Pavasario jomarkas Vilkyškių dvare

2018-03-24, Vilkyškių bendruomenės pirmininkė Laura Grodeckienė
Evos Grodeckaitės nuotraukos
Evos Grodeckaitės nuotraukos

Labai šaltą bei vėjuotą, bet saulėtą ir pavasarišką šeštadienio popietę Vilkyškių dvare skambėjo linksma muzika, šurmuliavo būriai žmonių. Kartu su jomarku į Vilkyškių dvarą atkeliavo pavasaris.

Tradicinis renginys sukvietė žmones iš visos Lietuvos. Apie keturiasdešimt tautodailininkų, amatininkų, ūkininkų sugužėjo į kasmetį jomarką. Buvo galima įsigyti žuvies, mėsos, sūrio, duonos gaminių, metalo ir medžio dirbinių, megztų, siūtų ar siuvinėtų rankdarbių, kepinių ir įvairių skanėstų.

Išradingos šeimininkės kvietė skanauti Mažosios Lietuvos kulinarinio paveldo gaminių. Visą popietę skambėjo tranki Sartininkų kaimo kapelos muzika ir linksmos dainos. Šventės organizatoriai  - Vilkyškių seniūnija, Vilkyškių bendruomenė, LR žemės ūkio rūmai, Pagėgių savivaldybės kultūros centras – pasirūpino, kad visi renginio dalyviai būtų pastebėti, apie juos būtų sužinota, o jomarko svečiai  - linksmai praleistų laiką.

Stipraus vėjo nepabūgo devyni sūrio laikymo varžybų dalyviai. Šios rungties pagrindinį prizą  - 6 kilogramų sūrio galvą – įsteigė vienas iš pagrindinių šventės rėmėjų AB Vilkyškių pieninė. Toks prizas atiteko 4 minutes ir 50 sekundžių sūrį išlaikiusiam šventės dalyviui Vytautui. Jomarko metu vyko ir tradicine jau tapusi šventinė loterija, kurios visi 76 bilietėliai buvo laimingi. Loterijos prizus įsteigė rėmėjai AB Vilkyškių pieninė, LR žemės ūkio rūmai bei visi jomarke dalyvavę prekeiviai. O pagrindinis loterijos prizas – plaukimas baidarėmis keturiems asmenims, kurį įsteigė UAB „Agrūnė“, atiteko šventės dalyvei Astai.

Šventės organizatoriai dėkoja visiems, kurie nepabūgo žvarbaus oro bei atvyko į pavasario jomarką Vilkyškių dvare, prisidėjo prie šventės šurmulio: pardavė, pirko, pabendravo, pašoko ar tiesiog pasidalino pavasariška šypsena.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar Jums kada nors buvo įsisiurbusi erkė?