Tikras gyvenimas yra blaivybė

2018-04-11
Studentė Šarūnė Jovaišaitė mano, kad tik suradę save ir būdami geru pavyzdžiu savo vaikui galime atkurti arba sustiprinti prarastą pasitikėjimą vienas kitu.
Studentė Šarūnė Jovaišaitė mano, kad tik suradę save ir būdami geru pavyzdžiu savo vaikui galime atkurti arba sustiprinti prarastą pasitikėjimą vienas kitu.
Šilutiškė, Lietuvos edukologijos universiteto studentė Šarūnė Jovaišaitė pravedė paskaitą VšĮ „Taikos kelias“ bendruomenei. Mergina, studijuojanti ikimokyklinį ir priešmokyklinį ugdymą, pasidalino savo darbo su vaikais patirtimi. Šioje bendruomenėje renkasi gyvenimo nuskriausti žmonės, kuriems ši įstaiga tiesia pagalbos ranką. „Šie žmonės yra nuostabūs, nes jie nori alkoholizmą, narkotikus, asocialų gyvenimo būdą palikti praeityje ir dideliu žingsniu eiti į priekį skleidžiant gėrį.“  Ji papasakojo moterims, tėvams, praradusiems savo vaikus, apie tai, kad tik suradę save ir būdami geru pavyzdžiu savo vaikui, galės atkurti arba sustiprinti prarastą pasitikėjimą vienas kitu. Įspūdžių buvo daug tiek bendruomenei, tiek merginai. Pašnekovė teigė, kad ši įstaiga yra lyg didelė šeima, kurioje laukiami visi, tereikia tik noro keistis. Ugdymo tema labai svarbi tiems žmonėms, kurie nori integruotis į visuomenę ir galėtų atsirasti daugiau pedagogų, kurie apšviestų šiuos žmones. Kai žmogus žmogui yra žmogus - tai ir gyvenimo dėsniai kitaip veikia. Mergina papasakojo ne tik apie ugdymą, bet ir pravedė praktinį- meditacijų užsiėmimą. Jos teigimu, meditacijos ves žmones į kitokį gyvenimo suvokimo lygį. Kalbant apie meditacijas, tai paprasčiausias maldos būdas, siekiant jungties su Dievu, o praktika yra labai paprasta, tereikia tyro noro ir tam tikrų tezių pasakymo pačiam sau. Šarūnė ragina visus norinčius padėti šiai „Taikos kelias“ bendruomenei ir jos nariams. Visiškai nesvarbu, kokia tai parama: materialūs dalykai, partnerystė, bendradarbiavimas, taip svarbus ir reikalingas palaikymo žodis, gerosios patirties pasidalijimas, savanorystė ir pan. „Kurkime gražią Lietuvą kartu“, - kviečia visus studentė.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!