Laimonas Eglinskas: „Svarbu ne ūgis, o smūgis“

2018-03-28, Sergėjus GVILDYS
„Šilutės“ komandos strategas Laimonas Eglinskas.
„Šilutės“ komandos strategas Laimonas Eglinskas.
Pasibaigus reguliaraus sezono varžyboms Nacionalinėje krepšinio lygoje (Mezon NKL), kol aštuonios komandos kovoja aštuntfinalio kovas, Šilutės „Šilutės“ krepšininkai ruošiasi ketvirtfinaliui. Pagerbiant legendinį krepšininką, Šilutės sporto mokyklos krepšinio trenerį Alių Rauluševičių, jo jubiliejaus garbei buvo surengtos parodomosios varžybos su jaunaisiais sporto mokyklos krepšininkais. Po šių varžybų ir pasikalbėjome su „Šilutės“ krepšinio komandos vyriausiuoju treneriu Laimonu Eglinsku.

Pažintis su krepšiniu

Į krepšinį devynmetį Laimoną atvedė tėtis Romualdas, kuris šiuo metu darbuojasi Šilutės savivaldybės administracijos komunikacijos skyriaus vedėju. Trenerio mama Laimutė - Šilutės I gimnazijos pavaduotoja ir matematikos mokytoja. Laimonas prisimena, kad prieš paimant krepšinio kamuolį į rankas, jis lankė pramoginių, sportinių šokių užsiėmimus, kikbokso treniruotes. Netgi vieną dieną pamėgino savo jėgas ir futbolo aikštėje. Bet atvestas į I gimnazijos sporto salę, kur tuomet darbavosi Robertas Kuncaitis (šiuo metu treniruojantis „Lietuvos ryto“ aukštaūgius), pasiliko ilgam. Taigi su šiuo treneriu ir buvo žengti pirmieji žingsniai krepšinyje. Toliau pradėjo sportuoti Šilutės sporto mokykloje pas trenerį Erviną Kuncaitį. Šituo laikotarpiu dalyvavo moksleivių krepšinio lygoje (MKL), Marsiečio, rajono pirmenybėse, su komanda laimėjo Žemaitijos taurę. Užėmė II vietą tritaškių konkurse Žemaitijoje. Vėliau treniravosi pas trenerius Tomą Vilkių, Mantą Šernių ir Kęstutį Šernių. Su šių trenerių treniruojama komanda L.Eglinskas iškovojo V vietą Lietuvos jaunučių ir jaunimo sporto žaidynių krepšinio varžybose.  Vėliau krepšininko karjerą tęsė Kaune, kur studijavo LKKA (Dabar LSU). Žaidė LKKA-2 komandoje su kuria iškovojo III vietą Lietuvos studentų krepšinio lygoje. Universitete, bendro projekto mainams į Švediją metu, susipažino su būsima žmona, beje, taip pat šilutiške. Tai arba likimo ironija, arba tik  sutapimas,- šmaikštauja Laimonas.

Dėkingas treneriui Edui Nickui

Būdamas antrojo kurso studentu, Laimonas pradėjo krepšinio trenerio karjerą. 2010 metais jis tapo tuometinės LKKA-Atleto trenerio Edo Nickaus asistentu ir Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) iškovojo V vietą. Kitą sezoną su šia komanda tapo NKL čempionais. Dabartinis „Šilutės“ strategas ypatingai dėkingas treneriui Edui Nickui. Būdamas šio trenerio asistentu, jis daug ko išmoko. Laimono pasiekimai dabar yra daugiausia E. Nickaus pamokų rezultatas. Tuo pat metu L. Eglinskas stovi už universiteto studentų krepšinio komandos LKKA-2 vairo. Su komanda, kurioje tuomet žaidė šiandienos pamario ekipos krepšininkai Justas Nausėdas, Modestas Žaunieriūnas ir Andrius Gaidys, laimėjo studentų lygos čempionatą. Baigęs universitetą, Laimonas Eglinskas įgijo treniravimo sistemų krepšinio ir teniso trenerio specializacijas. Tapo Lietuvos krepšinio trenerių asociacijos nariu.  Trenerio karjerą tęsė Kaune. Dirbo „LSU – Baltai“ trenerio asistentu, LSU – Atletas vyr. treneriu, KKL (Kauno krepšinio lyga) rinktinės vyr. treneriu. Su šia rinktine iškovojo III vietą IABL (International Amature Basketball League). Su LSU komanda iškovoti sidabro medaliai Lietuvos studentų krepšinio lygoje (LSKL).  Teko treniruoti moterų komandą. Jis 2017 metų sezone - Kauno „Aistės-LSU-Paradis“ vyr. treneris, kuri rungtyniaudavo Lietuvos moterų krepšinio lygoje. Tačiau lyginant darbą su moterimis ir vyrais, Laimonas vienareikšmiškai atiduoda pirmenybę vyrų krepšiniui.

