Neblaivus, dviejų vaikų tėvą pražudęs Komskių darbuotojas sulaukė nuosprendžio: sumokės ir jis, ir Komskių verslas

2018-03-29, D. Griežė, alfa.lt
R. Bauža ne tik turėtų penkerius metus praleisti pataisos namuose – jam liepta atlyginti padarytą žalą. Tačiau tai teks padaryti solidariai su Komskių šeimos bendrove. P. Peleckio nuotrauka.
R. Bauža ne tik turėtų penkerius metus praleisti pataisos namuose – jam liepta atlyginti padarytą žalą. Tačiau tai teks padaryti solidariai su Komskių šeimos bendrove. P. Peleckio nuotrauka.

Neblaivus prie vairo sėdęs ir sukėlęs avariją, kurios metu žuvo motociklu važiavęs dviejų vaikų tėvas, buvęs Komskių šeimos bendrovės darbuotojas Ramūnas Bauža antradienį Tauragėje išgirdo nuosprendį. Vyras ne tik keliaus už grotų, bet ir kartu su buvusiu darbdaviu turės atlyginti padarytą žalą.

Tauragės apylinkės teismo teisėja Regina Gudžiūnienė antradienį paskelbė, jog R. Baužą pripažįsta kaltu dėl mirtinos avarijos ir pabėgimo iš jos nepadedant nukentėjusiajam. Nors įprastai avarijų kaltininkai nesulaukia realių laisvės atėmimo bausmių, R. Baužos neišgelbėjo net kaltės pripažinimas – neblaivus vairuotojas teismo sprendimu penkerius metus turėtų praleisti pataisos namuose, dvejus metus jam uždrausta vairuoti.

Po avarijos pabėgo

R. Bauža baudžiamojon atsakomybėn buvo patrauktas po avarijos, įvykusios 2017 m. liepos 17 d. Pagėgių savivaldybėje esančiame Lumpėnų kaime. Tądien prieš 18 val., jau pasibaigus darbo dienai, nuo alkoholio apsvaigęs R. Bauža kartu su trimis keleiviais, kuriems taip pat buvo nustatytas girtumas, lėkė savo darbdaviui, bendrovei „Agrolira“ priklausančiu automobiliu „VW Passat“. Dideliu greičiu važiavęs automobilis trenkėsi į ta pačia kryptimi važiavusį kitą tokios pat markės mašiną, o ši nuo smūgio išvažiavo į priešpriešinio eismo juostą ir susidūrė su motociklu „KTM 690 Enduro“. Šio vairuotojas Vytis Šulinskas nuskriejo apie 70 metrų – smūgio būta tokio stipraus, kad vyras žuvo. Mirtiną avariją sukėlęs vairuotojas, užuot padėjęs nukentėjusiam motociklininkui, tiesiog paliko savo keleivius ir spruko. R. Baužą pareigūnai surado tik kitą dieną – namuose aptiktas vyras vis dar (arba jau) buvo girtas, jam nustatytas 1,26 prom. girtumas.

Darbdavys leido vairuoti girtam

Automobilis ir vairuotojas, sukėlęs avariją, susiję ne su bet kuo, o su Pagėgiuose itin žinoma ir įtakinga Komskių gimine: „VW Passat“ priklauso bendrovei „Agrolira“, o R. Bauža tuo metu joje dirbo. Šios statybos įmonės direktorius yra Algirdas Komskis, o ją valdo ne kas kitas, o A. Komskio tėvas, buvęs Seimo narys Kęstas Komskis. Pastarasis „Agrolirą“ valdo netiesiogiai – per laidojimo paslaugomis ir statybomis užsiimančią bendrovę „Rembuta“. Jis yra vienintelis šios įmonės akcininkas ir vadovas.

Mirtina avarija Komskių verslui garbės nedaro – kadangi darbo valandos buvo ką tik pasibaigusios, tikėtina, kad „Agroliros“ darbuotojas su kolegomis galėjo gerti darbo metu, o darbdavys nesužiūrėjo, kad R. Bauža, būdamas neblaivus, sėdo prie vairo. R. Bauža bylos nagrinėjimo metu teigė, kad avarijos dieną dirbo greideriuotoju, kai į darbovietę „VW Passat“, kuriuo vėliau buvo sukelta avarija, atvažiavo girtas kolega. Anot kaltinamojo, jis tuo metu jau buvo išgėręs alaus, tačiau bendrovės direktorius jam, kaip blaiviausiam darbuotojui, liepė nuvežti bendradarbius namo, kartu nuvežti vieną padangą.

Sumokės ir vairuotojas, ir darbdavys

R. Bauža ne tik turėtų penkerius metus praleisti pataisos namuose – jam liepta atlyginti padarytą žalą. Tačiau tai teks padaryti solidariai su Komskių šeimos bendrove – kadangi „Agrolira“ turėjo prižiūrėti, kaip tarnybiniu automobiliu besinaudoję darbuotojai elgėsi darbo metu ir po darbo, tačiau to nepadarė, jiems taip pat tenka atsakomybė dėl tragiškos avarijos. R. Bauža ir „Agrolira“ perpus turėtų sumokėti po 5 tūkst. eurų žuvusiojo tėvams ir gyvenimo draugei, taip pat po 40 tūkst. eurų abiem jo sūnums. Iš viso nuteistasis ir buvęs jo darbdavys turėtų sumokėti 95 tūkst. eurų. R. Bauža turi ir daugiau nuostolių – dar 3,8 tūkst. eurų jis turės sumokėti žuvusiojo šeimai už šių išlaidas advokatams.

Alfa.lt


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar karantinas pakeitė jūsų finansinę padėtį?