Verslininkams – ne pyragai, mėgėjai nesiskundžia

2018-04-13, KĘSTUTIS JOČYS

Kai sugrįžęs vieversys savo trelėmis skelbia pavasario pradžią laukuose, Nemuno deltos žemupio vandenyse savo pasirodymu apie tai praneša stintos.

Šeštadieninis vizitas į Rusnę

Po penktadieninių vėjuotų ir žvarbių orų šeštadienis išaušo ramus ir saulėtas, todėl aplankyti stintautojus buvo, kaip sakoma, pats tas. Tik vandens lygis vėl buvo šoktelėjęs į viršų. Žemiausiame kelio ruože jis buvo pakilęs virš kelio 10 cm. Bet važiuojant per jį, nejučia kilo mintis, kad apsemtu keliu tenka važiuoti jau paskutinį kartą. Keistokai atrodė ir pakelėse stūksantys nupjautų medžių kelmai, o galvoje dėliojosi mintys, kaip turėtų atrodyti naujasis išplatintas ir išlygintas kelias.

Stintų „ėjimas“ sustojo

Nuvažiavus prie Skirvytės pakrantėje esančios vienos žvejų „stovyklavietės“, radau tik vieną sargą. Kai nėra žuvies, tai ir nuotaika ne ta, ir pokalbis nesiriša. Pašnekovas pasakė, kad rytinis „mastas“ buvo tuščias, todėl dabar vyrai rinksis tik vakare ir vėl bandys mesti tinklą. Apsilankęs stintų pirklys minėjo, kad ir kitose vietose padėtis analogiška. Pats didžiausias laimikis buvęs prieš Velykas, o dabar – vėl „štilis“. Gal nuolat besikeičiantys orai tam turi įtakos? Žvejys sakė, kad sulaukia priekaištų dėl aukštų kainų. Bet kaip jas sumažinti, jei stintų beveik nėra, o juk brigadoje dirba 7 vyrai, jie irgi nori šiek tiek užsidirbti, o kur dar mokesčiai, kur kuro sąnaudos. Kai stintų buvo sužvejojama pakankamai, tai jų pas žvejus buvo galima nusipirkti po 1,5 euro už kg.

Apie kainas

Praėjusią savaitę jos visuose prekybos vietose buvo panašios: Halėje – 2,90, „Norfoje“ 2,45. Šeštadienį Šilutės turguje žuvies skyriuje stintų nebuvo, o Rusnėje pas privatininkus jų buvo galima nusipirkti už 2,50 euro.

Jei nenori pirkti – pasigauk pats

Šeštadienį Skirvytėje meškeres buvo „sumerkę“ vos keli meškeriotojai, o va laivų prieplaukoje prie Rusnės tilto jų buvo apstu. Ir nė vienas nenuobodžiavo, o traukė iš vandens tai po vieną, tai po dvi sidabru saulėje žvilgančias žuvytes. Užkalbinto vieno žvejo kibirėlyje jų buvo gerokai virš kilogramo. Šį kiekį jis sakė sugavęs nuo ankstyvo ryto, o apsilankymo metu laikrodžio rodyklės rodė vidurdienį, Jau nieko nebestebina, kai šalia vyrų su meškerėmis įsitaisiusios moterys. Galima tai pavadinti aktyviu šeimos poilsiu, ypač kai į gamtą vilioja pavasarinė saulė.


Straipsnio komentarai

žala gamtai2018-04-14
žvejoje diedukas be išpirkto leidimo...pagavo kelias lydekaites - bauda...žala gamtai...
žvejoja alkana banda su leidimais...pagauna šimtus lydekaičių - be žalos gamtai...
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar lankėtės Sausio 13-osios minėjimo renginiuose?