Natkiškiai modernėja, o nepatogumai – laikini

2018-04-12, Vyriausioji specialistė Ingrida Jokšienė
Natkiškiečiams šio projekto vykdymas kelia nepatogumų: perkastos gatvės, įvažiavimai į kiemus, iškasti grioviai, netvarkinga aplinka ir kt.
Natkiškiečiams šio projekto vykdymas kelia nepatogumų: perkastos gatvės, įvažiavimai į kiemus, iškasti grioviai, netvarkinga aplinka ir kt.

Pagėgių savivaldybės gyvenvietės pamažu modernėja, tampa patogesnės gyventi ir gali naudotis šiuolaikiniais buities patogumais. Šiuo metu Natkiškiuose ir Piktupėnuose vykdomas vandenvalos projektas „Vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros renovavimas ir plėtra Pagėgių savivaldybėje (Natkiškiuose, Piktupėnuose)“.

Projekto, kurio užsakovas yra UAB „Pagėgių komunalinis ūkis“, sąmatinė vertė 712.617 eurų. Natkiškiečiams šio projekto vykdymas kelia nepatogumų: perkastos gatvės, įvažiavimai į kiemus, iškasti grioviai, netvarkinga aplinka ir kt. Rangovai sako, kad darbai užsitęsė dėl itin nepalankių oro sąlygų, liūčių. Kaip pasakojo Pagėgių savivaldybės tarybos narys, Savivaldybės tarybos sprendimo, susijusio su šiuo projektu iniciatorius, natkiškietis Remigijus Špečkauskas, pokalbiuose su gyventojais nuolat akcentuojamas būsimas rezultatas ir patogumas.

Pasak pagrindinio rangovo, UAB „Stamela“ statybos darbų vadovo Kosto Girčiaus, Natkiškių gyvenvietėje bus pagerinta vandens kokybė, nutiesta per 4700 metrų kanalizacijos tinklų, įvairių skersmenų vamzdžių ir nutiesta 411 metrų naujo vandentiekio trasų. Jam antrindamas R. Špečkauskas pasakojo, kad seni surūdiję, sovietmečio laikus menantys vamzdžiai nuolat trūkinėdavo, gesdavo. Jų remontas kartais visai dienai kaimą palikdavo be vandens tiekimo. Darbų vadovas pabrėžė, kad kiekvieno gyvenamojo namo prieigose yra atvesti skirstymo lizdai, vadinamieji trišakiai, ir trasą nusikasti iki jų privalės patys gyventojai. „Tai gali atrodyti sunku vienišam senoliui, bet kreipiantis pagalbos į Natkiškiuose vis dar dirbančius statybininkus, galima šią problemą lengvai išspręsti“, – kalbėjo vadovas. Visiems kalbėjusiems antrino ir seniūnė Vilyta Sirtautienė, kuri sakė, kad seniūnija nėra atsisakiusi padėti nė vienam pagalbos prašančiam gyventojui. Seniūnė kviečia gyventojus tolerancijai ir pakantumui, nes projekto įgyvendinimo pabaiga ir objekto pripažinimo tinkamu naudoti terminas numatytas gegužės viduryje. Visi grioviai bus sutvarkyti, sudėtos trinkelės aplink nuotekų valymo įrenginių stotį, perkastos gatvės, bus užlyginta ir atstatyta buvusi danga, kur reikia - užvežtas juodžemis ir užsėta žolė. Aplankytoje nuotekų valymo įrenginių stotyje besidarbuojantys vyrai, vadovaujami darbų vykdytojo Giedriaus Odinbergo, linksmai nusiteikę patikino, kad darbai eina į pabaigą. Tikėkimės, kad sugrįžtantis pavasaris nuneš užmarštin niūrios žiemos išgyvenimus, itin drėgno rudens padarinius, kurie taip pat stabdė minėto projekto darbus ir atneš naują nuotaiką.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!