Lietuvos šimtmečio dainų šventėje skambės jaunųjų pagėgiškių balsai

2018-04-12
Pagėgių savivaldybės meno ir sporto mokyklos informacija Išklausiusi beveik visus kūrinius, komisija liko sužavėta choro pasirengimu.
Pagėgių savivaldybės meno ir sporto mokyklos informacija Išklausiusi beveik visus kūrinius, komisija liko sužavėta choro pasirengimu.

Pagėgių seniūnijos aktų salėje vyko 2018 metų Lietuvos šimtmečio dainų šventės ,,Vardan tos...‘‘ dainų dienos ,,Vienybė težydi‘‘  chorų apžiūra, kurioje dalyvavo Pagėgių savivaldybės meno ir sporto mokyklos jaunių choras, vadovaujamas Reginos Pilkionienės ir Evelinos Norkienės.

Choro pasirengimą šiai iškiliai šventei, kuri bus Lietuvos šimtmečio šventimo baigiamasis akordas, vertino kompetetinga komisija iš Vilniaus: Lietuvos nacionalinio kultūros centro muzikos poskyrio vadovė Aurelija Andrijauskaitė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos choro dirigavimo katedros vedėjas, docentas, chorvedys bei dainininkas Dainius Puišys bei Lietuvos edukologijos universiteto profesorius, choro ,,AVE VITA‘‘ meno vadovas ir dirigentas Kastytis Barisas.

Choras dainų šventei turėjo išmokti 12 dainų. Išklausiusi beveik visus kūrinius, komisija liko sužavėta choro pasirengimu. ,,Jūs dainuojate puikiai, gražiai atrodote, beveik visą repertuarą mokate mintinai, o svarbiausia – muzika yra jumyse – tai labai svarbu ir jaučiama‘‘ – sakė Dainius Puišys. Į choristų tėvelius kreipėsi Kastyts Barisas: ,,Jūsų vaikai yra labai profesionalių mokytojų rankose – džiaukitės ir vertinkite tai‘‘. Merui Virginijui Komskiui, kuris buvo atvykęs į perklausą, nes yra  tikras choro bičiulis ir gerbėjas, K.Barisas pasiūlė rasti finansavimą išsiųsti chorą į kokį nors tarptautinį konkursą – festivalį , nes kolektyvas tam jau yra pasirengęs. Pasiūlymas buvo sutiktas plojimais.

Komisija pakvietė jaunuosius dainininkus į Dainų šventę, kuri vyks  liepos mėnesio pirmąją savaitę Vilniuje. Pagėgių meno ir sporto mokyklos jaunių choras įsilies į tūkstantinį dainų dienos ,,Vienybė težydi‘‘ chorą liepos 6 dieną Vingio parke.


Straipsnio komentarai

jei galėčiau2018-04-12
pozuočiau kiekvienoje foto...tuo labiau darbo metu Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar pavargote nuo karantino?