Švėkšnoje užderėjo rekordinis Velykų medis

2018-03-31, sveksnosnaujienos.lt
Ruoštis Velykų medžio puošimui švėkšniškiai pradėjo dar prieš metus. D. Gailiūnienės ir J. Girskio nuotraukos.
Ruoštis Velykų medžio puošimui švėkšniškiai pradėjo dar prieš metus. D. Gailiūnienės ir J. Girskio nuotraukos.

Švėkšniškių neįgaliųjų draugijos iniciatyva, miestelis Velykinių laikotarpiu vėl gali sulaukti daugybės smalsuolių. To priežastis – gausybė margučių, sukabintų ant vieno medžio. Pernai darbštieji švėkšniškiai sunešė 7751 kiaušinį, o šiemet jų užderėjo net 16140. Velykų medis, kaip ir  pernai, išdygo šalia Šv. apaštalo Jokūbo bažnyčios.

Kaip sakė neįgaliųjų draugijos pirmininkė Ingrita Riterienė, ji tikrai nesitikėjo, jog tiek margučių šiemet plazdės ant medžio. Toks skaičius rodo, kad gyventojams idėja patiko, mano I. Riterienė. Prie margučių gamybos prisidėjo ne tik draugijos nariai, bet ir jų draugai, giminės, artimieji. Galima sakyti, prisidėjo visa švėkšniškių bendruomenė.

Ruoštis pradėta jau prieš metus, kuomet buvo nuimti kiaušiniai nuo pernykščio medžio. Tuomet reikėjo atskirti, kuriuos bus galima vėl panaudoti. Tačiau ir šiuos teko pakoreguoti Lietuvos vėliavos spalvomis, nes šiais metais pasirinkta Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio tematika. Pasak pirmininkės, draugijos nariams ir prisidėjusiems prie margučių gamybos, teko ne vieną vakarą paaukoti kiaušinių ruošimui - tai  ypatingo kruopštumo ir atsidavimo reikalaujantis darbas. Margučiai dekoruoti įvairia technika: megzti, dažyti, nerti, apvynioti popieriumi, raižyti...
Nors rekordo specialiai nebuvo siekta, bet tokio skaičiaus margučių ant vieno medžio Lietuvoje dar niekas nematė. Tad kviečiame nepraleisti progos ir pasigrožėti nauju stebuklu Švėkšnoje.

sveksnosnaujienos.lt


Foto galerija

Straipsnio komentarai

visai šilutė užmigo gėda gėda gėda 2018-04-11
šitoks miestelis sugalvoja visokiu ivairovių o šilutė nieko nebeišmąno ka susiorganizuot vis miega bet taip nusivaževo tik šeip ne taip vis ta patį per tą patį miesto šventę ispaudžia ir visas jų organizotumas ar nelaikas šilutės taremiem organizatoriem eit į pencija Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar karantinas pakeitė jūsų finansinę padėtį?