Šilutės administracijos direktorius: „Nei kam, nei kiek – nesakysiu“

2018-03-29, Lijana JAGINTAVIČIENĖ
Šilutės administracijos direktorius Sigitas Šeputis sakė, kad Šilutės autobusų parkas dirbo pelningai ir paramos skyrė tiek, kiek galėjo.
Šilutės administracijos direktorius Sigitas Šeputis sakė, kad Šilutės autobusų parkas dirbo pelningai ir paramos skyrė tiek, kiek galėjo.

Šalyje paramą dalijo ir pelningai, ir nuostolingai dirbančios valstybinės bei  savivaldybių įmonės. Šilutė – ne išimtis. Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktoriui Sigitui Šepučiui žinoma, kas kiek ir kam skyrė, tačiau jam neatrodo, kad tai turėtų žinoti visi.

Neturėtų būti skiriama

Iš 60 šalies savivaldybių, kuriose iš viso veikia 212 jų valdomų įmonių, lėšų paramai pernai neteikė 33 savivaldybių įmonės. Valstybės ir savivaldybių kontroliuojamos bendrovės pernai paramai ir labdarai skyrė 1,747 mln. eurų – mažiau nei 2016 metais tam skyrė tik valstybės valdomos įmonės. Parlamentinio Audito komiteto duomenimis, 12 iš 45 valstybės valdomų įmonių paramai ir labdarai pernai skyrė 954,1 tūkst. eurų, tuo metu 2016 metais – beveik 2 mln. eurų. 59 savivaldybių įmonės pernai labdarai skyrė 793,2 tūkst. eurų.

Audito komiteto narė konservatorė Agnė Bilotaitė teigiamai vertino paramai skiriamų lėšų mažėjimą, tačiau pabrėžė, kad jų iš viso neturėtų būti skiriama. Ji apgailestavo, kad savivaldybių įmonės toliau dalina paramą, nors dalis jų dirba nuostolingai. 
Kai kurios savivaldybių bendrovės lėšų paramai skyrė, nepaisant nuostolingos veiklos. Šilutės savivaldybėje paramai lėšų pernai skyrė valstybės bendrovės „Gyvulių produktyvumo kontrolė“, „Šilutės polderis“ ir „Šilutės veislininkystė“. Tačiau jos konkrečių sumų neviešina.

Kiek ir kam – paslaptis?

Rajone didžiausią dalį pelno paramai skyrė Šilutės autobusų parkas (14,8 proc.). Savivaldybės administracijos direktorius S. Šeputis pabrėžė, kad nuostolingai dirbančioms įmonėms yra draudžiama teikti paramą. Pašnekovo duomenimis, 2016-aisiais dvi  Šilutės savivaldybei priklausančios įstaigos dirbo nuostolingai. Tai UAB „Šilutės vandenys“ bei UAB „Šilutės šilumos tinklai“.  Pasak S. Šepučio, praėjusių metų galutiniai duomenys bus aiškūs tik šių metų balandį.

Šilutės socialdemokratų lyderis tikino, kad Šilutės autobusų parkas dirbo pelningai ir paramos skyrė tiek, kiek galėjo. Paklausus, kam ir kiek buvo skirta, atsakyta: „Nei kam nei kiek – nesakysiu. Maži ten pinigai, bet nesakysiu kam“. Informacija – paslaptis? Pasak vadovo, ne. „Kam tai reikalinga. Jie neprivalo to viešai skelbti“, - kalbėjo vienas iš rajono vadovų.

Skyrė, kiek galėjo

Kaip minėjome, Šilutės rajone paramai lėšų praėjusiais metais skyrė valstybės bendrovė „Gyvulių produktyvumo kontrolė“. Šilutės skriaus vadovė Genė Naujokienė  buvo atvira ir visiškai nebijojo pasakyti, kam buvo skirta parama. Pasak jos, apie 300 eurų pernai paskirta ŽŪB „Lumpėnų Rambynas“ melžėjų konkurso organizavimui. „Esame ne pelno siekianti organizacija. Praėję metai buvo normalūs. Išties, kaip gyvena ūkininkai, taip gyvename ir mes. Jei jiems sekasi, sekasi ir mums. Pieno kainos krenta – liūdna ir ūkininkams, ir mums“, - kalbėjo pašnekovė.

UAB „Šilutės polderiai“ direktorius Arūnas Jagminas taip pat neslapukavo. Pasak jo, praėjusiais metais bendrovė skyrė paramai 4000 eurų. Lėšos panaudotos Šilutės rajono sportininkų apdovanojimams, žemdirbių šventei Žemaičių Naumiestyje, miesto šventei. „Informaciją apie paramą turime paviešinę savo tinklapyje. Metai praėję buvo geri – pelningi. Dirbame savo darbus ir tiek“, - sakė A. Jagminas.

UAB „Šilutės veislininkystė“ vadovas Šarūnas Nenartavičius taip pat džiaugėsi, kad praėję metai buvo geri ir įmonė turėjo pelną. „Pinigus uždirbome patys. Esame savarankiška UAB.  Tik akcininkas - valstybė. Užsidirbame, bet negalime daug skirti“, - kalbėjo vadovas. Pernai įmonė paramai skyrė 500 eurų. Iš jų 100 eurų asociacijai „Pamario vakarai“, po 200 eurų – Žemaičių Naumiesčio bendruomenei ir VšĮ „Šilutės sportas“. Su Šilutės savivaldybės įmone „Šilutės autobusų parkas“ vadovu Artūru Stonkumi susisiekti nepavyko  - jis į telefono skambučius neatsakė.


Straipsnio komentarai

Nesvarbu2018-03-31
To veikejo morda pasako viska apie jo intelekto lygį Komentaras patinka Komentaras nepatinka
is liauciu2018-03-31
balsu jie nebegaus is sio kaimo Komentaras patinka Komentaras nepatinka
stasys2018-03-31
Jaučiasi stiprus nuovargis ne tik Mero, bet ir ad. direktoriaus elgesyje. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Karambitas2018-03-30
Jam tik filmuose apie plėšikus vaidinti, net grimo nereikėtu.
Ponas čia esu aš .....
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Piktam :DDDD2018-03-30
Koks piktas, kad net nesimiega naktimis , sunku turetu buti tamstai :D Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Piktas2018-03-30
Nu tas veikėjas matyt pinigus skyrė savo šeimos narių namų statyboms;( Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Mokesciu moketojas2018-03-30
Ponas Šeputi čia ne jusu asmeniniai pinigeliai (nors tikriausiai manote kitaip) čia musu visu piningeliai ir mes turime teise zinoti kiek ir kieno kišeneje atsidurė .Tamsta dar neišbezdejote tarybiniu laiku suformuotos mastysenos . Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Asas2018-03-30
Elgiasi kaip savo kolhoze,kam tokie reikalingi? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
o katras iš jų prisipažino 2018-03-30
kur tau jis pasisakys toks ATAMANAS ALYBABA juk tiek šeimos išmaitint reikia ir aprūpint Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar karantinas pakeitė jūsų finansinę padėtį?