Ir toliau mažėja bandymų pažeisti Lietuvos sieną, triskart padaugėjo pažeidėjų iš Vietnamo

2015-01-07, pasienis.lt informacija

Trečius metus iš eilės mažėja bandymų pažeisti Lietuvos valstybės sieną, o ją neteisėtai perėjusių asmenų Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai 2014-aisiais sulaikė pusseptinto procento daugiau nei užpernai. Triskart išaugo neteisėtai į Lietuvą bandžiusių patekti vietnamiečių skaičius.

Pernai pasieniečiai iš viso užfiksavo 309 valstybės sienos pažeidimus. Tai 11,5 proc. mažiau nei 2013-aisiais, kuomet buvo užkardyti 349 tokie mėginimai neteisėtai patekti į Lietuvą. 2012 m. tokių nusikalstamų veikų buvo fiksuota dar daugiau – 457.

2014-aiaisiais, kaip ir ankstesniais metais, dažniausiai neteisėtai bandyta kirsti Lietuvos ir Baltarusijos sieną. Čia pernai VSAT pareigūnai užfiksavo 251 tokį atvejį, o užpernai – 276.

Pernai sieną su Rusija saugančių Lietuvos pasieniečių budrumą pažeidėjai ryžosi išbandyti vos 25 kartus. Užpernai – 39. Šie skaičiai pasienyje su Rusija kasmet vis mažėja. Pavyzdžiui, 2010 m. sieną su Rusija bandyta pažeisti 175 kartus. Neabejojama, kad pažeidėjus iš Karaliaučiaus srities atbaidė efektyviai valdoma moderni VSAT sienos stebėjimo ir kontrolės sistema. Ji įrengta palei visą Nemuną, kur jo viduriu eina valstybių siena. Šiame ruože pažeidimų beveik visai nepasitaiko. Tokios sistemos dabar diegiamos ir pasienyje su Baltarusija.

2014-aisiais VSAT pareigūnai iš viso sulaikė 503 asmenis, neteisėtai kirtusius Lietuvos sieną. Tai yra 6,6 proc. daugiau nei 2013-aisiais, kuomet pasieniečiams buvo įkliuvę 472 tokie pažeidėjai.

Ir toliau dažniausiai neteisėtos sienos pažeidėjų kelionės baigdavosi Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje. 2013 m. VSAT pareigūnai čia sulaikė 350 tokių asmenų, užpernai - 337.

Pasienyje su Rusija praėjusiais metais įkliuvo 29 pažeidėjai, 2013-aisiais tokių sulaikytųjų buvo 65.

Nors pažeidėjų pasienyje su Baltarusija ir Rusija sumažėjo, bendrą jų skaičių išaugino VSAT pareigūnų susekti ir sulaikyti pažeidėjai šalies viduje. Tokių asmenų pernai įkliuvo 122, užpernai – 64.

Išliko kelerius pastaruosius metus VSAT fiksuojama tendencija – dažniausiai valstybės sieną pažeidžia į Vakarų Europą nelegaliai besibraunantys trečiųjų šalių piliečiai. Tiesa, anksčiau šioje statistinėje kategorijoje pirmavusius gruzinus 2014 m. pakeitė vietnamiečiai. Pernai pasieniečiai sulaikė 195 neteisėtai į Lietuvą bandžiusius patekti nelegalus iš šios Azijos valstybės. Užpernai vietnamiečiai maršrutą per Lietuvą rinkosi triskart rečiau - buvo sulaikyti 66 šios valstybės piliečiai.

Gruzijos piliečių 2013-aisiais įkliuvo 161, pernai – 132.

Iš viso 2014 m. pasieniečiai sulaikė 15 valstybių piliečius, kurie bandė neteisėtai kirsti Lietuvos sieną.

Už neteisėtą valstybės sienos perėjimą Lietuvos baudžiamajame kodekse numatyta bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki dvejų metų. Už neteisėtą valstybės sienos perėjimą dėl neatsargumo baudžiama administracine tvarka – tokiam pažeidėjui gresia bauda nuo 72 iki 145 eurų.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar manote, jog teisingai pasirinkote nepriklausomą elektros tiekėją?