Lietuvos regionams – aiškios kryptys

2018-03-26, lrv.lt

Išnaudodami savo pranašumus, regionai pateikė savo viziją, išskirdami svarbiausias regiono ekonominio vystymosi sritis, kad galėtų pritraukti tikslingas investicijas, kurti specializuotas darbo vietas, atsižvelgiant į regiono specializaciją, rengti kvalifikuotus specialistus vietos profesinėse ir aukštojo mokslo įstaigose ir didinti gyventojų skaičių. Miestų merai pasidalino savo sėkmės istorijomis, kaip pritraukti investicijas ir sukurti darbo vietas.

Pagrindinis diskusijų objektas – darni ir tvari Lietuvos regionų plėtra bei regionų ekonominės specializacijos krypčių pristatymas. 

Regionų pristatytose ekonominėse specializacijose daug dėmesio skiriama inovacijoms, procesų automatizavimui ir robotizavimui, orientuojamasi į transporto, pramonės ir logistikos, mokslo, technologijų, baldų, medienos, tekstilės, taip pat maisto pramonės, žemės ūkio, turizmo, miškininkystės, tvarios energetikos ir kitas sritis.

Forumo metu pristatytos regionų ekonominės specializacijos, tikimasi, prisidės prie regionų patrauklumo didinimo investuotojams, taip pat leis užtikrinti gyventojams kokybiškas gyvenimo sąlygas visos Lietuvos mastu, spręsti nedarbo lygio, demografijos problemas, taip pat paskatins augti ir lietuvių verslumo lygį. 

Kovo 15-16 dienomis Palangos kurhauze vyko jau antrasis Regioninės politikos pavasario forumas, kuris šiemet sulaukė per 200 dalyvių. Forumo diskusijose dalyvavo ir Europos Komisijos (EK) bei Europos regionų komiteto atstovai, taip pat 4 Lietuvos ministrai, daugiau nei 30 merų, verslininkai bei ekspertai iš kaimyninių šalių.

Regionų pristatytas ekonomines specializacijas rasite ČIA.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar lankėtės Sausio 13-osios minėjimo renginiuose?