Šilutės žiūrovai fantastiški

Šiandienis „Šilutės“ krepšinio komandos 29-erių metų vyriausiasis treneris Laimonas Eglinskas, pasibaigus sezonui, gali didžiuotis pasiekimu. Tokiose aukštumų vyrų krepšinio komanda nebuvo pasiekusi jau gerą dešimtmetį. Pasak jo, tai nuostabūs, fantastiški metai su nuostabiais pasiekimais. „Prieš sezoną komanda buvo nurašyta ir niekas netikėjo, kad galime kažką pasiekt. Tikslas buvo net  kai kuriems žaidėjams įrodyti, kad mes esame komanda, galinti žengti pirmyn. Ir skeptikams taip pat įrodyti ir juos nutildyti.“ – dalijosi savo mintimis L. Eglinskas. - „Na ir žiūrovų, kurie ateina į varžybas, atsidavimas – fantastika. Šokėjos - fantastika. Ta atmosfera, sukurta šioje salėje, yra superinis dalykas. Patys geriausi jausmai – kai buvo gimtadienis. Nerealus, nesuvokiamas pasveikinimas. Nors esu jaunas treneris, neseniai dirbu, bet pagerbė taip, kaip nusipelniusį trenerį. Džiaugiuosi komandos rezultatais. Galbūt jie galėjo būti dar geresni, kelių pralaimėjimų galėjo ir nebūti. Bet kamuolys yra apvalus... Ir visumoje vertinant reguliarųjį sezoną, esame pasiekę tai, ko nebuvo 11 metų. Esame geroje, ketvirtoje vietoje“.

Komandinis žaidimas – stiprioji pusė

Vertindamas atskirų žaidėjų indėlį, treneris paminėjo Evaldą Džiaugį, kurio tobulėjimu šiemet liko patenkintas. Taip pat džiaugiasi matydamas progresą Justo Nausėdo ir Modesto Žaunieriūno žaidime. Tačiau nepanoro kažko ypatingai išskirti, nes pirmiausia – tai komanda ir visi žaidėjai įneša savo indėlį į pergales. Vertindamas komandą, Laimonas Eglinskas iš silpnųjų pusių pažymėjo aukštaūgio trūkumą. Sezono metu komanda neturėjo galimybių (finansinių – red.) įsigyti lygiaverčio, greito vidurio puolėjo. Todėl treneris tikisi tai kompensuoti geru J. Perkins, E. Džiaugio, A. Globio ir D. Pogužinsko žaidimu. „Manau jie įrodys, kad ne viską lemia centimetrai. Jėga taip pat turi savo vertę. Svarbu ne ūgis, o smūgis“, - sako Laimonas Eglinskas. Stiprioji komandos pusė - komandinis žaidimas ir fizinis pasirengimas. Krepšininkai yra atletiški, fiziškai pasiruošę. Treneris orientuojasi į  komandinį žaidimą, todėl kiekvienose varžybose nuo atsarginių suolo pakyla visi žaidėjai ir jie pelno taškus. „Būna varžybų, kad kažkuriam nesiseka, tačiau apmaudžiausia, kuomet visiems nesiseka. Ir tenka pralaimėti“, – dalijosi mintimis treneris.

Čempionate netikėtumų nėra

Dalindamasis mintimis apie besibaigiantį nacionalinės krepšinio lygos (Mezon NKL) čempionatą, pamario ekipos strategas paminėjo, jog prieš sezoną tikėjosi Šakių „Vyčio“ ir Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ komandų dominavimo. Palygindamas treneris paminėjo, jog Marijampolės komandoje žaidžia vyresni žaidėjai, kurių žaidybinė karjera arti saulėlydžio, todėl išryškėja jaunesnės Šakių komandos pranašumas. Taip pat pastarojoje komandoje žaidžia praėjusį sezoną atstovavę „Šilutę“ krepšininkai Aurelijus Pukelis ir Brajanas Vanameikeris. Treneris paminėjo ir Klaipėdos „Neptūnas – Akvaservisas“ komandą. Sezono pradžioje klaipėdiečiai atrodė vidutiniokais, bet čempionato metu pasistiprino žaidėjais ir rezultatas akivaizdus. Vilniaus „Perlo“ ir Kauno „Žalgirio-2“ jaunųjų krepšininkų komandos. Paprasta jiems sezono pradžia būna sunki, bet iki atkrintamųjų jie įgauna pasitikėjimo ir patirties.

