Nemokami autonominiai dūmų davikliai - Pagėgių savivaldybės administracijos dovana sunkiai gyvenančioms šeimoms

2018-03-30, Savivaldybės administracijos informacija

Pagėgių savivaldybės administracija, atliepdama šiandienos reikalavimus, paremdama sunkiai besiverčiančias šeimas, dovanoja joms dūmų daviklius ir įrengia juos gyventojų būstuose. Šiuo metu tai įpareigoja nuo 2018 metų gegužės 1 dienos įsigaliosiantys priešgaisrinių taisyklių pakeitimai dėl privalomų autonominių dūmų daviklių įrengimo gyvenamosios paskirties patalpose. Pasak Administracijos direktorės Dainoros Butvydienės, Pagėgių savivaldybė jau keletą metų daviklius nuperka ir įmontuoja sunkiai besiverčiančioms šeimoms.

Šiais metais dūmų davikliais pirmiausia aprūpintos potvynio teritorijoje gyvenančios Pagėgių seniūnijos šeimos. Seniūnas Dainius Maciukevičius su Pagėgių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos darbuotojais aplankė kelias Plaušdvarių kaimo šeimas. Vizito metu gyventojai konsultuoti šildymo krosnių, elektros ir dūmų daviklių klausimais. Įrengti dūmų davikliai leis ramiau gyventi, nes bus informuoti apie atsiradusius dūmus savo gyvenamajame kambaryje.

Ugniagesiai primena, kad dūmų daviklius būtina įsirengti gyvenamuosiuose kambariuose, palėpėse, koridoriuose, sandėliukuose, virtuvėse, garažuose. Karščiui jautrūs davikliai privalo būti įrengti katilinėje, o nuo smalkių - davikliai prie kamino ar statinio pečiaus. Jei buityje naudojamos buitinės dujos balionuose, tai rekomenduojami dujų analizatoriai. Skirtingos paskirties davikliai kainuoja skirtingai. Pigiausi yra dūmų davikliai, o brangiausi – dujų analizatoriai. Šeima, pagal savo biudžeto išgales, gali kas mėnesį įsirengti po kelis daviklius. Įrengti daviklius rekomenduojama pirmiausia miegamuosiuose kambariuose, nes žmogaus gyvybė pati svarbiausia. Vėliau palėpėje, svetainėje ir t. t. Svarbu dūmų daviklį įrengti aukščiausioje tos patalpos vietoje – prie lubų. Virtuvėje daviklį geriausia montuoti priešingoje pusėje nei yra viryklė. Taip pat priešingoje pusėje daviklį rekomenduojama įrengti nuo šildymo įrenginių (krosnies, statinės šildymo sienelės), kad atsitiktinai išėjęs dūmas, nesudirgintų daviklio. Beje, daviklio išjungti nėra galimybės– jis skleis garsą, kol jus dūmus.


Straipsnio komentarai

HH2018-03-31
kokį dar Einikį? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
rūpestingas -Atsiliekat nuo gyvenimo2018-03-30
Tai kad Einikį parazitu jau padarė, dabar rinkimų korta - Vydūnas. Pabučiais, parašais, kaip visada facebooke, dar yotube. Vydūno vardą kaip palaikus per purvyną tampo. Velykos pagal Kuturį Komentaras patinka Komentaras nepatinka
RŪPESTINGAS2018-03-30
Nepamirškite,prašau,Einikiui -dūmų daviklį Taip sunkiai žmogus verčiasi...kabinasi į gyvenimą...Padekite
Komentaras patinka Komentaras nepatinka