Potvynis į pamarį sugrįžo

2018-03-23, Parengta pagal „Diena.lt“ informaciją
Potvynis, prasidėjęs dar sausio 31 dieną, kovo pradžioje nuslūgo ir Šilutės-Rusnės kelias buvo visiškai sausas.
Potvynis, prasidėjęs dar sausio 31 dieną, kovo pradžioje nuslūgo ir Šilutės-Rusnės kelias buvo visiškai sausas.

Kovo 18-ąją vandens lygis krašto kelyje Šilutė-Rusnė peržengė 80 centimetrų lygį. Todėl nustota kelti transporto priemones vandens apsemtu ruožu ir perkėlimo klausimus teks spręsti Šilutės rajono savivaldybei, paskelbusiai ir dar neatšaukusiai ekstremalios situacijos.

Netolimoje ateityje žadama per kelią Šilutė-Rusnė pastatyti estakadą. Tačiau net ir ją turint, jei potvyniai bus tokie kaip dabar, gyventojų nuosavybė vis tiek bus užtvindyta. Kad potvyniams būtų užkirstas kelias, reikia valyti Nemuno ir aplinkinių upelių dugną, teigiama Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento pranešime.

Šilutės rajono savivaldybė neatšaukė savivaldybės lygio ekstremaliosios situacijos Usėnų, Juknaičių, Šilutės, Rusnės, Saugų, Kintų seniūnijų teritorijose ir rengiasi naujai potvynio bangai.
Potvynis, prasidėjęs dar sausio 31 d., kovo pradžioje buvo nuslūgęs ir Šilutės-Rusnės kelias tapo visiškai sausas. Tačiau tai truko vos dešimt dienų.

Šilutės rajono savivaldybėje buvo užtvindyti 9 kaimai, 69 sodybos, nuo žemyninės dalies atskirti 156 žmonės, apsemtas 19 tūkst. ha plotas, o tai sudaro devintadalį viso savivaldybės ploto.

Pagėgių savivaldybėje užtvindyti 7 kaimai, 21 sodyba, nuo žemyninės dalies atskirti 54 žmonės, apsemtas 10,2 tūkst. ha plotas - penktadalis viso savivaldybės ploto.

Kylant vandens lygiui į pagalbą greičiausiai vėl bus pasitelkta Lietuvos kariuomenė su vikšrine amfibija, kuri palikta Šilutėje. Šiuo metu nėra kam su ja dirbti, nes, potvyniui aprimus, čia nuolat gyvenę 7 kariškiai išvyko į savo paskirties vietas, tačiau, esant poreikiui, atvyks į vietą per 4 valandas. Šilutės rajono savivaldybės administracija kariuomenės pagalbos paprašė sausio 31-ąją, o kadangi potvynio grėsmė liko, prašė pratęsti gelbėjimo darbus iki kovo 23 dienos. Jei vandens lygis nenustos kilti, pagalbos prašymą Savivaldybė siųs dar kartą.


Straipsnio komentarai

Pasipiktines2018-03-24
As trumpai apie kelio remonto darbus Silgaliai - Kuciai. Rudeni, pries prasidedant lietums ir didejancio vandens lygio, buvo aukstinama viena kelio dalis, kuri KIEKVIENAIS metais gadina zmonems gyvenima, norint pravaziuoti sia kelio atkarpa. Sioje kelio atkarpoje yra kanals, nuo neatmenamu laiku nevalytas, idetas vandens perlaidos driumas taipogi nuo senu senoves, kuris jau senai uznestas zvyru ir smeliu.. Tai va, vyko darbai rudeni, kelininkai nei keite to driumo, nei vale kanalo, uzveze akmenuku ir zvyriuko ir pagal juos kelio problema isspresta :) . Palijo, pakilo vanduo nu ir ka, nuo spalio menesio iki dabar ( kovo) nejo pravaziuoti su lengvuoju automobiliu. Pinigai, kaip sakant, tiesiog buvo praplauti :) nebeliko jokiu darbu zymiu, viskas vel kanale.. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
STEBUKLAS 2018-03-23
Musu valdzia praregejo !
konstatuojama, estakada Rusnes neisgelbes : < kad potvyniams būtų užkirstas kelias, reikia valyti Nemuno ir aplinkinių upelių dugną, teigiama priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento pranešime. > Tai kur jus jus ponai buvot, kai auksciausiasis prota dalino ? Ir akliams buvo aisku, kad uztersti kanalai stabdo pavirsinio vandens nutekejima, o susikaupiusiame mesle dvesia zuvys. Apmaudu, kad nesuvokdami inzinieriniu irenginiu paskirties , polderius paverte versiu ganyklomis, sukniso buvusia ( kad ir sovietine ) infrastruktura ir visa tai pavadino skambiu "Nemuno deltos regioniniu parku". Kai valdzioje atsiduria asilu - asilai, tai kazkada sukulturintose pievose apvalius metus plaukioja zasinai....
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kaip manote, ar bus antroji viruso banga ir vėl įvestas karantinas?