Apie krepšininkus, kuriuos norėtų treniruoti

Paklaustas apie lygoje rungtyniaujančius krepšininkus, ką galėtų išskirti, treneris atsakė: „Labiausiai nustebino Martynas Pocevičius, žaidžiantis Jonavoje. Stipriai tobulėjantis. Labai patinka, kaip žaidžia. Tai tas žaidėjas, kuris greitu laiku išaugs NKL ir turėtų žaisti aukštesnėje lygoje. Toliau Šakių „Vyčio“ žaidėjas Gytis Radzevičius – aukšto lygio krepšininkas, kuris, mano manymu, jau šiemet galėjo žaisti aukštesnėje lygoje ir būti lygiaverčiu žaidėju. Molėtų Ežerūno žaidėjas Ignas Lukošiūnas maloniai nustebino – nežinomas žaidėjas „driokstelėjo“. Matau, kad treneris Gintaras Vileita gerai darbuojasi, išugdė gerą žaidėją. Martynas Zigmantavičius, sezoną pradėjęs KTU, pastaruoju metu žaidžia Marijampolėje. Šį žaidėją taip pat norėjau matyti Šilutės gretose, bet mūsų klubo finansinė padėtis to neleidžia padaryti.  Jis tikrai padarė gerą pažangą. Gal būt negali pilnai atsiskleisti Marijampolėje ir būti lyderiu, nes ten turi kurti progas kitiems geriems žaidėjams. O Kauno KTU jis žaidė daugiau prisiimdamas žaidimo atsakomybę pats, žaidė ir kūrė progas sau. Ir buvo tikras lyderis. Šarūnas Vingelis man labai imponuoja, su tokia taiklia ranka mažai yra lygoje žaidėjų – fantastiškas tritaškių pataikymas.

Atkrintamųjų varžybų prognozės

„Su tokiu biudžetu, kurį turi Šakių „Vytis“ – nuodėmė būtų nelaimėti“,- sako L. Eglinskas. Jis ir yra aiškus čempionato ir atkrintamųjų varžybų favoritas. Marijampolės „Mantingos – Sūduvos“ komandos treneris nepriskiria prie favoritų. Pasak jo, šiai dienai marijampoliečiai nedemonstruoja to žaidimo, kurį gali. Trenerio nuomone, visos kitos komandos gali nugalėti. Paklaustas apie „Šilutės“ šansus atkrintamosiose varžybose, treneris vienareikšmiškai atsakė, jog tikisi gerai pasirodyti. Tikslas komandai iškeltas - praeiti ketvirtfinalio etapą. O prognuozuodamas toliau, jei pavyktų patekti į pusfinalį, L. Eglinskas tikisi garbingai pakovoti ir su Šakių „Vyčiu“, kuris net neabejotinai turėtų įveikti ketvirtfinalio varžovus iš Jonavos. „Su „Vyčiu“ tektų kovoti pirmąją dieną, pailsėjus, antrąją dieną jau būtų sudėtingiau. Bet pirmąją dieną galime pakovoti“, - sakė Laimonas Eglinskas.

Kovo 24 dieną, šeštadienį, „Šilutės“ krepšinio komanda namuose pradeda ketvirtfinalio kovų etapą su Kauno „Žalgiris-2“ komanda. Ar jaunas ir ambicingas pamario kariaunos strategas Laimonas Eglinskas sugebės mesti iššūkį patyrusiam jaunųjų krepšininkų mokytojui Tomui Masiuliui, jau sužinosime artimiausiu laiku. Visus Šilutės krepšinio mylėtojus treneris ir komanda kviečia atvykti ir palaikyti juos kovo 24 d. 16 val. Vydūno gimnazijos sporto salėje.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Kiek Jums tenka laukti vizito pas šeimos gydytoją?