinti radiatorius. Pastebėjus, kad sistema veikia ne taip, kaip turėtų, pavyzdžiui, skleidžia neįprastus garsus, mažiau šildo, yra vizualiai matomų pakitimų ar pan., reikėtų reaguoti nedelsiant. Tokiu atveju patariama išsikviesti specialistus, kurie galėtų apžiūrėti sistemą ir nustatyti, ar saugu ją toliau eksploatuoti, ar reikia taisyti pastebėtą gedimą, kad šis nepadarytų didesnės žalos ateityje. Mūsų praktika rodo, kad nedidelių gedimų šalinimas atsieina nuo 500 iki 1000 eurų, o sudėtingesnių – net ir keliasdešimt tūkstančių eurų.

Langai

Po žiemos svarbu atidžiai patikrinti langus, esančius tiek namuose, tiek ir užmiesčio sodyboje. Žiemą, kai skirtingose lango pusėse fiksuojama skirtinga temperatūra, gali įskilti stiklas. Laiku pastebėjus nutikusią žalą galima išvengti namus šaldančio skersvėjo ir susidarančios drėgmės nulemto grybelio. Be to, pavasarį, kaip ir rudenį, svarbu sutepti judančias lango dalis. Tai daroma tam, kad vasarą jos nuo karščio neprikeptų, o žiemą neprišaltų. Šiam tikslui tinka silikoninis tepalas, žiemą naudojamas automobilių durelių gumoms tepti.

Vamzdynas

Atšilus orams kai kurie rečiau lankomų sodybų ir vasarnamių savininkai pastebi trūkusius vamzdžius ir užlietas patalpas. Tokias žalas dažniausiai fiksuojame, jei ruošiant sodybą žiemai iš vandentiekio ar šildymo sistemos liko neišleistas vanduo. Užšalęs vanduo nulemia įskilimus vamzdynuose, o atšildamas gali apgadinti turtą. Todėl aplankyti sodybą ir patikrinti vamzdynų būklę patariama dar neįsivyravus visiškai pavasariškiems orams.

Stogas

Keičiantis sezonams verta patikrinti ir stogo būklę – tai gali padėti išvengti rimtesnių žalų per pavasario liūtis. Pro stogo ar paties pastato konstrukcijas į vidų prasiskverbęs vanduo yra viena dažniausių priežasčių, nulemiančių būsto užliejimus šiltuoju metų laiku. Po liūčių dėl būsto užliejimų besikreipiančių klientų skaičius ūgteli 2-3 kartus, o vidutiniškai jų patiriami nuostoliai siekia bent 400 eurų.

Lauko darbai

Žiemą kiemuose esantys dideli ir seni medžiai sušąla, todėl kyla grėsmė šakoms nulūžti ir pakenkti gyvenamajam būstui ar šalia esančioms malkinėms, pirtims, garažams. Tačiau medžių šakos turtą apgadinti gali ir įsismarkavus pavasario audroms. Šiltesnis metų laikas – puikiai tinkamas medžiams genėti, todėl to nepadarius rudenį – reikėtų pasirūpinti pavasarį.

Turto draudimas

Pavojus turtui kyla ne tik žiemą. Šiltuoju metų laiku dažniau išvažiuojame, namai lieka tušti, todėl pagausėja vagysčių, gedimų, kitų nelaimių. Norint apsaugoti turtą ir piniginę, reikėtų apsvarstyti ir draudimo galimybes. Pirmoji – drausti turtą nuo standartinių rizikų: ugnies, gamtos jėgų, vandentiekio avarijų bei vagysčių. Tačiau kartais namuose kyla ir kitų rizikų: šildymo sistemos ir inžinerinių tinklų gedimų, stiklų dūžių. Norint apsisaugoti nuo jų praverčia antra draudimo galimybė, suteikianti papildomą apsaugą. Be to, svarbu apdrausti ne tik nekilnojamąjį turtą, bet ir jame esančius daiktus. Atsitikus nelaimei, pavyzdžiui, trūkus vandentiekio vamzdžiui, sugadinamas ne tik būstas, bet ir jame esantys daiktai. Todėl norint sumažinti nuostolius būstą ir jame esantį turtą patariama drausti visų rizikų draudimu.

Ne gyvybės draudimo bendrovę „Compensa Vienna Insurance Group“ Šilutėje galite rasti Lietuvninkų g. 61. Čia jūsų laukia ilgametę patirtį turintys draudimo specialistai, pasiruošę suteikti reikiamas konsultacijas aktualiais ne gyvybės draudimo klausimais.


Straipsnio komentarai

olia2018-04-13
Zapadlo dėsnis. Visą gyvenimą veltui kiši pinigus ir drausiesi, o nors vieną mėnesį neapsidrausi ir pzdc nelaimė bus :D
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
H.D.2018-03-23
Man asmeniškai tas draudimasis tik loterija. Anksčiau drausdavausi, bet vėliau peržiūrėjau kiek pinigų draudimui veltui sukišau ir nutraukiau. Persiskaičiuoji ir gaila pasidaro Komentaras patinka Komentaras nepatinka
LINA2018-03-23
PATIKIMAS DRAUDIMAS :) Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar namuose jau pasipuošėtė Kalėdų eglutę?