Šilutėje lankėsi Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis

2018-04-14, Silute.lt
Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis susitiko su rajono vadovais.
Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis susitiko su rajono vadovais.
Šilutės rajono savivaldybėje balandžio 5 d. lankėsi Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis. Susitikime, kuriame prie vieno stalo sėdo premjeras, patarėjai ir Savivaldybės vadovai, buvo aptarti trys aktualūs Šilutės kraštui klausimai.

Meras Vytautas Laurinaitis pirmąjį klausimą iškėlė dėl investicijų projekto – daugiafunkcinio sporto komplekso, esančio Rusnės g. 10 a, Šilutėje, statybos. Dėmesį atkreipė į tai, kad 2015 m. Valstybės investicijų jau yra panaudota 101 367 eurai, Savivaldybė 2015-2016 m. iš savo biudžeto skyrė 104 563 eurus. Vadovai taip pat išsakė nuomonę, kad buvo atsižvelgta į pastabas dėl per didelės projekto bendros vertės, dėl šios priežasties siekiant sumažinti kapitalo investicijas techniniame projekte, A energetinė klasė buvo koreguota į B klasę. Šiuo metu bendra projekto suma būtų apie 5,8 mln. eurų.

Po diskusijų Ministras Pirmininkas prižadėjo, kad šis investicijų projektas bus įrašytas į Valstybės kapitalo investicijų 2019 metų programą. Vadovai atkreipė dėmesį į tai, kad Šilutės kraštas yra išskirtinis regionas, kuriame dėl kiekvienais metais kylančio potvynio, dalis Juknaičių, Kintų, Šilutės, Rusnės, Saugų ir Usėnų seniūnijų teritorijų yra apsemiamos vandeniu. Premjero buvo paprašyta, kad skirstant Kelių fondo lėšas nuo potvynio sugadintiems keliams, būtų atkreiptas didesnis dėmesys į pamario kraštą, kuriame 2017 m. potvynis truko net 132 dienas.

Diskutuojant dėl vėjo elektrinių projektavimo ir statybos ribojimų Šilutės rajono savivaldybėje, vadovai sakė, kad Savivaldybės teritorijos bendrajame plane numatytos potencialių vėjo jėgainių statybos vietos patenka į teritorijas, kuriuose vėjo elektrinių projektavimo ir statybos darbai draudžiami dėl Degučių radiolokatoriaus. Minėtas radiolokatorius dar 2016 m. buvo modernizuotas (pirmas etapas) ir pagal energetikos kompanijų QinetiQ Group plc specialistų nuomonę, vėjo elektrinės neigiamos įtakos NATO standartus atitinkančiam radiolokatoriui neturėtų daryti. „Didelį vėjo jėgainių parkų susidomėjimą lemia puikios vėjo sąlygos ir 2016 m. įrengtas prijungimo taškas, kuris leistų prijungti dar papildomus 200 - 250 MW galios, tačiau vėlgi, pradėtų projektų plėtrą stabdo vėluojantis Plaškių kompensacinio radiolokatoriaus įrengimas ir neaiški Lietuvos kariuomenės pozicija dėl vėjo jėgainės įtakos jo veikimui“, – kalbėjo meras.

Ministras Pirmininkas S. Skvernelis, atsižvelgdamas į prašymus ir pastabas, prižadėjo, kad imsis iniciatyvos ir anksčiau minėtu klausimu bus peržiūrėti įstatymai. Po susitikimo Šilutėje Ministras Pirmininkas išvyko susitikti su Veiviržėnų kaimo bendruomene, Klaipėdos rajono savivaldybės vadovais ir klaipėdiškiais.


Straipsnio komentarai

nu2018-04-19
ka ka bet Šeputi senai reikia atitraukt nuo lovio jis jau tiek išsiurbes yra ir dar drysta savo kiaulės akim žiurėti ir vadovauti šventa save stato viešumoj. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
bolas2018-04-17
jako vieta kalejime prie parasos Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Hadis2018-04-16
Ir kur tu pažiūrėsi? Niekas to Jako niekur nerinks, atsipeikėk. :) Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Hadziui2018-04-16
Pasiziuresim kas juoksis paskutinis :) Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Hadis2018-04-16
Jako reikia Šilutei? Dienos anekdotas. :D Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Maryte2018-04-15
Arvydo Jako reik silutei bus tvarka tada Komentaras patinka Komentaras nepatinka
tas skvernelis nieko jam nepadarys ir nepasakys kas jam tėvas koks ar kunigas kad ataskaita duotu žmonės nebukit naivūs jau šemutis gerai pakišo musu pinigus 2018-04-15
kažin kur išleido šeputis musu pinigus tai žinoma su KOMSKIU pasidalino Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Mokesciu moketojas2018-04-14
Gal dabar valdininkas Šeputis pasakys kur išleido musu pinigėlius Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar Lietuvoje reikėtų į karo tarnybą šaukti ir moteris?