Diskutavo apie naująjį Vaiko teisės apsaugos įstatymą

2018-04-05, Komunikacijos skyrius
Pokalbio metu buvo kalbama apie naująjį Vaiko teisės apsaugos įstatymą, kuris įsigalios nuo 2018 m. liepos 1 d. Silute.lt nuotrauka.
Pokalbio metu buvo kalbama apie naująjį Vaiko teisės apsaugos įstatymą, kuris įsigalios nuo 2018 m. liepos 1 d. Silute.lt nuotrauka.

Šilutės rajono savivaldybėje kovo 20 d. lankėsi Lietuvos Respublikos Seimo narė Dovilė Šakalienė, susitikimo metu dalyvavo Savivaldybės vadovai, Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šilutės rajono policijos komisariato atstovai, Socialinių paslaugų centro direktorė, tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė, Socialinės paramos, Vaiko teisių apsaugos ir Švietimo skyrių specialistai.

Pokalbio metu buvo kalbama apie naująjį Vaiko teisės apsaugos įstatymą, kuris įsigalios nuo 2018 m. liepos 1 d., vaikų saugumo užtikrinimą įvykio vietoje, psichologo dalyvavimą apklausiant nepilnamečius, budinčių globėjų skaičių bei naująją praktiką – atvejų peržiūrą, pakviečiant medicinos darbuotojus, policijos, švietimo atstovus. Šiuo metu minėta praktika Savivaldybėje sėkmingai įgyvendinama.

Buvo keliami klausimai dėl naujojo Vaiko teisės apsaugos įstatymo, kuriuo remiantis dar iki dabar Vaiko teisių apsaugos specialistams nėra apibrėžtos tikslios funkcijos, pabrėžta, kad labai trūksta kvalifikuotos psichologų pagalbos, kuri yra reikalinga apklausų metu bendraujant su nepilnamečiais, atkreiptas dėmesys į finansavimą. Seimo narė akcentavo, kad įstatymas yra teoriškai gerai sudėliotas, tačiau įgyvendinant jį praktiškai yra matoma spragų, dėl ko yra planuojamas susitikimas su Socialinės apsaugos ir darbo ministru Linu Kukuraičiu, kur bus sprendžiama, kaip tas problemas išspręsti.

Po susitikimo Mažojoje posėdžių salėje svečiai išvyko į Šilutės Martyno Jankaus pagrindinę mokyklą, aplankė „Gilių šeimyną“ Švėkšnoje, Kintų „Vėtrungės“ stovyklavietę, kurią norima sutvarkyti ir paversti gražia vieta Savivaldybės bei Lietuvos vaikams.


Straipsnio komentarai

kada valdžia atsibus ir pamatys kad jie per tas vaikų teises augina nauja banditų karta 2018-04-05
tik vaiko teisės tik teisės vaikai kaip poterius išmokę yra o kur jų atsakomybė ir pareiga niekas apie tai nekalba Komentaras patinka Komentaras nepatinka