Minint Saugaus eismo dieną pareigūnai organizavo įvairias akcijas ir renginius

2018-04-10, Tauragės AVPK informacija

Šiemet balandžio 6-ąją visoje Lietuvoje dvyliktąjį kartą buvo minima Saugaus eismo diena, kurios pagrindinis tikslas – nė vieno nukentėjusio eismo dalyvio šalies keliuose. Šią dieną siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į keliuose slypinčius pavojus ir visomis įmanomomis priemonėmis priminti vairuotojams ir kitiems eismo dalyviams apie jų atsakomybės keliuose svarbą ne tik šiandien, bet ir kiekvieną dieną.

Minint Saugaus eismo dieną  Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Tauragės aps. VPK) Kelių policijos skyriaus pareigūnai nuo ankstyvo balandžio 6-osios ryto vykdė policinę prevencinę priemonę, kurios metu buvo atliekama vairuotojų blaivumo kontrolė ir kartu dalinamos priemonės su šviesą atspindinčiais elementais. Pasidžiaugta, kad vykdant šią priemonę aptarnaujamoje teritorijoje nenustatytas nei vienas neblaivus vairuotojas.

Nors oro sąlygos tądien nelepino, tačiau Tauragės aps. VPK bendruomenės pareigūnės šią dieną Tauragės pilies aikštėje organizavo renginį, kuriame kvietė vaikus dalyvauti estafetėse. Estafečių dalyvių komandų laukė net 7 rungtys: su prevenciniais „Neblaivumo akiniais“ riedlente apvažiuoti kliūtis; atlikti užduotį „Išlik budrus“ –  su prevenciniais „Neblaivumo akiniais“ pereiti tiesią liniją ir įmesti kamuolį į dėžę; manekeno pagalba parodyti pirmosios pagalbos suteikimo įgūdžius; teisingai įvardinti rodomus kelio ženklus; teisingai užsidėti atšvaitą ir parašyti 10 priežasčių, kodėl ji naudingas; rasti smėlyje paslėptą lobį – monetas; išspręsti kryžiažodį. Estafečių dalyviams įteikti įvairūs policijos simbolika pažymėti prizai. Su renginio dalyviais ir praeiviais saugaus eismo tema tądien bendravo ne tik bendruomenės pareigūnės, bet ir policijos bičiulis Amsis. Miestiečiams, teisingai atsakiusiems į ištrauktus klausimus ar mįsles, įteikti atšvaitai, liemenės. Renginio metu taip pat vyko gyventojų daiktų prevencinis žymėjimas.

Tauragės aps. VPK Šilutės rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnai kartu su Reagavimo skyriaus pareigūnais Šilutės mieste ir jo prieigose balandžio 6-ąją vykdė akciją „Būk saugus kelyje“. Pareigūnai gatvėse bendraudami su pėsčiaisiais, dviratininkais ir automobilių vairuotojais priminė saugaus eismo taisykles: vairuotojams –  pasirinkti saugų greitį, segėti saugos diržus, vaikus vežti specialiose automobilių kėdutėse, pėstiesiems – eiti tam skirtose vietose, apsižvalgyti, dviratininkams – dėvėti ryškiaspalves liemenes su šviesą atspindinčiais elementais. Šios prevencinės priemonės metu pareigūnai siekė atkreipti gyventojų dėmesį, jog reikia kiekvieną dieną būti drausmingais ir atidžiais eismo dalyviais, taip saugoti ne tik save, bet ir kitus eismo dalyvius. Akcijos metu gyventojams buvo įteiktos Lietuvos automobilių kelių direkcijos dovanotos priemonės su šviesą atspindinčiais elementais bei kalendoriai su  Saugaus eismo patarimais.  Tauragės aps. VPK Pagėgių policijos komisariato pareigūnai kartu su Šilutės rajono visuomenės sveikatos biuru tądien Pagėgiuose, Birutės gatvėje taipogi bendravo su gyventojais saugaus eismo tema ir dalijo priemonės su šviesą atspindinčiais elementais.

Šilalės savivaldybės aikštėje saugaus eismo tema vyko bendruomenės pareigūnų organizuota viktorina, kurios dalyviai neliko be dovanų. Kalbinti Šilalės miesto gyventojai ir lankytojai, jiems dalinti įvairūs patarimai, susiję su eismo dalyvių (pėsčiųjų ir dviratininkų, vairuotojų ir vadeliotojų) pareigomis, gyventojai buvo mokomi teisingai užsidėti liemenę ir taisyklingai nešioti atšvaitus. Kaip ir kituose šios dienos renginiuose praeiviams įteikti lankstinukai apie saugų eismą, atšvaitai, balionai su  policijos logotipu. Kalbinti ir mažieji, kuriems įteiktos pažintinės spalvinimo knygutės ir pieštukai. Didelio susidomėjimo sulaukė prevencinė priemonė „Neblaivumo akiniai“, kur patys dalyviai ir stebintieji galėjo įsitikinti, kokį pavojų gali sukelti neblaivus ar apsvaigęs žmogus.

Kaip jau minėta, tądien vykusių akcijų metu buvo pažymima, kaip svarbu nepamiršti, kad kelyje esame ne vieni ir turime priimti atsakingus sprendimus ne tik šios minėtinos dienos metu, bet ir kasdien saugoti bei rūpintis vieniem kitais, nes saugumą ir taiką keliuose galime sukurti tik bendromis pastangomis.

Gyventojai dėkojo pareigūnams už suorganizuotas akcijas ir linkėjo, kad jos gyvuotų ir toliau.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar lankėtės Sausio 13-osios minėjimo renginiuose?