Pagėgiuose - nauja gydytoja

2018-03-22, Vyriausioji specialistė kultūrai Ingrida Jokšienė
Pagėgiai gydytojai S. Danauskienei – malonus atradimas: nedidelė bendruomenė, betarpiškas bendravimas, graži, estetiška miesto aplinka, nedideli atstumai į darbą ir penkiametei dukrytei į darželį.
Pagėgiai gydytojai S. Danauskienei – malonus atradimas: nedidelė bendruomenė, betarpiškas bendravimas, graži, estetiška miesto aplinka, nedideli atstumai į darbą ir penkiametei dukrytei į darželį.
VšĮ Pagėgių pirminės sveikatos priežiūros centre (PSPC) jau antrą mėnesį dirba nauja šeimos gydytoja Sandra Danauskienė. Pasak gydytojos, administracinis darbas nebuvo mielas, visada galvojo apie gydytojo praktiką, apie tiesioginę pagalbą ligos ištiktam žmogui, todėl ieškojo ir laukė tokios galimybės.

Pagėgių savivaldybės administracijos direktorė Dainora Butvydienė sako, kad kiekvienais metais Pagėgių PSPC vadovai Sveikatos apsaugos ministerijai teikdavo informaciją apie šeimos gydytojo poreikį, vyko į Sveikatos mokslų universitetą, kalbėjosi su rezidentais. Pagėgių savivaldybės administracija, pritardama šiam prašymui, pažadėjo, kad naujai atvykęs medikas turės galimybę gauti gyvenamąjį būstą, vietą vaikams ikimokyklinio ugdymo/švietimo įstaigose ir kt. Direktorė džiaugiasi, kad Savivaldybės administracija vykdo pažadus ir tenkina gyventojų poreikius.

Anot medikės, atėjimas darbuotis į Pagėgius nebuvo inspiruotas Sveikatos apsaugos ministerijos. Tai jos asmeninis sprendimas, kuris puikiai sutapo su Pagėgių Savivaldybės administracijos ir PSPC poreikiu turėti dar vieną šeimos gydytoją.

Kaip pasakojo p. Sandra, ji tauragiškė, medicinos studijas 2009 metais baigė Kauno medicinos universitete, o šeimos gydytojo specialybę įgijo 2014 metais. Dirbo Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyboje Tauragės teritoriniame skyriuje, o pastaruosius dvejus metus buvo šios tarnybos vedėja. Pasak gydytojos, administracinis darbas nebuvo mielas, visada galvojo apie gydytojo praktiką, apie tiesioginę pagalbą ligos ištiktam žmogui, todėl ieškojo ir laukė tokios galimybės.

Pagėgiai gydytojai – malonus atradimas: nedidelė bendruomenė, betarpiškas bendravimas, graži, estetiška miesto aplinka, nedideli atstumai į darbą ir penkiametei dukrytei į darželį. Vyras dirba Tauragėje, bet puikiai sutvarkytu keliu važinėti į darbą neiškyla jokių problemų. Kaip akcentavo pašnekovė, svarbu tai, kad Savivaldybės administracijos suteiktas tarnybinis butas yra netoli darbo vietos, o dukrytė puikiai adaptavosi naujai įkurtoje darželio grupėje. Gydytoja džiaugiasi šauniomis vaikų darželio pedagogėmis ir darbuotojomis, kurių dėka nedrąsi mergytė puikiai adaptavosi.

Paklausta apie laisvalaikio leidimo būdus, apie pomėgius, gydytoja Sandra atsakė, kad su vyru daug keliauja. Aplankytos kaimyninės šalys ir daug Lietuvos vietovių. Paklausta apie pagėgiškių bendrą sveikatą, gydytoja sako, kad ji niekuo nesiskiria nuo statistinio lietuvio, į jo požiūrio į sveikatą, sveiką gyvenseną. Pagėgiškiai, kaip ir visi lietuviai, nemoka ilsėtis, vis dar mažai dėmesio skiria sveikam gyvenimo būdui, judėjimui, fiziniam aktyvumui.

Baigdama pokalbį, gydytoja palinkėjo kiekvienam nepamiršti savęs, savo gyvybiško poreikio ilsėtis, mokytis atsipalaiduoti ir, norint išvengti kasdienio streso, į gyvenimą žiūrėti šiek tiek paprasčiau.


Straipsnio komentarai

gal2018-03-22
GAL GERESNE BUS NEI JANCEVICIUS SU MISKINIENE KARTU PAEMUS. :) Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Per kiek laiko gaunate šeimos gydytojo konsultaciją?