Šaškių veteranė Irena Grauslienė stulbino varžoves

2018-03-30
Irena Grauslienė pirmąją partiją sužaidė ant tėvo nupieštos šaškių lentos, kai jai buvo penkeri ar šešeri metai. Šaškės buvo padarytos iš medžio šakos. Baltos šaškės nudrožtos, juodos – su žieve. Tokie dalykai neužmirštami.
Lietuvos moterų paprastųjų šaškių asmeniniame čempionate Kaune nuostabiai žaidė Šilutės šaškių-šachmatų klubo (vadovas Romualdas Šimanauskas) atstovė Irena Grauslienė. 85-erių senjorė metė iššūkį daug jaunesnėms varžovėms ir užėmė garbingą IV vietą. Kaip sakoma, iki medalio pritrūko pėdos...

Kaune varžėsi 12 žaidėjų. Jauniausia dalyvei Jorei Sketerskaitei, Šiaulių sporto mokyklos „Dubysa“ auklėtinei liepą sukaks 9-eri, vyriausioji dalyvė Irena Grauslienė vasario mėnesį atšventė 85-erių sutiktuves. Galime tik gerėtis Irenos sveikata, atmintimi, neblėstančiu gebėjimu skaičiuoti šaškių žaidimo pozicijų variantus, tebedegančiu noru laimėti. Pasirodo, amžius ne visiems kliūtis intelektualiame sporte.

Buvo žaista šveicariška sistema - 7 ratai. Čempionato favorite laikyta Šiaulių šaškių klubo „Fintas“ narė Milda Jocaitė, turinti aukščiausią reitingą (2210), savo reputaciją patvirtino. Milda, surinkusi 13 taškų, iškovojo čempionės titulą. II vietą užėmė šiaulietė Marija Alekseriūnaitė – 12 tšk. Bronzos medalį pelnė Kauno šaškių klubo „Ceitnotas“ žaidėja Vida Žukauskienė – 9 tšk. Marijos reitingas – 1996, Vidos – 2034.

I. Grauslienė pirmame rate įveikė Deimantę Volbekaitę (Šiauliai), antrajame rate pralaimėjo M. Alekseriūnaitei, trečiame neatsilaikė prieš būsimą čempionę M. Jocaitę, ketvirtame rate nugalėjo Kupiškio šaškininkę Ritą Kurulytę, penktame privertė pasiduoti gerai pažįstamą varžovę, klaipėdietę Eleną Baltrimienę, šeštame įveikė jaunutę Lukreciją Valiukaitę (Marijampolė), o turnyrą baigė lygiosiomis su kauniete Genovaite Bukauskiene. I. Grauslienės kraitis – 9 tšk., IV vieta. Jos reitingas – 1948. Tarp 12 žaidėjų I. Grauslienės reitingas penktas. Beje, Irena buvo išsikovojusi teisę žaisti Šilutės rajono vyrų asmeninių pirmenybių finale, tačiau pasirinko Lietuvos moterų šaškių čempionatą Kaune, kuris taip pat vyko dvi dienas.