Kas domino žurnalistus per spaudos konferenciją?

2018-03-28, KĘSTUTIS JOČYS
Lietuvininkų gatvėje greitai prasidės rekonstrukcijos darbai
Lietuvininkų gatvėje greitai prasidės rekonstrukcijos darbai

Priešpaskutinėje spaudos konferencijoje žurnalistai ir vėl turėjo klausimų rajono vadovams, kurie jau kartojasi, bet kai konkrečių atsakymų nesulaukiama, tenka juos vėl pakartoti.

Kodėl nesiseka sutarti su opozicija?

„Mes dažnai susitinkam su opozicijos atstovu Algirdu Geču, diskutuojame įvairiais klausimais“, - sakė rajono merasVytautas Laurinaitis. – O kai opozicijos lyderė Sandra Tamašauskienė pateikė projektą „Dėl miesto mokyklų tinklo optimizavimo“, sudarėme darbo grupę, aptarinėjome, diskutavome, o kai balsavome, net patys opozicijos atstovai tam nepritarė. Bet kai ateinama su kaltinimais, net nepasiklausus, kas buvo padaryta ar kas daroma? Taip atsitiko ir vasario 20 d., o vasario 23 d. S. Tamašauskienė prašo paaiškinimo, kokių priemonių ėmėsi Savivaldybė dėl estakados ir kelio ruožo rekonstrucijos? Tai gal pirmiausia reikėjo paklausti, o tik paskui kaltinti. Taip niekas nedaro, tai rimti dalykai, o ne žaidimai. Per rinkimus galim suėdę prie stalo diskutuoti, kurie esam geresni, bet ne tokiais rimtais klausimais“.

Lietuvininkų gatvės rekonstrucija

Kai korespondentas mero paklausė, ar nebaisu imtis tokio projekto prieš artėjančius rinkimus, V. Laurinaitis atsakė, kad sudėjusi rankų Savivaldybė tikrai nesiruošia sėdėti, o rinkėjai nuspręs, ką pasirinkti. Gal jiems patiks tie, kurie nieko nesiruošia daryti. Lietuvininkų gatvės rekonstrukcija vyks šiais metais, kadangi yra jau yra paskirtos lėšos, vykdomi pirkimai. Bus išpjaunami seni medžiai, o jų vietoje iš karto sodinami nauji. O tų, kurie porino, kad naujų medelių atsodinimo projektas neatitnka pirminio varianto, Administrcijos direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pozingis pirmiausia paklausė, o paskui atsakė: „Tai kiek medžių eilių buvo pasodinta dešinėje Lietuvininkų gatvės pusėje – dvi, o tik paskui buvo prisodinta papildomai, kol atsirado trečioji eilė. Po rekonstrukcijos vėl bus pasodintos dvi eilės“. Kaip sakė meras, buvo nuspręsta dėl brangumo keisti medžių apsaugines troreles – vietoj metalinių naudoti medines. Anot V. Laurinaičio, rekonstruojant pagrindinę miesto gatvę, bus išsaugotos visos žaliosios vejos, sutvarkyti šaligatviai ir pėsčiųjų takai, pakeistas apšvietimas, poilsiniai suoleliai.

Kiti aktualūs klausimai

Atsakydamas į klausimą, kada bus pradėti vykdyti mažųjų upelių (Leitės, Rusnaitės, Pakalnės ir kt.) vagų gilinimo darbai, meras atsakė, kad iniciatyvos ėmėsi pati Savivaldybė, bet tokie procesai greitai nevyksta. Reikia paruošti projektą - tai Savivaldybei kainuos apie 5 – 6 tūks. eurų, o jei dar kas „pakiš liežuvį“, kad to daryti nereikia dėl galimo neigiamo poveikio gamtai, tai vėl būtų pretekstas vilkinti darbus, nors dauguma supranta , kad juos reikia pradėti nedelsiant.

Pabandžius išsiaiškinti, tai kas nuspręsta dėl senųjų evangelikų kapinaičių ( ar jos išliks, ar bus patvirtintas parko statusas), Administracijos direktoriaus pavaduotojas V. Pozingis konkrečiai neatsakė, tik patvirtino, kad viskas bus daroma pagal patvirtintus dokumentus: niekas nebus kapinaitėse iš esmės keičiama, takeliai išliks, tik bus sutvarkyti, pastatyti šviestuvai, nauji suoliukai, šiukšliadėžės, įrengtos stebėjimo kameros.

Žurnalistus domino, ar pavyks susigrąžinti buvusį Šilutės aeroklubą iš KAM? Meras atsakė,kad deybos vyksta, ministras į tai žiūri palankiai, tik prašo Šaulių kuopai mainais skirti patalpas (apie 400 kv. m) Šilutės mieste. O senas tradicijas turintiems Šilutės aviacijos entuziastams, tai labai aktualu. Jie ir dabar gamina du lėktuvus, su kuriais galėtų pakelti į dangų sklandytuvus, kuriuos laiko pakabinę angarų palubėse. O atgavus aerodromą ir,  jį rekonstravus, atsirastų lengvųjų lėktuvų turizmo perspektyva. Susidomėjimas jau ir dabar yra, ypač iš vokiečių pusės. Tik tą daryti kol kas draudžia kariškiai. Bet tai vėlgi – laiko klausimas.


Straipsnio komentarai

As2018-03-28
Žurnalistus ar korespondentus? Kiek šiame laikraštyje yra žurnalistų? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
VEL ANONIMAS2018-03-28
Tikiosi , kad Algis kuris labai pergyveno del medžių kurie yra važiojant i Rusnę , kad jis dar ant šiu medžiu nepradės pergyventi. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar karantinas pakeitė jūsų finansinę padėtį?